Povedené MS a směr NHL! Blümel jde z Dynama do Dallasu, smlouva na 2 roky

Český útočník Matěj Blümel pózuje s bronzovou medailí
Německý brankář Philipp Grubauer likviduje velkou šanci českého útočníka Matěje Blümela
Český útočník Matěj Blümel v souboji s německým reprezentantem Danielem Fischbuchem
Čeští útočníci David Krejčí (vlevo) a Matěj Blümel se radují z gólu
Česká střídačka oslavuje gól společně se střelcem Davidem Pastrňákem
O vítězství Česka nad USA rozhodl jedinou trefou utkání Matěj Blümel
Čeští hokejisté se radují z trefy Matěje Blümela proti USA
Matěj Blümel využil přihrávky Hynka Zohorny a otevřel skóre
24
Fotogalerie
ČTK, iSport.cz
NHL
Začít diskusi (0)

Hokejový útočník Matěj Blümel podepsal v NHL dvouletý nováčkovský kontrakt s Dallasem. Dvaadvacetiletý bronzový medailista z květnové mistrovství světa v Tampere a Helsinkách působil poslední tři sezony v extralize v mateřských Pardubicích. Uzavření smlouvy oznámil generální manažer Stars Jim Nill na klubovém webu.

Blümela v NHL draftoval v roce 2019 ve čtvrtém kole na 100. pozici Edmonton, ale kontrakt s ním neuzavřel a ztratili na něj práva. Teď si mohl účastník mistrovství světa i z loňska z Rigy vybírat z nabídek jakéhokoliv týmu NHL.

Blümel byl na nedávném šampionátu v Finsku, kde Češi dosáhli na první medaili po deseti letech, se čtyřmi brankami třetím nejlepším střelcem týmu za Davidem Pastrňákem (7) a Romanem Červenkou (5). S osmi body z 10 utkání byl čtvrtým nejproduktivnějším hráčem za Červenkou (17), Davidem Krejčím (12) a Pastrňákem (10).

V uplynulé sezoně si za Pardubice připsal ve 49 zápasech základní části extraligy 24 bodů za 12 gólů a stejný počet asistencí. V pěti utkáních play off nebodoval. V celé sezoně sehrál za národní týn 27 utkání a připsal si 18 bodů (9+9). V únoru byl s týmem jako náhradník na olympijských hrách v Pekingu.

V extralize má na kontě za tři sezony celkem 142 utkání a 65 bodů za 35 branek a 30 asistencí. V reprezentaci stihl za dvě sezony 43 utkání s bilancí 27 bodů (14+13). Syn bývalého mezinárodního čárového rozhodčího Petra Blümela působil v letech 2017 až 2019 v zámořské juniorské USHL v celku Waterloo Black Hawks.

Zprávy ze dne 13. října 2022

Buffalo
13. října 2022 · 11:03

Obránce Mattias Samuelsson podepsal nový sedmiletý kontrakt s Buffalem. Dvaadvacetiletý Američan, jenž se mohl stát po nadcházející sezoně volným hráčem, si díky dohodě s vedením Sabres vydělá celkem 30 milionů dolarů, v průměru přes čtyři a čtvrt milionu ročně. Nová smlouva začne platit od sezony 2023/24 a Samuelsson si výrazně polepší, neboť nyní mu běží tříletý nováčkovský kontrakt s celkovým příjmem 2,775 milionu dolarů. „Bylo to snadné vyjednávání, protože jak už jsem řekl dříve - chci být součástí tohoto klubu dlouhou dobu. A dlouhou smlouvu chtěla i druhá strana,“ pochvaloval si Samuelsson.

Zprávy ze dne 12. října 2022

Buffalo
12. října 2022 · 15:18

Trenér Don Granato získal v Buffalu dlouholetý kontrakt. Posledním trenérem, který u Sabres vydržel déle než dva roky, byl Lindy Ruff, současný lodivod Devils, který Buffalo opustil před devíti lety. Od té doby se na střídačce vyměnilo šest mužů.

Zprávy ze dne 5. října 2022

Anaheim
5. října 2022 · 19:40

Český brankář Lukáš Dostál začne nadcházející sezonu na farmě. Anaheim ho už v minulém ročníku nasadil do čtyř zápasů, existuje tedy reálná šance, že se podívá zpět do hlavního týmu. Zatím neotřesitelnou jedničkou zůstává u Ducks John Gibson, pozici náhradníka zastává urostlý Anthony Stolarz. 

Zprávy ze dne 2. října 2022

Buffalo
2. října 2022 · 11:30

Čeští hokejoví útočníci Jiří Kulich a Lukáš Rousek se přesunuli z přípravy Buffala na farmu do Rochesteru do nižší AHL. Osmnáctiletého Kulicha si vybrali Sabres v červencovém draftu v 1. kole na 28. pozici a odchovanec Kadaně se vydal bojovat o NHL z extraligových Karlových Varů. O pět let starší Rousek už působil v Rochesteru v minulé sezoně, do Severní Ameriky zamířil loni z pražské Sparty.

Zprávy ze dne 31. srpna 2022

Buffalo
31. srpna 2022 · 11:34

Buffalo si s předstihem zajistilo do budoucna služby Tage Thompsona, a rozhodně nešetřilo. Americký útočník, který předvedl v minulé sezoně zatím nejpovedenější výkon v NHL (38+30), podepsal s vedením Sabres novou sedmiletou smlouvu. Čtyřiadvacetiletý rodák z Glendale by si měl celkem vydělat bezmála 50 milionů dolarů. 

Zprávy ze dne 29. července 2022

Důležitý moment
Anaheim
29. července 2022 · 20:11

Švédský obránce John Klingberg se konečně dočká nového kontraktu. Informuje o tom reportér Kevin Weekes. Podle jeho zdrojů si urostlý zadák plácnul s Anaheimem, který mu nabídl roční pakt s výdělkem sedmi milionů dolarů, tedy zhruba necelých 169 milionů korun. Variantou ovšem je, že Ducks použijí čerstvý přírůstek ve své sestavě jako prodejní sílu během nadcházející uzávěrky přestupů.

Zprávy ze dne 25. července 2022

Anaheim
25. července 2022 · 15:48

Útočník ze Švédska Isac Lundeström, který má za sebou svou první kompletní sezonu s 80 zápasy a 29 body, prodlužuje s Anaheimem smlouvu. Dvouletý pakt mu vydělá 1,8 milionu dolarů ročně. Dvaadvacetiletý Seveřan už v NHL nashromáždil přes 150 startů. 

Zprávy ze dne 17. července 2022

Anaheim
17. července 2022 · 12:57

První smlouvy v NHL se dočkal také letos nejvýše draftovaný Rus. Obránce Pavel Mintjukov, kterého si v 1. kole z 10. místa vybral Anaheim, podepsal s vedením Ducks tříletý nováčkovský kontrakt. Osmnáctiletý rodák z Moskvy poslední dvě sezony působí v kanadském týmu Saginaw Spirit, za který si v minulém ročníku OHL připsal 62 bodů za 17 gólů a 45 asistencí.

Zprávy ze dne 15. července 2022

Důležitý moment
Buffalo
15. července 2022 · 22:22

Další letos draftovaný Čech podepsal nováčkovský kontrakt. Buffalo podškráblo svoji volbu č. 28 Jiřího Kulicha. Kromě něj podepsali další dva nováčci vybraní Sabres v prvním kole - kanadský útočník Matthew Savoie (9. volba) a švédský forvard Noah Östlund (16.)

Zprávy ze dne 14. července 2022

Anaheim
14. července 2022 · 07:16

Útočník Ryan Strome podepsal pětiletý kontrakt s Anaheimem. Kanadský centr doposud působil v Rangers, u Ducks si vydělá 5 milionů dolarů ročně. 

Zprávy ze dne 13. července 2022

Buffalo
13. července 2022 · 22:15

Ruský obránce Ilja Ljubuškin, který zatím rozdělil svou zámořskou kariéru mezi Arizonu a Toronto, se přidává k Buffalu. Sabres ohlásili jeho dvouletý kontrakt s roční hodnotou 2,75 milionu dolarů.

Anaheim
13. července 2022 · 19:07

Po pouhých 22 zápasech u New York Rangers změní barvy Frank Vatrano. Osmadvacetiletý centr se dle informací Elliotta Friedmana stěhuje do Anaheimu, kde podepsal na tři roky s průměrným výdělkem 3,65 milionu dolarů. Anaheim zprávu potvrdil o několik hodin později.

Buffalo
13. července 2022 · 18:55

Reportér Elliotte Friedman informuje o přesunu brankáře Erica Comrieho do Buffala. Se Sabres by měl podepsat smlouvu na dva roky za 3,6 milionu dolarů.

Buffalo
13. července 2022 · 18:46

Bývalý obránce Toronta Ilja Ljubuškin směřuje podle vyjádření Bobbyho Margarity do Buffala. Dohoda je zatím neoficiální, ruský bek by měl pobírat během dvou let 2,75 milionu dolarů ročně.

Buffalo
13. července 2022 · 17:47

V dresu Buffalo Sabres bude pokračovat Švéd Victor Olofsson. Klub mu nabídl kontrakt na dva roky s průměrným výdělkem 4,75 milionu dolarů. Šestadvacetiletý útočník má za sebou nejvyvedenější sezonu, v níž za 72 utkání nastřádal 20 branek a 29 asistencí.

Začít diskuzi

Doporučujeme

Články z jiných titulů