1. česká hokejová liga - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Zlín : Vsetín - 6. dubna 2024   17:30

Zlín
Zlín
07:57' Šlahař  • 17:46' Süss  • 44:26' Gago (M. Lang, Novák)
3:5
(2:3, 0:1, 1:1)
Stav série: (1:2)
Vsetín
Vsetín
02:36' Machala  (Teper, Zabusovs) • 09:57' Kratochvil  (Hořanský, Larsen) • 14:07' Machala  (Klhůfek) • 34:25' Klhůfek  (Rob, Jonák) • 59:26' Rob  (Klhůfek)
Zlín
Kika, Kostourek – Kokrment, Malý
Trinity Bank Arena Luďka Čajky, Zlín
7000 diváků
Vsetín

To už bude ode mě pro dnešek vše, já Vám děkuji za pozornost a u dalšího hokejového utkání na shledanou.
Vítězi dnešního utkání se stávají hráči ze Vsetína. I přesto, že je soupeř v dnešním utkání přestřílel, skončilo utkání lépe pro hosty. Právě výkony ve třetí třetině by se ale dali považovat za první, kdy byli Berani lepším mančaftem. Dokazuje to i fakt, že se jim podařilo snížit manko na rozdíl pouze jedné branky. Ani toto snažení ale žlutomodrým tížené ovoce nepřineslo.
59:26'
Vsetín právě vstřelil branku!
A je rozhodnuto vážení! Díky svému aktivnímu forčekinku si připisuje svůj zápis mezi úspěšné střelce LUBOŠ ROB. Ten dokázal vybojovat kotouč ve středním pásmu. Nikým nehlídaný ho pak dokázal zavést přímo až do brány a připsat svému celku veledůležitou druhou výhru ve finálové sérii. Asistence: Pavel Klhůfek.
59:14'
Beranům se čas nekompromisně krátí. Hra v šesti jim ale zatím vychází. Zatím ale obrana soupeře nedopustila to nejpodstatnější, a to vyrovnávací branku. Nyní k tomu měl blízko Martin Novák, ten ale netrefil skákavý kotouč těsně před brankovištěm.
58:45'
A žlutomodří to zkouší bez brankáře. Tento risk se pokusil téměř okamžitě potrestat svým pokusem přes celé kluziště Patriks Zabusovs. Jeho střela ale skončila pouze na zakázaném uvolnění těsně vedle prázdné brány.
57:46'
Oddechový čas pro tým Berani Zlín.
57:42'
Berani se snaží, seč jim síly stačí, ani toto zakončení z hole Jiřího Suhrady ale nekončí změnou skóre. Ševci tak nyní zatím příliš neprochází zkouškou z produktivity.
57:13'
Ani během komerční přestávky se diváci rozhodně nenudili. O zábavu se totiž postarali formace obou týmu, které uspořádali turnaj v pěstních soubojích u střídačky Vsetína. Nakonec ale sudí celou situaci řeší a vylučovat se nebude.
Dnešní utkání sleduje 7000 diváků.
56:14'
Už to vypadalo, že by si Berani mohli vypracovat další šanci, celá akce ale nakonec skončila dřív, než vůbec začala. Postaral se o to svou nepřesnou nabídkou na modrou Jakub Šlahař.
55:15'
Své kvalitní defenzivní přednosti ukázal Vojtěch Riedl. Díky jeho práci se nedostal jeden ze soupeřů do samostatného úniku, který by mohl rozhodnou dnešní utkání.
54:16'
Po vhazování po pravici brankáře Žukova dokázal vybojovat kotouč jeden z jeho spoluhráčů. Ten jej ale okamžitě vyhodil alespoň do středního pásma.
53:17'
Na pár vteřin dokázal své spoluhráče osvobodit Patriks Zabusovs. Právě ten se následně díky svým hbitým nohám dostal až k zakončení. Jeho střela opět z prostoru pravého kruhu ale skončila pouze na betonech gólmana ševců.
52:18'
A hra se nám opět přesunula před svatyni Žukova. K rovnou dvěma zakončením se dokázal propracovat Zdeněk Čáp, ani jedno z nich ale nedokázal překonat hlouček hráčů před bránou.
51:19'
Díky aktivnímu forčekinku dokázal vybojovat útočné pásmo Robin Staněk. Díky jeho snažení se dostal k prudké střele Erik Hrňa. Jeho metelice od pravého kruhu ale těsně minula pravou tyč.
50:20'
Domácím se podařilo usadit v útočném pásmu. K jejich smůle jim ale chybí nějaké zakončení, které by mohlo ohrozit svatyni soupeře. K jedinému pokusu se odvážil Pavel Sedláček. Ten svou střelou od pravého kruhu ale trefil pouze jednoho z obránců.
49:21'
Jako sůl by nyní Berani potřebovali vyrovnávací branku. Na hře jejich soupeře je totiž znát, že se necelých deset minut před koncem základní hrací doby stahuje do svého obraného pásma.
48:22'
Velkou šanci měl nyní na své holi Jesse Paukku. Ten se po velkém zaváhání obrany soupeře dostal do úniku dva na jednoho. Právě zmíněný hráč se nakonec rozhodl pro zakončení, které ale skončilo pouze v lapačce gólmana.
47:23'
Až nekončící souboj u mantinelu v pásmu Zlína nakonec dokázal rozseknout Štěpán Bláha. Díky tomu se dostal téměř okamžitě ke střele Pavel Klhůfek. Jeho pokus od modré ale nenašel prostor mezi třemi tyčemi.
46:24'
Svým nahozením prověřil pozornost gólmana Jakub Šlahař. Ten po svém zákroku hru následně i přerušil. Díky tomu se dostali k puku jeho spoluhráči, kteří ho okamžitě nahazují za svatyni Beranů.
45:25'
A už to vypadalo na další bleskurychlou odpověď hostů. Blízko k ní měl Ondřej Machala. Jeho pokus z prostoru mezikruží ale tentokrát Huf dokázal zastavit.
44:26'
Zlín právě vstřelil branku!
A manko domácích je opět pouze jednobrankové! O vrácení naděje na hole domácích se postaral svým přesným zakončením MICHAL GAGO. Jeho důležitý gól by mohl znamenat ještě velké zdramatizování utkání. Asistence: Martin Lang a Martin Novák.
43:41'
Značně lepší výkon předvedl u hrazení Patriks Zabusovs. Ten svou silovou hrou dokázal vybojovat útočné pásmo pro své spoluhráče. Teda alespoň na pár chvil, jelikož Daniels Bērziņš už si tak slavně nevedl a o kotouč přišel.
42:42'
Po souboji o kotouč za bránou domácích založil útočné tažení Zbořil. Nakonec ale ani jeho snažení nepřinese domácím ovoce. Těm se sice podařilo pár vteřin setrvat v útočném pásmu, nepříjemně dotírající defenzíva soupeře jim ale znemožnila jakékoli zakončení.
41:43'
Po vhazování po levici Hufa vybojoval kotouč Martin Lang. Právě on se i následně dostal k zakončení. Ani využití jeho hbitých a rychlých nohou mu ale nepomohlo k prosazení se.
40:44'
I přes panující nepokoje v sektoru hostů se policií nám třetina začíná. Bez podpory fanouškům to ale Valachům zatím příliš nejde. K jejich radosti na tom není o moc lépe ani soupeř, kterého zastavila vlastní chyba v podobě ofsajdu.
40:01'
Během druhé třetiny jsme byli svědky pouze jedné branky. Díky ní se ale podařilo Valachům vyhrát i tuto třetinu. Oproti předchozímu dění jsme ale byli svědky rovnou pěti vyloučení, které pomohli drobnému rozproudění lehce pasivnějšího hokeje obou týmů.
