28. září 2019 • 20:52

Neporažená Poruba schytala nakládačku od Slavie, padl i Chomutov

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Hokejisté vedoucí Poruby v 8. kole první ligy poprvé nebodovali a prohráli na ledě pražské Slavie 2:6. Náskok ostravského klubu v čele tabulky před druhými Českými Budějovicemi se tak snížil na dva body. Motor doma zdolal po obratu ve třetí třetině Přerov 3:2 a posunul se před Chomutov, který podlehl v Jihlavě 0:4.

Vystoupení vedoucího týmu přilákalo do Edenu suverénně nejvyšší domácí návštěvu Slavie v sezoně 1612 diváků a Poruba po skvělém vstupu do soutěže v Praze prohrávala v polovině utkání už 0:5. Ve 13. minutě otevřel skóre Tomáš Šmerha a potom se ve druhé části trefili shodně dvakrát Jiří Doležal a Robin Všetečka.

Před druhou pauzou snížil v přesilové hře Patrik Husák, ale ve 49. minutě se radovali znovu slávisté díky Aleši Furchovi. V závěru ještě hosté zkorigovali, když se nezvykle v oslabení tří proti pěti prosadil Jan Káňa. Slavia doma vyhrála počtvrté za sebou.

Robin Všetečka právě zvyšuje na 4:0Foto Pavel Mazáč (Sport)

Českobudějovický Motor si spravil chuť po středeční domácí prohře s Litoměřicemi 2:6. Musel ale zápas obracet. Jihočechy sice dostal ve 27. minutě do vedení v přesilové hře Zdeněk Doležal, ale ještě ve druhé části strhli vedení na stranu Přerova Jan Süss a Šimon Kratochvil.

V 53. minutě vyrovnal Matouš Venkrbec a v čase 58:21 rozhodl Martin Novák. Motor tak bodoval v sedmém z osmi duelů v sezoně. Přerov po úvodní pětizápasové vítězné šňůře vyšel potřetí za sebou naprázdno.

Chomutov, který v minulé sezoně sestoupil z extraligy, neuspěl poprvé po pěti výhrách v řadě. Jihlava poprvé po třech zápasech doma dokázala získat všechny body. Ve 14. minutě jí přinesl vedení v početní výhodě Jan Pohl a ještě v první třetině zvýšil Tomáš Chlubna. Další góly přidali Jiří Fronk a David Čermák. Švédský brankář Niklas Lundström poprvé v sezoně udržel čisté konto.

Třetí vítězství za sebou oslavily Litoměřice, jež doma zvítězily nad Prostějovem 6:1 a poskočily na čtvrtou pozici. Dvěma brankami a jednou asistencí k tomu přispěl Otakar Šik. Počtvrté v řadě uspěl Vsetín, který vyhrál v Benátkách nad Jizerou 3:2.

Nováček Sokolov ani v pátém utkání venku nebodoval a podlehl Třebíči 2:4. Horácká Slavia zvítězila potřetí za sebou. Po šesti porážkách v řadě se dočkalo vítězství Ústí nad Labem, které doma zdolalo Frýdek-Místek 4:2. Bez výhry stále zůstává poslední Kadaň, která prohrála na vlastním ledě s Havířovem 1:4.

Výsledky:

Slavia Praha - Poruba 6:2 (1:0, 4:1, 1:1)
Branky: 21. a 30. J. Doležal, 26. a 30. Všetečka, 13. Šmerha, 49. A. Furch - 40. Husák, 58. J. Káňa. Rozhodčí: Jechoutek, M. Petružálek - Belko, O. Doležal. Vyloučení: 5:5, navíc Kohút (Slavia) 10 min. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1612.

Ústí nad Labem - Frýdek-Místek 4:2 (2:1, 1:1, 1:0)
Branky: 1. D. Merta, 18. Kružík, 24. Vildumetz, 55. Roubík - 6. D. Květoň, 36. Martynek. Rozhodčí: Wagner, Pavlovič - Tichý, Janíček. Vyloučení: 4:4. Využití: 3:0. Diváci: 521.

Benátky nad Jizerou - Vsetín 2:3 (1:0, 0:2, 1:1)
Branky: 13. R. Duda, 60. D. Špaček - 25. Martin Procházka, 36. Jonák, 58. Rehuš. Rozhodčí: Barek, Kostourek - Pechánek, Roischel. Vyloučení: 8:10. Využití: 0:2. Diváci: 395.

Motor České Budějovice - Přerov 3:2 (0:0, 1:2, 2:0)
Branky: 27. Z. Doležal, 53. Venkrbec, 59. M. Novák - 34. Süss, 36. Š. Kratochvil. Rozhodčí: R. Čech, Maršálek - Kotlík, Zídek. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. Diváci: 5409.

Litoměřice - Prostějov 6:1 (1:0, 1:0, 4:1)
Branky: 2. a 56. Šik, 22. Korkiakoski, 48. M. Kadlec, 48. Marcel, 59. M. Beran - 49. Berger. Rozhodčí: J. Doležal, Valenta - Axman, Šimánek. Vyloučení: 10:10, navíc P. Kafka, Chlán (oba Prostějov) oba 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 786.

Kadaň - Havířov 1:4 (0:3, 0:0, 1:1)
Branky: 42. Wágner - 2. R. Veselý, 4. Kotala, 13. Mrowiec, 52. Kachyňa. Rozhodčí: Zubzanda, Grech - Tvrdík, Šimán. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Diváci: 212.

Třebíč - Sokolov 4:2 (1:0, 1:2, 2:0)
Branky: 9. Tadeáš Král, 33. R. Havlát, 41. Bittner, 60. Kusý - 29. Stříbrný, 37. Gorčík. Rozhodčí: Dědek, Vrba - Kleprlík, Bohuněk. Vyloučení: 2:5. Využití: 2:0. Diváci: 1043.

Jihlava - Chomutov 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Branky: 14. J. Pohl, 19. Chlubna, 36. Fronk, 57. D. Čermák. Rozhodčí: Skopal, Pilný - Beneš, Štofa. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci: 1517.

1. Poruba 8 7 0 0 1 37:21 21
2. České Budějovice 8 6 0 1 1 35:21 19
3. Chomutov 8 5 1 0 2 28:14 17
4. Litoměřice 8 4 1 2 1 28:18 16
5. Havířov 8 5 0 1 2 23:14 16
6. Vsetín 8 5 0 1 2 24:18 16
7. Jihlava 8 4 1 1 2 22:15 15
8. Přerov 8 4 1 0 3 26:16 14