Parťáci z Čeljabinsku Hyka a Sedlák skórovali, trefil se i Zohorna

0
Tomášek o fiasku s Färjestadem: Byli jsme jako Boston. Jak zvládá tlak?
SESTŘIH: Arsenal - Chelsea 5:0. Kanonáda v derby, dvakrát se trefil Havertz

Čeští útočníci Lukáš Sedlák a Tomáš Hyka dali v utkání Kontinentální hokejové ligy po gólu a pomohli Čeljabinsku k domácímu vítězství 4:3 v prodloužení nad Jekatěrinburgem. Oba měli v utkání bilanci 1+1. Skóroval rovněž Hynek Zohorna z Chabarovsku, jeho tým ale v Omsku podlehl 2:4.

Sedlák vstřelil v přesilovce úvodní branku zápasu, pak přihrál na druhý gól Traktoru Hykovi. Domácí hráči ale zachránili dvoubodový zisk až ve finiši: na začátku 60. minuty vyrovnal po Hykově asistenci při power play Pontus Aberg na 3:3 a v prodloužení se prosadil Sergej Kalinin. Jekatěrinburg, v jehož brance tentokrát chyběl Jakub Kovář, prohrál počtvrté za sebou.

Hyka je s 21 body druhým nejproduktivnějším českým hráčem v lize za Dmitrijem Jaškinem z moskevského Dynama. Sedlák dosud nashromáždil 17 bodů.