Další třetina začne přibližně v 19:31.
40:00'
39:52'
Poslední minuta třetiny vypadala ze strany domácích žlutomodrých značně obdobně. Tentokrát se aspoň podařilo Jakubu Šlahařovi trefit prostor mezi třemi tyčemi.
39:06'
Ševcům zatím příliš nevoní ani tady tao početní výhoda. Zatím jsme byli svědky pouze jednoho zakončení. O to se postaral svým pokusem od modré Jakub Šlahař. Jeho pokus ale proletěl pouze nad horní tyčí.
38:06'
Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín:
Adam Hořanský – 2 min., držení.
37:22'
Po přerušení se karty rázem obrátili ve prospěch hostů. Díky tomu se dostal do akce dva na dva dneska velmi aktivní Pavel Klhůfek. Nakonec se ale zmíněný hráč nedostal ani k zakončení, a to zásluhou aktivního napadání jednoho z obránců.
36:23'
Domácí Berani se nyní snaží nespočtem pokusů otevřít zámek jménem Maxim Žukov. Jak kombinační hra, tak i prudké střely od modré ale nestačí na překonání této stěny v prostoru brankoviště.
35:24'
Od modré čáry zkusil najít prudkou nabídkou rovnou dva své spoluhráče Mikuláš Zbořil. Jeho přihrávka ale nenašla svůj cíl v ani jednom z případů, a kotouč tak skončil pouze na holi jednoho ze soupeřů.
34:25'
Tak přece jenom se na vyloučení ani nedostalo! Ponechanou výhodu totiž dokázal využít dorážkou z bezprostřední blízkosti PAVEL KLHŮFEK. Ten tak úspěšně zakončil učebnicovou kombinaci jeho spoluhráčů. Asistence: Luboš Rob a Vít Jonák.
33:48'
A bude tady další početní výhoda pro hosty. Po zcela zbytečném prohřešku držením u modré čáry již bruslí brankář Žukov na svou střídačku.
32:49'
Po vhazování po pravici Hufa se dostali ke kotouči hosté. Nepřesná přihrávka ihned po buly ale znamenala útěk Valachů až před vlastní svatyni. Nakonec je ale toto zaváhání nemuselo příliš mrzet, o pár chvil později se totiž dostal ke střele Štěpán Matějček. Jeho pokus ale skončil pouze na zadním hrazení.
31:50'
Druhá půle přesilové hry byla ze strany Vsetínských už značně lepší. K největší šanci se dostal pravděpodobně Pavel Klhůfek, který svým zakončením prověřil lapačku Hufa.
30:51'
První půle početní výhody zatím hostům nevychází úplně podle představ. Jedna ztráta kotouče střídá druhou. Naopak domácím se díky tomu daří aktivně střídat.
29:51'
Vyloučení v týmu Berani Zlín:
Bedřich Köhler – 2 min., podrážení.
28:51'
Hosté se již připravovali na početní výhodu, nakonec je ale počet hráčů na ledě standartní. I přesto se ale daří Valachům držet v útočném pásmu. Jejich hra ale zatím nedokázala vytvořit ani jedno zakončení.
27:51'
Současné vyloučení:
Aleksi Salonen – 2 min., hákování.

Maxim Žukov – 2 min., brankář za střední čarou, odpyká Luboš Rob.
27:41'
Po komerční přestávce se ale dějí zajímavé věci i na druhém konci kluziště. Díky tomu se dostal k zakončení Šimon Jenáček. Jeho pokus ale nakonec končí pouze v lapačce gólmana.
26:42'
Obrovská nevyužitá šance Salonena jakoby domácím paradoxně pomohla. Ti hrají totiž po této obrovské příležitosti jako vyměnění. Kotouč si nárokují plnými doušky a jedno zakončení střídá druhé. Díky tomu se dostal k nadějně vypadajícímu zakončení Martin Lang. Ani ukázková kombinace jeho formace ale nevedla k překonání Žukova.
