9. července 2021 • 14:35

INSIDER: Získá Tampa zlatý hattrick? Palát jedním z NEJ Čechů historie

Autor: TV iSport
Vstoupit do diskuse
0
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
SESTŘIH: Mountfield HK - Liberec 6:4. Přestřelka a Tygří boj, ale Hradec je v semifinále
SESTŘIH: Sparta - Třinec 0:3. Promarněné přesilovky a božský Kacetl. Oceláři blíž semifinále
VŠECHNA VIDEA ZDE

Sledujeme počátek nové hokejové dynastie? V posledních 25 letech pouze Pittsburgh s Detroitem dokázali obhájit Stanley Cup. Teď se k nim přidala Tampa, která splnila veškerá očekávání a po deseti měsících opět zvedla pohár nad hlavou - a tentokrát už ve vyprodané Amalia areně. Otázkou zůstává, zda jsou Lightning schopni v příští sezoně završit zlatý hattrick, když vinou platového stropu budou muset hýbat se soupiskou. O tom debatoval redaktor deníku Sport Jan Denemark v posezonním Insiderovi. Moderuje Martin Pešout. Více ve VIDEU.Už teď odborníci na sázky v zámoří pasují na příští vítěze Vegas nebo Colorado. S Tampou se ale bude muset počítat znovu. „Záleží, zda Julien BriseBois zvládne letní tahy. Jádro kolem Kučerova, Stamkose, Hedmana a Vasilevského ještě pár let zůstane pohromadě. Potíž bude s hráči druhého sledu typu Colemana či Goodrowa. Do situace promluví rozšiřovací draft, Tampa se domluví se Seattlem na tom, aby si vzal Tylera Johnsona. Těchto ušetřených pět milionů dolarů rozváže klubu ruce,“ věří Denemark.

Nemohli jsme vynechat ani oba české borce, Jana Ruttu s Ondřejem Palátem. „Právě Palát je jedním z nejlepších hokejistů, které kdy Česká republika měla. Je zcela jedinečným a nedoceněným hráčem. Nabízelo by se, že by si ho právě vzal Seattle, ale Tampa ví, jak je důležitý pro souhru s Pointem a Kučerovem na přesilovce. A nepochybuji o tom, že Rutta zůstane,“ doplňuje expert Sportu.

Denemark se pak zastavil u ruského démona Andreje Vasilevského. Ten sice překvapivě nedostal Vezina Trophy pro nejlepšího gólmana sezony, za to obdržel Conn Smythe Trophy pro MVP vyřazovacích bojů. Kromě toho se zapsal do historie tím, že vychytal pět čistých kont a každou z posledních pěti sérií zakončil shutoutem včetně loňského finále s Dallasem. Dále v posledních dvou ročnících vychytal ve Stanley Cupu rekordních 34 zápasů.

„Není pochyb o tom, že je nejlepším brankářem současnosti. Svou velikost potvrdil i proti Islanders, kdy v nejtěžší sérii v sedmém rozhodujícím zápase zase zavřel krám,“ uzavřel Denemark.

Tampa Bay Lightning Vše o klubu ZDE

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud