19. února 2019 • 06:45

Krejčí zářil proti San Jose. Góly dali Frolík a Sedlák, v Chicagu padlo 15 branek

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

SOUHRN | David Krejčí přispěl v NHL třemi asistencemi k vítězství Bostonu 6:5 v prodloužení nad San Jose a bodoval počtvrté za sebou. Michael Frolík se podílel gólem a nahrávkou na výhře hokejistů Calgary 5:2 nad Arizonou. Kladenský rodák navázal na trefu proti Pittsburghu.

Krejčí se třetí asistencí v zápase podílel na vítězné akci Bostonu ve čtvrté minutě prodloužení. Přihrál z pravé strany mezi kruhy z druhé vlny najíždějícímu obránci Charliemu McAvoyovi, jenž dokonal obrat. Hosté ještě v 59. minutě prohrávali 4:5.

Dvaatřicetiletý Krejčí bodoval i ve čtvrtém utkání při absenci zraněného Davida Pastrňáka a s Bruins oslavil šesté vítězství po sobě. Během aktuální série zaznamenal devět bodů za dvě branky a sedm přihrávek. Sharks nestačil ani pátý hattrick Joea Thorntona v kariéře. U jeho druhé trefy měl nahrávku bek Radim Šimek.

Mezi střelce se zapsal také Lukáš Sedlák, který zmírnil porážku Columbusu 1:5 s Tampou Bay. Na všech brankách Lightning se podílel nejproduktivnější hráč soutěže Nikita Kučerov, který zaznamenal pět bodů za dvě trefy a tři asistence. Pětadvacetiletému Rusovi schází jediný bod k překonání stobodové hranice a zároveň k vyrovnání osobního maxima z předchozí sezony. Zatímco v uplynulém ročníku potřeboval k dosažení magické mety 80 zápasů, v té aktuální odehrál o dvacet utkání méně.

Rodák z kavkazského Majkopu má v čele kanadského bodování náskok devíti bodů před Patrickem Kanem ze Chicaga. Kučerov v posledních pěti zápasech posbíral 18 bodů (7+11) a počet přihrávek zaokrouhlil na 70, čímž stanovil nový klubový rekord.

Do třetí části vstupovali hosté s třígólovým náskokem, který během 34 sekund 41. minuty zvýraznil dvěma zásahy Brayden Point. "Ty dvě (Pointovy) branky rozhodly zápas. Na začátku třetí části jsme cítili, že bychom mohli uspět, ale ty dva góly nemůžete dopustit," řekl Sedlák, který se prosadil počtvrté v ročníku.

"Tampa Bay hraje velmi dobře do obrany. Pár šancí jsme si vytvořili, ale nic stoprocentního. Pořád je ale musíme zužitkovat a nesmíme dopustit, aby jim k vedení 2:0 stačily dva brejky a šest střel," narážel českobudějovický odchovanec na fakt, že po úvodním dějství vedlo floridské mužstvo zásluhou dvou Kučerovových branek o dvě branky, přestože ho Blue Jackets přestříleli 20:6.

Kane bodoval v 18. zápase v řadě

Pořadí kanonýrů vládne s 42 zásahy Kučerovův krajan Alexandr Ovečkin. Kapitán Washingtonu přispěl dvěma góly k výhře 3:2 na ledě Los Angeles. U jeho druhé branky asistoval Jakub Vrána.

Frolík ve 46. minutě upravil na 4:2. Obdržel pas od Eliase Lindholma, z levého kruhu si najel až před brankáře Calvina Pickarda a forhendem ho překonal. Jednatřicetiletý útočník pak v předposlední minutě prodloužil tečí ze vzduchu Lindholmovo vyhození a Mikael Backlund pojistil výhru kanadského mužstva gólem do prázdné branky.

V brance Calgary dostal potřetí za sebou přednost Mike Smith před Davidem Rittichem. "V brankovišti se více cítím sám sebou a to se vyplácí. Je ideální doba roku na to, aby se mi dařilo," uvedl olympijský vítěz a mistr světa Smith.

Nevídanou přestřelku sledovali diváci v Chicagu, které udolalo Ottawu 8:7. Triumf Blackhawks podpořil pěti body za tři branky a dvě přihrávky útočník Alex DeBrincat. ¨

Jeho spoluhráč Patrick Kane si z duelu odnesl tři body a bodoval v 18. zápase v řadě. Delší bodová šňůra se v této sezoně nikomu jinému nepodařila. Třicetiletý Američan si v jejím průběhu vylepšil statistiku o 40 bodů (14+26).

NHL:

Calgary - Arizona 5:2 (1:0, 2:2, 2:0)
Branky: 2. D. Ryan, 32. Giordano, 37. Czarnik, 46. Frolík, 59. Backlund (Frolík) - 27. Garland, 35. Weal. Střely na branku: 33:29. Diváci: 18.985. Hvězdy zápasu: 1. Giordano, 2. M. Smith, 3. R. Andersson (všichni Calgary).

Columbus - Tampa Bay 1:5 (0:2, 0:1, 1:2)
Branky: 59. Sedlák - 12. a 15. Kučerov, 41. a 41. B. Point, 40. Stamkos. Střely na branku: 40:20. Diváci: 16.411. Hvězdy zápasu: 1. Kučerov, 2. Vasilevskij, 3. B. Point (všichni Tampa Bay).

Chicago - Ottawa 8:7 (5:4, 2:1, 1:2)
Branky: 4., 6. a 29. DeBrincat, 13. P. Kane, 14. D. Strome, 15. Saad, 31. Forsling, 44. J. Toews - 8. a 22. Colin White, 50. a 55. Chabot, 3. B. Ryan, 3. Balcers, 18. Mark Stone, Střely na branku: 42:38. Diváci: 21.388. Hvězdy zápasu: 1. DeBrincat, 2. P. Kane (oba Chicago), 3. Colin White (Ottawa).

San Jose - Boston 5:6 v prodl. (1:3, 3:1, 1:1 - 0:1)
Branky: 20., 37. a 54. Thornton (na druhou Šimek), 23. Pavelski, 40. Couture, - 14. Krug (Krejčí), 17. Chára, 19. Kuhlman (Krejčí), 27. DeBrusk, 59. Ch. Wagner, 64. McAvoy (Krejčí). Střely na branku: 38:20. Diváci: 17.562. Hvězdy zápasu: 1. Thornton, 2. Pavelski (oba San Jose), 3. McAvoy (Boston).

Los Angeles - Washington 2:3 (0:2, 0:1, 2:0)
Branky: 49. Iafallo, 60. Kovalčuk - 12. a 36. Ovečkin (na první Vrána), 13. Connolly. Střely na branku: 28:21. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. Ovečkin, 2. Carlson (oba Washington), 3. D. Brown (Los Angeles).

Colorado - Vegas 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky: 7. Jost, 26. Agozzino, 47. Calvert. Střely na branku: 38:40. Diváci: 17.808. Hvězdy zápasu: 1. Varlamov, 2. Agozzino, 3. Jost (všichni Colorado).

Joe Thornton zaznamenal proti Bostonu pátý hattrick v NHL v kariéře.