SESTŘIHY NHL: Vejmelka s Vaněčkem vychytali výhry, Sedlák se poprvé trefil

0
V čem se Pardubice zlepšily? Pánik - bez komentáře. Marinčin by chyběl hodně
Vaniak: Staněk se ti dostane do hlavy, Vindahl Čechy nepředčí. Na EURO...

Brankář Karel Vejmelka zneškodnil 32 střel, dovedl v NHL hokejisty Arizony k výhře 4:1 v Buffalu a byl vyhlášen první hvězdou zápasu. Vítězství vychytal v úterním programu také Vítek Vaněček, když New Jersey i díky jeho 33 zákrokům zdolalo Calgary 3:2. Lukáš Sedlák pomohl gólem k výhře Philadelphie 5:1 nad St. Louis. Trefil se poprvé v sezoně a v soutěži skóroval po třech a půl letech. Zásah Filipa Chytila nestačil New Yorku Rangers, který podlehli v městském derby Islanders 3:4.

Českou stoupu měly oba góly Detroitu, který doma prohrál s Montrealem 2:3 po nájezdech. První branku připravil Dominik Kubalík, jenž bodoval počtvrté za sebou (2+3), a u druhé trefy asistoval Filip Hronek. Přihrávku zaznamenal také David Kämpf při prohře Toronta 3:4 v prodloužení s Vegas.

Vejmelka si připsal v listopadu vítězství ve všech třech zápasech, ve kterých nastoupil od úvodní minuty. V Buffalu jej překonal jen v 15. minutě Tage Thompson, když v přesilové hře vyrovnal švihem z pravého kruhu ke vzdálenější tyči na 1:1. Český gólman, jehož v utkání dvakrát zachránila i tyč, zastavil v dalším průběhu všech 22 střel. Nejlepší zákrok vytáhl v 57. minutě, zblízka na něj nevyzrál za stavu 1:3 Rasmus Asplund.

New Jersey vyhrálo posedmé v řadě a v šesti zápasech chytal Vaněček. Český brankář inkasoval v utkání s Calgary jako první, v přesilové hře jej překonal Nazem Kadri. Rozhodčí poté neuznali Devils dva góly, než v prostřední otočili skóre Ryan Graves a Dougie Hamilton. Podruhé Vaněček kapituloval ve 46. minutě, v další přesilové hře vyrovnal milimetrovou střelou Tyler Toffoli. Zápas rozhodl z rychlého protiútoku Nico Hischier v čase 51:50.

V Philadelphii padl první gól až ve 31. minutě a do konce druhé třetiny domácí odskočili na 3:0. St. Louis snížilo na začátku třetího dějství, ale za 82 sekund kontroval Sedlák. Český centr zůstal před brankou volný, dostal puk a zády ke gólmanovi jej poslal bekhendem podél levého betonu k tyčce. Sedlák, který nastupoval předchozí tři sezony v KHL, se prosadil v zámoří poprvé od 18. 2. 2019. Kouč Flyers John Tortorella označil jeho trefu za klíčový moment zápasu.

Chytil vyrovnal střelou z mezikruží a třetím gólem sezony odstartoval obrat Rangers na 3:1. Závěrečná třetina ale patřila Islanders, kteří překlopili zápas na svou stranu. O obrat se postarali svými trefami Adam Pelech, Brock Nelson a Anders Lee.

Hosté: 00:23. Crouse, 17:30. Maccelli, 42:24. O'Brien, 57:18. Keller

Domácí: Comrie (C. Anderson) – Dahlin (A), Bryson, Power, Clague, Ljubuškin, Pilut – Mittelstadt, T. Thompson, Peterka – Tuch, Cozens, J. Skinner – Olofsson, Krebs, Asplund – Okposo (C), Girgensons (A), Quinn.

Hosté: Vejmelka (Ingram) – Moser, Välimäki, Stecher, Nemeth, J. Brown, Gostisbehere, Mayo – Crouse (A), Bjugstad, Maccelli – Fischer (A), McBain, N. Ritchie – Guenther, Hayton, Keller (A) – Boyd, O'Brien.

