Červený volí KHL. Jako první Čech podepsal v Rusku po startu války

Rudolf Červený je vůbec prvním českým hokejistou, který se v ruské KHL dohodl na smlouvě po vypuknutí invaze na Ukrajinu
Bývalý reprezentační útočník Rudolf Červený míří do KHL, kde bude oblékat barvy Vladivostoku
Útočník Rudolf Červený si zahraje v příští sezoně v ruské KHL, podepsal smlouvu s Vladivostokem
Útočník Rudolf Červený si zahraje v příští sezoně v ruské KHL, podepsal smlouvu s Vladivostokem
Někdejší reprezentační útočník v zápasu EHT proti Švédsku
Rudolf Červený (vpravo) působil v minulosti v Hradci Králové.
Rudolf Červený pózuje v dresu Komety
8
Fotogalerie
KHL
Vstoupit do diskuse (13)

Český útočník Rudolf Červený se rozhodl vrátit do Kontinentální hokejové ligy, kterou po ruské invazi na Ukrajinu většina zahraničních hráčů opustila. Podle serveru Sport-Express se bývalý reprezentant dohodl na angažmá s Vladivostokem.

Dvaatřicetiletý odchovanec Českých Budějovic před minulou sezonou podepsal smlouvu s Dinamem Riga, které po ruské invazi na Ukrajinu z KHL odešlo. Červený dohrál sezonu ve finské lize za Kärpät Oulu. Do ruské soutěže se rozhodl vrátit, přestože za to hráči často čelí kritice.

„Situaci ve světě samozřejmě s klukama rozebíráme, je to naše práce. Bavíme se o všem. A ne každý se na to dívá stejně, je to ryze individuální. Konečné slovo má vždy hráč, nikdo jiný,“ řekl serveru Sport.cz Michal Sivek z agentury Eurohockey Services, která Červeného zastupuje. „Transfery mimo republiku řeší z velké části naši partneři v zahraničí. Je pouze na klientech, jakou z nabídek si nakonec vyberou,“ uvedl Sivek.

Ve Vladivostoku má na příští sezonu platnou smlouvu obránce Libor Šulák, který prodloužil kontrakt v lednu před ruskou invazí. V Chabarovsku je vázán další bek Michal Jordán, který loni v květnu prodloužil smlouvu o dva roky.

Hokejisté, kteří odešli z KHL před koncem minulé sezony, museli zaplatit vysoké částky za porušení smlouvy. Pro ty, co mají platné kontrakty i na další sezonu, není snadné odejít. IIHF na rozdíl od mezinárodní fotbalové federace neumožnila legionářům v Rusku přerušit kontrakty.

Zprávy ze dne 23. května 2022

Fotbal
23. května 2022 · 12:18

Fotbalový klub Spartak Moskva kvůli finančním problémům rozpustil rezervní tým. Desátý celek ruské ligy o tom informoval v prohlášení na klubovém webu. „Kvůli řadě okolností musíme snížit rozpočet. Proto jsme došli k závěru, že ukončíme další pokračování Spartaku 2,“ uvedl Spartak, jehož rezervní tým hrál od roku 2013 druhou ligu.

Zprávy ze dne 22. května 2022

Rusko
22. května 2022 · 22:00

Jak se píše o MS v hokeji v Rusku? Nikoho na světě nemůže zajímat šampionát, když se ho nemůže účastnit Rusko! Tohle je jeden z mnoha titulků ruských sportovních webů, které ve velkém plivou na letošní mistrovství světa ve Finsku. Český útok na medaili? „Bez nás stejně nemá cenu,“ pokračují na východě v kampani. Bývalému prezidentovi Renému Faselovi pak bylo doporučeno, aby do Tampere raději vůbec nejezdil. Více čtěte ZDE>>>

Zprávy ze dne 20. května 2022

Rusko
20. května 2022 · 19:49

Ruští basketbalisté byli v důsledku invaze jejich země na Ukrajinu vyloučeni z ME, které hostí i Česko. Ve skupině v Tbilisi je nahradí Černá Hora.