25:43'
Tak toto bylo jednoznačně největší zaváhání utkání. Po obrovském zaváhání brankáře Žukova dokázal vybojovat kotouč Šlahař. Díky tomu se mohl dostat k zakončení do úplně prázdné brány Aleksi Salonen. Ten ale v kritický moment nedokázal nabídku spoluhráče zachytit.
24:44'
Díky svému aktivnímu forčekinku se mohl do úniku jeden na jednoho probojovat Štěpán Matějček. K jeho smůle měl ale k volnému kotouči blíže jediný zbývající obránce.
23:45'
Ihned po konci početní výhody se hrnou hosté opět do útoku. Díky tomu měl blízko k dorážce Vít Jonák. Přihrávku zpoza brány ale jen těsně minul. K jeho smůle navíc nabídku jeho spoluhráče dokázal ulovit Martin Lang.
22:46'
Druhá půle zas až tak ukázková nebyla. Přece jenom se ale i tak dostal k pokusu Martin Lang. Jeho střelu od levého kruhu ale úspěšně zblokoval jeden z obránců do ochranné sítě.
21:47'
Tato početní výhoda se zdá být ze strany ševců podstatně povedenější. Díky tomu se dostal k zakončení od modré Zdeněk Čáp. Jeho pokus z první ale skončil pouze na pravém betonu Žukova.
20:48'
Pavel Klhůfek – 2 min., držení.
20:44'
Na úvodním vhazování druhé třetiny uspěli opět hosté. Díky tomu se dostal téměř okamžitě k zakončení Vít Jonák. Jeho pokus od levého kruhu ale skončil pouze ve výstroji Hufa.
20:01'
Za potlesku fanoušků z obou táborů se zdá být situace vyřešena. Lze tak očekávat úvodní hvizd již za pár chvil po opětovném rozbruslení obou mančaftů.
Začátek třetiny je momentálně o pár minutek pozdržen. Vypadá to totiž, že v sektoru domácích za svatyní Hufa zkolaboval jeden z fanoušků.
Během úvodní dvacetiminutovky třetího utkání finále jsme byli svědky zejména ofenzivního hokeje. Důkazem toho je zejména pět branek, z čehož se o tři postarali hosté. Kromě jednoho vyloučení na obou stranách jsme viděli i trestné střílení, na jehož konci se radoval z prvního gólu ševců Jakub Šlahař.
Další třetina začne přibližně v 18:26.
20:00'
19:39'
Závěr třetiny probíhá na území ševců. Už to nicméně vypadá, že nebudeme svědky ani zakončení, u mantinelu totiž probíhá srdnatý a nekončící souboj o kotouč.
18:45'
A siréna se mohla opět rozeznít. Ihned po pár vteřinách se dostal do samostatného úniku Matouš Kratochvil. K jeho smůle mu ale střela příliš nevyšla, jelikož jej dokázal zastavit Huf svou vyrážečkou. Nutno ale dodat, že mu zakončení znepříjemnil jeden z dotírajících obránců.
17:46'
A máme tady další změnu stavu! V samotném závěru úvodní dvacetiminutovky se prosazuje JAN SÜSS. Ten využil velkého zaváhání gólmana Žukova, který trestuhodně nedokázal kotouč udržet v lapačce.
17:38'
Po zakázaném uvolnění je tady drobná šance i pro ševce. K radosti hostů ale získali kotouč právě oni. Ti ale za momentálního stavu příliš do útoku nespěchají, a tak kotouč raději jenom nahazují.
16:39'
Ani druhá půle není ze strany hostů vůbec špatná. Díky dlouhému tlaku se dostal k metelici od pravého kruhu Matouš Kratochvil. Jeho střela ale skončila pouze v lapačce Hufa.