Kea, Lee – Kovachik, Brisebois

KeyBank Center, Buffalo

10 296 diváků

Domácí: 25:14. Graves, 36:27. Hamilton, 51:50. Hischier

Hosté: 11:59. Kadri, 45:13. Toffoli

Domácí: Vaněček – Hamilton, Siegenthaler, Marino, Graves, Severson, Br. Smith – Zetterlund, Hischier (C), Tatar – Bratt, J. Hughes (A), Haula – J. Boqvist, Mercer, Šarangovič – Bastian, M. McLeod, Wood.

Hosté: Markström (Vladař) – Andersson, Hanifin, Weegar, Zadorov, DeSimone, Mackey (A) – Toffoli, E. Lindholm (A), Ružička – Mangiapane, Kadri, Dubé – Lewis, Backlund, Coleman – B. Ritchie, Rooney, Lucic.

Nicholson, Halkidis – Suchánek, Deschamps

Prudential Center, Newark

13 096 diváků

Domácí: 16:29. Czarnik, 50:37. Raymond

Hosté: 05:41. Hoffman, 19:44. Hoffman, 65:00. Suzuki

Domácí: Husso (Nedeljkovic) – Seider, Chiarot (A), Hronek, Määttä, Lindström, Oesterle – Raymond, Larkin (C), P. Suter – Perron, Copp (A), Kubalík – Czarnik, Rasmussen, Erne – Luff, Veleno, E. Söderblom.

Hosté: Allen (Montembeault) – Savard, Guhle, Xhekaj, Edmundson (A), Kovacevic, Harris – Dach, Suzuki (C), Caufield – Gallagher (A), Dvorak, Hoffman – Dadonov, Monahan, Drouin – Armia, Evans, Slafkovský.

Skilliter, Markovic – Murray, Flemington

Little Caesars Arena, Detroit

17 033 diváků

Domácí: 11:36. Chytil, 20:22. Kreider, 33:47. Trocheck

Hosté: 06:04. Palmieri, 40:14. Pelech, 52:46. Nelson, 54:30. Lee

Domácí: Šesťorkin (Halák) – K. Miller, Fox, Zac. Jones, Trouba (C), Hájek, Schneider – Panarin (A), Zibanejad, Kakko – Vesey, Trocheck, Lafreniere – Kreider (A), Chytil, Kravcov – Blais, Carpenter, Goodrow.

Hosté: Varlamov (Sorokin) – Pelech, Pulock, Romanov, Dobson, Aho, Mayfield – Lee (C), Barzal, Sošnikov – Beauvillier, Nelson (A), Bailey (A) – Parise, Pageau, Palmieri – M. Martin, Cizikas, Wahlstrom.

Sutherland, Blandina – Berg, Gibbons

Madison Square Garden, New York

18 006 diváků

Domácí: 00:50. Batherson, 19:23. Hamonic, 54:03. Stützle, 57:09. Giroux

Hosté: 19:07. Horvat, 33:50. Michejev, 41:16. Horvat, 48:18. Boeser, 54:59. Studnicka, 59:15. E. Pettersson

Domácí: Talbot (A. Forsberg) – Chabot (A), Bernard-Docker, Sanderson, Hamonic, Brännström, Zajcev – B. Tkachuk (C), Stützle, Giroux (A) – DeBrincat, Brassard, Batherson – Motte, Pinto, M. Joseph – Kelly, Kastelic, Watson.

Hosté: S. Martin (Demko) – Q. Hughes, L. Schenn, Ekman-Larsson (A), Bear, Rathbone, T. Myers – Pearson, J. Miller (A), Boeser – Kuzmenko, E. Pettersson, Michejev – Podkolzin, Horvat (C), Garland – Joshua, Aman, Studnicka.

O'Donnell, Hebert – Barton, Murray

Canadian Tire Centre, Ottawa

13 351 diváků

Domácí: 30:11. Allison, 36:37. Konecny, 39:57. Cates N., 46:44. Sedlák, 59:21. Tippett

Hosté: 45:22. O'Reilly

Domácí: Sandström (Ersson) – DeAngelo, Provorov, Braun, Sanheim, Ristolainen, Seeler – Konecny, Hayes, Tippett – Allison, Laughton (A), Farabee – MacEwen, Sedlák, Cates N. – Laczynski, Frost, Deslauriers.

