Sérii Vegas vynulovala Minnesota. San Jose zabralo, Hertl mimo hru

0
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?
Dresy repre? Neurazí, ale žádná sláva. Konečně zajímavé nápady, ale sráží je…

Hokejisté Minnesoty ukončili šestizápasovou vítěznou sérii Vegas a po domácí výhře 2:0 se v Západní divizi NHL posunuli na třetí místo. V divizním pořadí hráči Wild přeskočili Colorado, které podlehlo Arizoně 2:3. Po třech prohrách zabrali hráči San Jose, když porazili St. Louis 3:2 v prodloužení.

Brankář Wild Kaapo Kähkönen chytil všech 26 střel hráčů Vegas a poprvé v NHL neinkasoval. Švýcarský útočník Kevin Fiala otevřel skóre v 11. minutě, jeho povedená střela zápěstím ale zůstala nadlouho jediným úspěšným pokusem. Druhou branku vstřelil až šest sekund před koncem do prázdné branky Jonas Brodin. Útočník Tomáš Nosek odehrál za Golden Knights lehce přes 12 minut.

Sharks porazili druhý tým Západní divize St. Louis 3:2 v prodloužení a připsali si devátou výhru v ročníku. Rozhodující branku vstřelil hned v první minutě nastavení Evander Kane. Český bek ve službách Sharks Radim Šimek za 14 minut na ledě zblokoval dvě střely a zaznamenal tři hity. Útočník Tomáš Hertl je kvůli koronaviru stále mimo hru.

Domácí: 10:50. Fiala, 59:54. Brodin

Hosté:

Domácí: Kähkönen (Talbot) – Suter (A), Spurgeon (C), Brodin, Dumba, Cole, Soucy – Greenway, J. Eriksson Ek, M. Foligno – Kaprizov, V. Rask, Zuccarello – Parise (A), Bjugstad, Fiala – Sturm, Bonino, Rau.

Hosté: M.-A. Fleury (Dansk) – Holden, Martinez (A), Theodore, Hague, Whitecloud, Coghlan – Pacioretty (A), Stephenson, Marchessault – W. Karlsson, R. Smith (A), Tuch – Glass, N. Roy, W. Carrier – Kolesar, Reaves, Nosek.

Walsh, Charron – Kovačik, Flemigton

Xcel Energy Center, St. Paul

Domácí: 29:31. Ničuškin, 34:53. Burakovsky

Hosté: 04:54. Brassard, 15:19. Chychrun, 44:06. Jo. Larsson

Domácí: Grubauer (Miska) – Girard (A), Graves, MacDonald, D. Toews, Pateryn, Renouf – Ničuškin, Rantanen (A), Landeskog (C) – Burakovsky, Kadri, Saad – Donskoi, Jayson Megna, Jost – O'Connor, Bellemare, Calvert.

Hosté: Kuemper (43. Raanta) – Goligoski, Chychrun, Demers, Ekman-Larsson (C), Hjalmarsson (A), Oesterle – Pitlick, Dvorak, Keller – Garland, Schmaltz, Crouse – Kessel, Jo. Larsson, Brassard (A) – Fischer, F. Gauthier, Caggiula.

St. Laurent, South – Gawryletz, Murray

Ball Arena, Denver

Domácí: 07:03. Yamamoto, 26:03. Chiasson, 34:41. Draisaitl

Hosté: 00:56. Dadonov, 37:57. Stützle

Domácí: Koskinen (M. Smith) – Barrie, Nurse (A), A. Larsson, K. Russell, Bear, Jones – Yamamoto, McDavid (C), Draisaitl (A) – Puljujärvi, Nugent-Hopkins, Ennis – Turris, Khaira, D. Shore – Chiasson, Haas, Neal.

Hosté: Daccord (M. Murray) – N. Zajcev, Chabot (A), Zub, Reilly, Gudbranson (A), Brännström – Co. Brown, Tierney, B. Tkachuk (A) – Dadonov, White, N. Paul – Batherson, Norris, Stützle – Watson, Peca, Dzingel.

Schlenker, Skilliter – Nansen, Shewchyk

Rogers Place, Edmonton

Domácí: 27:00. Vlasic, 47:58. Couture, 60:41. E. Kane

Hosté: 04:16. Mikkola, 39:06. B. Schenn

Domácí: Dubnyk (M. Jones) – Burns (A), Ferraro, E. Karlsson (A), Knyžov, Vlasic, R. Šimek – Labanc, Couture (C), E. Kane – Nieto, Gambrell, Balcers – Donato, Marleau, Leonard – Gabriel, Kellman, Blichfeld.

Hosté: Husso (Binnington) – Faulk, Krug, Scandella, Dunn, Bortuzzo, Mikkola – Tarasenko (A), R. O'Reilly (C), Kyrou – Perron, B. Schenn (A), Hoffman – Blais, Sanford, N. Walker – MacEachern, Joshua, Clifford.

McIsaac, Rehman – Knorr, Dunning

SAP Center, San Jose

bez diváků diváků

Domácí: 02:45. Shattenkirk, 16:46. Rakell, 28:30. B. Hutton, 34:04. Silfverberg, 38:15. Rakell, 63:00. Henrique

Hosté: 09:45. A. Kempe, 21:01. D. Brown, 36:28. A. Kempe, 41:18. Athanasiou, 57:28. A. Kempe

Domácí: Gibson (R. Miller) – Fowler, Hakanpää, B. Hutton, Manson, Shattenkirk, Mahura – Comtois, Getzlaf, Terry – Zegras, Henrique, Silfverberg – Rakell, Lundeström, Heinen – Steel, D. Grant, Ja. Larsson – Deslauriers.

Hosté: Petersen (Grosenick) – Doughty, M. Anderson, Björnfot, Roy, S. Walker, Määttä – D. Brown, Kopitar, Iafallo – J. Carter, Vilardi, Athanasiou – T. Moore, Kupari, A. Kempe – Luff, Lizotte, Grundström.