Zadina mírnil těsnou prohru Detroitu. Palát přispěl k výhře 6:1

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Hokejový útočník Ondřej Palát podpořil v úterním utkání NHL gólem a přihrávkou výhru Tampy Bay 6:1 v Nashvillu. Filip Zadina svým prvním gólem v sezoně nezabránil prohře Detroitu 1:2 na ledě Floridy. Dominik Kubalík přihrál na jednu branku Chicaga, které zvítězilo v Dallasu 2:1 v prodloužení, a v produktivitě českých hráčů se vyrovnal vedoucímu Jakubovi Voráčkovi. Oba mají stejnou bilanci 3+9. Radim Šimek si připsal asistenci při výhře San Jose 4:3 po nájezdech nad Los Angeles.

Nashville se ujal v páté minutě vedení, ale po první třetině prohrával 1:3. Druhou branku Tampy Bay dal Palát, který se po přihrávce Stevena Stamkose prosadil v přesilové hře z pravého kruhu střelou bez přípravy. Zbývající tři góly dali hosté v poslední třetině. Palát si připsal druhou asistenci u gólu Stamkose na 5:1. Český útočník si vylepšil bilanci v sezoně na pět gólů a tři přihrávky.

Zadina otevřel skóre ve čtvrté minutě, když z ostrého úhlu z levé strany našel volné místo pod vyrážčkou Sergeje Bobrovského. Ještě v první třetině vyrovnal zblízka Alexander Wennberg. Vítězný gól dal ve 29. minutě v přesilové hře Patric Hörnqvist, od jehož hrudi se puk odrazil po střele Aarona Ekblada do branky.

Hráči Detroitu slaví první trefu Filipa Zadiny (v hloučku druhý zleva) v sezoně

Chicago prohrávalo od páté minuty a od stavu 0:2 je zachránila úspěšná trenérská výzva, po které rozhodčí neuznali gól Jamieho Benna pro nedovolené bránění gólmanovi. V závěru druhé třetiny zařídil vyrovnání chytrou přihrávkou Kubalík. Český útočník poslal v přesilové hře z pravé strany puk na hranici brankoviště, kde ho usměrnil Mattias Janmark za záda Jakea Oettingera. Zápas rozhodl v čase 62:15 Pius Suter.

Šimek zaznamenal přihrávku u úvodní branky zápasu, když udržel útočné pásmo a po kombinaci s Ryanem Donatem skóroval Timo Meier. San Jose vyhrálo první třetinu 2:0, ale Los Angeles i díky dvěma gólům Dustina Browna otočilo. Zápas poslal do prodloužení gólem v 60. minutě Evander Kane a bonusový bod zařídil Sharks Logan Couture, který se v rozstřelu prosadil jako jediný. Útočník vítězů Tomáš Hertl nebodoval v pátém utkání v řadě.

Florida - Detroit

Domácí: 15:54. Wennberg, 28:04. Hörnqvist

Hosté: 03:31. Zadina

Domácí: Bobrovskij (Driedger) – Ekblad (A), Weegar, Strälman, Nutivaara, Gudas, Yandle – Duclair, Barkov (C), Verhaeghe – Hörnqvist (A), Wennberg, Huberdeau – Tippett, Luostarinen, Vatrano – Connolly, Acciari, Lomberg.

Hosté: Greiss (Pickard) – Nemeth, Hronek, Stecher, M. Staal, Djoos, Merrill – Bromé, D. Larkin (C), Zadina – B. Ryan, Fabbri, Smith – Helm, Naměstnikov, Mantha – Erne, Nielsen (A), Gagner.

L’Ecuyer, Morton – Racicot, Toomey

BB&T Center, Sunrise

Ottawa - Edmonton

Domácí: 00:26. Co. Brown, 41:20. Dadonov

Hosté: 04:11. Nurse, 17:19. Bouchard, 23:53. Barrie

Domácí: M. Högberg (24. M. Murray) – N. Zajcev, Chabot, Zub, Reilly, Gudbranson, Wolanin – Co. Brown, Tierney, B. Tkachuk – Dadonov, Norris, Stützle – Watson, White, N. Paul – Batherson, Stepan, Galchenyuk.

Hosté: Koskinen (M. Smith) – Barrie, Nurse, A. Larsson, Lagesson, Bouchard, Koekkoek – Puljujärvi, McDavid, Nugent-Hopkins – Yamamoto, Draisaitl, Kahun – Chiasson, Turris, J. Archibald – Khaira, Ennis, D. Shore.