Hosté: Greiss (Binnington) – Parayko, Leddy, Faulk, Krug, Bortuzzo, Mikkola – Barbašev, O'Reilly (C), Saad – Tarasenko (A), Thomas, Bučněvič – Kyrou, B. Schenn (A), Neighbours – L. Brown, Acciari, Toropčenko.

P. MacDougall, F. Charron – S. Cherrey, K. McNamara

Wells Fargo Center, Philadelphia

15 228 diváků

Domácí: 05:05. Liljegren, 33:50. Marner, 36:56. Liljegren

Hosté: 00:45. N. Roy, 17:55. Eichel, 51:43. Re. Smith, 60:23. Re. Smith

Domácí: Källgren (Petruzzelli) – Brodie, Holl, Rielly (A), Liljegren, Giordano, Sandin – Kerfoot, Matthews, Marner (A) – N. Robertson, Tavares (C), Nylander – Bunting, Engvall, Järnkrok – Aston-Reese, Kämpf, Malgin.

Hosté: L. Thompson (Hill) – Martinez, Pietrangelo (A), McNabb, Theodore, Hague, Whitecloud – Stephenson, Eichel, Ma. Stone (C) – Re. Smith (A), W. Karlsson, Marchessault – Howden, Amadio, Kessel – W. Carrier, N. Roy, Kolesar.

Rank, Hebert – Alphonso, Smith

Scotiabank Arena, Toronto

18,459 diváků

Domácí: 09:53. Hagel, 40:49. Killorn

Hosté: 07:45. Foegele, 22:09. McDavid, 24:07. Draisaitl

Domácí: Vasilevskij (Elliott) – Černák, Hedman (A), Perbix, Sergačjov, Foote, Cole – Kučerov, Point, Hagel – Killorn, Paul, Stamkos (C) – Colton, Naměstnikov, Koepke – Perry (A), Bellemare, Maroon.

Hosté: Campbell (S. Skinner) – Ceci, Nurse (A), Bouchard, Kulak, Barrie, Murray – Puljujärvi, McDavid (C), Nugent-Hopkins – Hyman, Draisaitl (A), E. Kane – Ryan, R. McLeod, Foegele – Yamamoto, Holloway, Shore.

J. Herbert, G. Rank

Amalie Arena, Tampa

Domácí: 23:27. Scheifele, 24:37. Dubois, 26:12. Scheifele, 38:14. Mäenalanen, 57:02. Appleton

Hosté: 23:06. J. Robertson

Domácí: Hellebuyck (Rittich) – Pionk, Morrissey (A), Schmidt, Dillon, DeMelo, Samberg – Appleton, Scheifele (A), Connor – Wheeler, Dubois, Perfetti – Jonsson Fjällby, Lowry (A), Mäenalanen – Gagner, D. Gustafsson, Harkins.

Hosté: Wedgewood (Murray) – C. Miller, Heiskanen (A), Lundkvist, R. Suter, Hakanpää, Lindell – Pavelski (A), Hintz, J. Robertson – Gurjanov, Seguin, Marchment – Dellandrea, W. Johnston, Benn (C) – Kiviranta, Glendening, Faksa.

Schlenker, Lambert – Mills, Jackson

Canada Life Centre, Winnipeg

13 847 diváků

Domácí: 00:38. Eberle, 07:29. Borgen, 15:16. Burakovsky, 16:25. Eberle, 58:49. B. Tanev

Hosté: 30:25. F. Forsberg

Domácí: Mar. Jones (Daccord) – Larsson (A), Dunn, Schultz, Oleksiak, Borgen, Soucy – Bjorkstrand, Wennberg, Burakovsky – B. Tanev, Gourde, Kuhlman – Eberle (A), Beniers, Schwartz – Donato, Geekie, Sprong.

Hosté: Saros (17. Lankinen) – Gross, Josi (C), Fabbro, Ekholm (A), Lauzon, McDonagh – Duchene, Granlund (A), F. Forsberg – Sanford, R. Johansen, Niederreiter – Jeannot, Sissons, Trenin – McCarron, Jankowski, Co. Smith.

Furman South, Corey Syvret. Čároví: James Tobias, Mitch Hunt