15:40'
A máme tady první početní výhodu i pro Valachy. Úvodní vhazování sice hostům nevyšlo, i přesto se ale nakonec dostal ke dvěma zakončením Erik Hrňa. Ani jeden z jeho pokusů ale neskončil v síti. Toto zaváhání ho ale příliš mrzet nemusí, jeho spoluhráčům se i přesto podařilo udržet před bránou domácích.
14:41'
Zdeněk Čáp – 2 min., podrážení.
14:07'
A máme tady další gól do sítě žlutomodrých! Již podruhé v dnešním utkání se o něj postaral ONDŘEJ MACHALA. Ten dokázal po zmatku v brankovišti doklepat skákavý kotouč těsně za brankovou čáru Beranů. Asistence: Pavel Klhůfek.
13:53'
Díky aktivnímu napadání se dostal ke kotouči Jakub Šlahař. Jeho snažení nakonec vedlo k založení celého útočného tažení. To ale skončilo v podstatě dříve, než vůbec začalo, a to zablokovanou střelou z hole Denise Kindla.
12:54'
K dalšímu nadějně vypadajícímu zakončení se nyní dostal Miroslav Holec. Jeho pokus z první od pravého kruhu mířil přesně do horních částí brány. Nakonec se ale puk do brány nepodíval, v cestě mu totiž stála lapačka gólmana.
11:55'
Svou kvalitní práci s hokejkou nyní předvedl Stanislav Sadovikov. Ten si díky svým šikovným ručičkám dokázal poradit rovnou se dvěma útočníky soupeře. Jeho následná přihrávka ale už tak učebnicové parametry neměla, jelikož skončila na holi soupeře.
10:56'
Po zisku kotouče z nešťastného odrazu od sudího se dostal k zakončení Patriks Zabusovs. Tento bývalý hráč domácího celku ale nedokázal vyzrát na dobře připravenou lapačku Hufa.
09:57'
A Valaši jsou opět u kormidla! Po první obdržené brance se postaral o bleskurychlou odpověď MATOUŠ KRATOCHVIL. Ten svým úspěšným pokusem zaskočil celou obranu soupeře, která na sebe jen nechápavě kroutí hlavou. Asistence: Adam Hořanský a Mads Larsen.
08:57'
Vyrovnání domácím očividně silně psychicky pomohlo. Spolu s pokračující početní výhodou se jim daří setrvat v útočném pásmu. Díky tomu se dostal ke střele od modré Zdeněk Čáp, jeho pokus ale skončil pouze na betonech gólmana.
07:57'
A je srovnáno vážení! Prohřešku soupeře dokázal z trestného střílení využít JAKUB ŠLAHAŘ. Ten svůj svižný nájezd zakončil střelou přímo do pravého horního růžku.
07:57'
A máme tady první přesilovou hru utkání. V ní se zatím ševci nedostali k zakončení. Nyní k tomu měl blízko Jakub Šlahař, ten byl ale zahákován a pojede trestné střílení.
07:11'
Šimon Jenáček – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.
06:58'
Nyní měl velkou šanci k prosazení se Denis Kindl. Ten se dostal k rovnou dvěma zakončením. To první od levého kruhu mu sice nesedlo, o pár chvil později měl ale velkou šanci na dorážku z bezprostřední blízkosti. K jeho smůle ale kotouč stihl uklidit dříve jeden ze soupeřů.
06:32'
Na vhazování po pravici Žukova vybojoval kotouč Petr Holík. I přesto se ale nakonec hrnou do útoku Valaši. Díky tomu se dostal k zakončení Ondřej Machala. Jeho pokus ale zblokoval jeden z obránců soupeře do ochranné sítě.
05:33'
K zakončení z ostrého úhlu se dostal Zdeněk Čáp. Jeho pokus ale moc šancí na úspěch neměl. Není tak překvapením, že zmíněný obránce zasáhl pouze boční síť.
04:34'
Tak přece jenom tady máme drobný vzestup ševců. Těm se sice podařilo usadit v útočném pásmu. Kromě pár přihrávek ale zatím ani jednou nevystřelili na bránu.