Zprávy ze dne 18. května 2022

Rusko
18. května 2022 · 18:37

Reprezentační týmy Ruska a Běloruska byly definitivně vyloučeny z kvalifikačních bojů o účast na mistrovství světa basketbalistů v roce 2023. Výkonný výbor mezinárodní federace FIBA dnes zároveň podle očekávání potvrdil Portoriko náhradníkem za ruský tým na letošním světovém šampionátu žen v Austrálii. MS hráček do 17 let se místo Ruska zúčastní mladé Srbky. Rozhodnutí o účasti ruského výběru na mistrovství Evropy mužů, které v září budou hostit Česká republika, Německo, Gruzie a Itálie, naproti tomu ještě nepadlo. FIBA Europe se má vyjádřit v nejbližších dnech.

Rusko
18. května 2022 · 09:28

Disciplinární komise Mezinárodní gymnastické federace (FIG) potrestala ročním zákazem startů ruského gymnastu Ivana Kuljaka za veřejnou podporu ruské invaze na Ukrajinu. Prohřešku se dopustil na březnovém Světovém poháru v Dauhá, kde si přišel na slavnostní vyhlášení pro bronzovou medaili za cvičení na bradlech s připnutým písmenem Z na hrudi. Stejný znak na sobě mají na Ukrajině ruská vojenská vozidla. Více ZDE>>>

Fotbal
18. května 2022 · 09:28

Ukrajinská fotbalová reprezentace vyhrála i druhý přípravný zápas, ke kterému nastoupila po únorovém vpádu ruských vojsk na Ukrajinu. V úterním utkání s italským prvoligovým Empoli zvítězila 3:1 a navázala na výhru 2:1 nad Mönchengladbachem z minulého týdne.

Ukrajince, kteří nastoupili v dresech s nápisem "Společně pro Ukrajinu", poslal po necelé půlhodině hry do vedení Roman Jaremčuk. Těsně před poločasem vyrovnal Andrea La Mantia, hned po přestávce ale rozhodli dalšími dvěma trefami Oleksandr Karavajev a Oleksandr Pichaljonok, jenž se trefil i při svém debutu v národním týmu proti Borussii.

Zprávy ze dne 17. května 2022

Rusko
17. května 2022 · 11:30

Ruští členovéMezinárodního olympijského výboru (MOV) se mohou navzdory invazi na Ukrajinu zúčastnit zasedání výkonného výboru v tomto týdnu. Zatímco pro ruské sportovce MOV vydal doporučení vyloučit je ze šampionátů a většina federací k tomu přistoupila, pro funkcionáře zákaz neplatí. Podle mluvčího Marka Adamse nejsou totiž reprezentanty své země.

Rusko má v současné době dva členy MOV - bývalou olympijskou vítězku ve skoku o tyči Jelenu Isinbajevovou a předsedu národního tenisového svazu Šamila Tarpiščeva. Vitalij Smirnov je čestným členem.

Po únorovém začátku války na Ukrajině MOV doporučil sportovním federacím vyloučení ruských sportovců z mezinárodních soutěží i odebrání zemi pořadatelství akcí. Vůči Ruskému olympijskému výboru ale žádné sankce nevyhlásil.

Zprávy ze dne 13. května 2022

Fotbal
13. května 2022 · 12:08

Nejlepší čtyři kluby ruské fotbalové ligy podaly kvůli vyloučení ze soutěží UEFA odvolání ke Sportovnímu arbitrážnímu soudu (CAS) v Lausanne. Informovala o tom agentura AP. Už jistý mistr Zenit Petrohrad, Soči a moskevské kluby Dynamo a CSKA by byly za normálních okolností dvě kola před koncem ligového ročníku na pohárových příčkách, kvůli trestu za ruskou vojenskou invazi na Ukrajinu se ale s nimi v příští sezoně evropských soutěží nepočítá.

Ruské kluby byly po únorové invazi vyloučeny z evropských pohárů a nesmějí startovat ani v příštím ročníku soutěží UEFA. Mužská reprezentace přišla o možnost probojovat se z baráže na mistrovství světa v Kataru, ženy budou chybět na červencovém mistrovství Evropy v Anglii.

Vstoupit do diskuze (13)

Doporučujeme

Články z jiných titulů