Furlatt, Nicholson – Barton, Cormier

Canadian Tire Centre, Ottawa

Dallas - Chicago

Domácí: 04:57. Hintz

Hosté: 34:04. Janmark, 62:15. Suter

Domácí: Oettinger (Chudobin) – Lindell, J. Klingberg, Oleksiak, Heiskanen, Hanley, Pysyk – Ja. Benn, Pavelski, Kiviranta – Robertson, Hintz, Gurjanov – Cogliano, Faksa, Comeau – Kero, Dickinson, Dellandrea.

Hosté: Lankinen (M. Subban) – de Haan, Mitchell, Keith, Beaudin, Zadorov, Carlsson – P. Kane, Janmark, Kurashev – D. Kubalík, D. Strome, DeBrincat – A. Shaw, Söderberg, Hagel – Suter, Kämpf, Highmore.

Brenk, Hanson – Flemington, Smith

American Airlines Center, Dallas

Nashville - Tampa Bay

Domácí: 04:43. Grimaldi

Hosté: 11:28. Stamkos, 12:31. Palát, 14:03. M. Joseph, 46:40. Gourde, 54:34. Stamkos, 56:20. M. Joseph

Domácí: Saros (Rinne) – Ellis (A), Josi (C), Fabbro, Ekholm, Benning, Borowiecki – Arvidsson, Duchene, F. Forsberg – Mikael Granlund, Malone, Kunin – Grimaldi, Sissons, Järnkrok – Olivier, McCarron, Trenin.

Hosté: Vasilevskij (McElhinney) – Hedman, Rutta, McDonagh, Černák, Sergačjov (C), L. Schenn (A) – Palát, B. Point (A), Stamkos – Killorn, Cirelli, T. Johnson – Coleman, Gourde, Goodrow – Maroon, M. Joseph, Volkov.

Lee, MacDougall – Fournier, Rody

Bridgestone Arena, Nashville

Los Angeles - San Jose

Domácí: 27:00. Kopitar, 37:54. D. Brown, 50:45. D. Brown

Hosté: 01:22. Meier, 17:48. Couture, 59:15. E. Kane, . Couture

Domácí: Quick (Petersen) – M. Anderson, Doughty, MacDermid, Clague, Määttä, Strand – Iafallo, Kopitar, D. Brown – Wagner, Amadio, J. Carter – L. Andersson, Vilardi, A. Kempe – Grundström, Anderson-Dolan, Moore.

Hosté: M. Jones (Dubnyk) – Ferraro, Burns, R. Šimek, E. Karlsson, Knyžov, Vlasic – E. Kane, Couture, Labanc – Meier, Donato, Hertl – Nieto, Gambrell, Sörensen – Gregor, Marleau, Balcers.

Walsh, Kozari – Gibbons, Marquis

Staples Center, Los Angeles

Calgary - Winnipeg

Domácí: 25:31. Mangiapane, 33:34. Froese, 58:18. E. Lindholm

Hosté: 23:33. Ehlers, 35:45. Ehlers

Domácí: Markström (Rittich) – Giordano (C), R. Andersson, Hanifin, Ch. Tanev, Välimäki, N. Nestěrov – M. Tkachuk, E. Lindholm, Dubé – J. Gaudreau, Monahan (A), S. Bennett – Lucic, Backlund (A), Mangiapane – Nordström, Froese, Leivo.

Hosté: Hellebuyck (Brossoit) – Beaulieu, Morrissey (A), Forbort, Pionk, Stanley, DeMelo – Ehlers, Scheifele (A), Copp – Vesalainen, Stastny, Wheeler (C) – Connor, Dubois, Lewis – Perreault, Lowry, Appleton.

Schlenker, Pollock – Brisebois, Nansen

Scotiabank Saddledome, Calgary, AB

Las Vegas - Anaheim

Domácí: 10:56. Stephenson, 18:52. Marchessault, 22:39. Tuch, 36:42. N. Roy, 56:04. Whitecloud

Hosté: 23:38. Lundeström, 45:02. Terry, 47:23. Henrique, 49:59. Getzlaf

Domácí: M.-A. Fleury (Lehner) – Martinez, Theodore, Hague, Whitecloud, Holden, Coghlan – Pacioretty (A), Stephenson, Mark Stone (C) – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith (A) – Tuch, Glass, N. Roy – W. Carrier, Nosek, Reaves.

Hosté: R. Miller (Stolarz) – H. Lindholm, Shattenkirk, Fowler, Hakanpää, Ja. Larsson, B. Hutton – Henrique, Getzlaf (C), Terry – Heinen, Steel, Silfverberg (A) – Comtois, Rakell, Deslauriers – Backes, Rowney, Lundeström.