03:35'
První brzká obdržená branka Berany očividně značně zaskočila. Ti se jen horkotěžko dostávají z vlastního obraného pásma. Díky tomu se už dral k zakončení Štěpán Bláha, nakonec mu ale v klíčový moment vypíchl kotouč jeden z obránců.
02:36'
Tak toto je vstup do utkání jako hrom ze strany Valachů! Po pouhých dvou minutách hry se totiž prosazuje ONDŘEJ MACHALA. Ten tak úspěšně zakončil ukázkovou kombinaci jeho formace svým pokusem z prostoru mezikruží do zcela odkryté svatyně. Asistence: Jakub Teper a Patriks Zabusovs.
01:43'
O první střelu utkání se postaral Matouš Kratochvil. Jeho pokus od modré ale skončil pouze na betonech gólmana. Zmíněný hráč o pár chvil později poslal tvrdým hitem jednoho ze zlínských k zemi. Dle sudího ale proběhlo vše podle pravidel a hraje se dál.
00:44'
A na úvodním vhazování třetího finálového utkání uspěl Pavel Klhůfek. Díky tomu se mohla jeho formace okamžitě hnát do útočného pásma. V cestě jim ale stála připravená defenzíva soupeře na modré čáře.
00:01'

Berani Zlín: Huf (Kořének) – Salonen, Riedl, Čáp, Warg, Zbořil, M. Novotný, Suhrada – Salmio, Holík, Paukku – Šlahař, Kindl, Süss – M. Lang, Gago, Novák – P. Sedláček, Sadovikov, Köhler.
Trenér: Jan Srdínko

VHK ROBE Vsetín: Žukov (Romančík) – Smetana, Š. Jenáček, Staněk, Teper, Ondračka, Larsen, Ďurkáč – Jonák, Klhůfek, Rob – Hořanský, Kratochvil, Hrňa – Holec, Matějček, Š. Bláha – Machala, Bērziņš, Zabusovs.
Trenér: Jiří Weintritt

Rozhodčí: Kika, Kostourek – Kokrment, Malý.
VHK ROBE Vsetín

Oproti domácímu celku vládne v kabině Valachů mentální pohoda. Hráči ze Vsetína sice prohráli poslední utkání, pouze ale tím nejtěsnějším výsledkem, a to navíc až po prodloužení. Snad ve všech ostatních aspektech hosté Berany předčili. Nejvíce je tento fakt znatelný na střelách, kterých vypálili Valaši na bránu Hufa v minulém zápase rovnou 50. K jejich smůle se ale hraje na góly, nikoli na zakončení. Lze tak očekávat, že se hosté budou snažit najít recept na magickou lapačku gólmana žlutomodrých.

Poslední tři utkání:
Vsetín vs. Zlín – 2:3 pp.
Vsetín vs. Zlín – 8:1
Vsetín vs. Jihlava – 4:1
Berani Zlín

Domácí ševci ve finále zatím tahají za kratší provaz. V obou úvodních utkáních Na Lapači je soupeř jednoznačně přestřílel, ve druhém utkání měli dokonce žlutomodří o 33 pokusů méně než Vsetínští. Ani tento fakt spolu s debaklem hostů z prvního utkání neukázal na lepší celek, stav série je totiž stále nerozhodný. K výhře Beranů v prodloužení vedl zejména bravurní výkon muže s maskou Daniela Hufa. Ten dokázal lapit rovnou 48 střel. Ani tento brankář ale není neomylný a lze tak očekávat, že zejména na útočné tažení Beranů bude vyvíjen velký tlak jak ze strany Jana Srdínka, tak i od samotných fanoušků.

Litoměřice vs. Zlín – 0:4
Zdravím všechny fanoušky českého hokeje! Vítám Vás při sledování třetího zápasu finále Chance ligy zlínských Beranů proti valašskému Vsetínu, který dnes, spolu se mnou, budete moci sledovat.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.