SESTŘIHY NHL: Chicago se trápí, Mrázek se blýskl zákrokem. Vejmelka slaví

Autor: iSport.cz
0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Hokejisté Chicaga si připsali už šestou porážku v řadě a jsou na dně NHL. Výsledku 1:4 s Minnesotou nezabránil ani český gólman Petr Mrázek, který pustil tři branky z 18 střel. Při jednom z pokusů Matse Zucarelly, autora hattricku v utkání, však vytáhl fantastický zákrok. Karel Vejmelka pak pomohl k výhře Arizony 5:4 nad New Yorkem Islanders.

Vejmelka inkasoval první dva góly zápasu. Už po 101 sekundách hry jej překonal střelou od modré čáry Sebastian Aho a tečí zvýšil Matthew Barzal. Arizona otočila v rozmezí 20. až 30 minuty na 3:2. Postupně se trefili Shayne Gostisbehere, Clayton Keller a Nick Bjugstad. Český gólman ještě ve druhé třetině inkasoval další branku od modré čáry, tentokrát z hole Noaha Dobsona.

Brzy po přestávce ale vrátil Coyotes vedení Travis Boyd a pátou branku přidal Keller. Islanders zdramatizovali zápas v čase 58:21 dorážkou Anthonyho Beauvilliera a ve zbytku zápasu hráli bez gólmana, ale skóre se už nezměnilo.

Mrázek kapituloval poprvé v páté minutě, ve které Zuccarello dopravil puk se štěstím do odkryté branky po křížném pasu Kirilla Kaprizova. Poté český brankář několikrát podržel Chicago, než jej Kaprizov překonal v polovině zápasu z dorážky podruhé.

Ještě v závěru druhé třetiny zvýšil Zuccarello na 3:0 do prázdné branky po vydařené kombinaci v přesilové hře.

Čestný úspěch hostí, kteří v zápase přestříleli Minnesotu 30:22, zaznamenal Jonathan Toews tečí v početní převaze, ale při risku bez gólmana zkompletoval Zuccarello hattrick.

Chicago prohrálo pošesté v řadě a v posledních patnácti zápasech získalo jen tři body, kvůli čemuž se propadlo na samotné dno tabulky NHL. Mrázek má na kontě dvě výhry z deseti startů v sezoně.

Domácí: 04:54. Zuccarello, 28:33. Kaprizov, 39:18. Zuccarello, 57:51. Zuccarello

Hosté: 48:27. J. Toews

Domácí: M. Fleury (Gustavsson) – Dumba (A), Brodin, Spurgeon (C), Middleton, Merrill, Addison – Zuccarello, Steel, Kaprizov – Boldy, Sa. Walker, F. Gaudreau – M. Foligno (A), Greenway, J. Eriksson Ek – Dewar, Shaw, Reaves.

Hosté: Mrázek (A. Söderblom) – McCabe, Set. Jones, Tinordi, Murphy (A), J. Johnson, Cal. Jones – P. Kane (A), Domi, Lafferty – Kurashev, J. Toews (C), Raddysh – Dickinson, Athanasiou, Entwistle – Khaira, Blackwell, R. Johnson.

Chmielewski, MacDougall – Galloway, Johnson

Xcel Energy Center, St. Paul

18501 diváků

Domácí: 16:01. Mackey, 47:40. Mackey

Hosté: 04:07. Barbašev, 23:08. Kyrou, 43:46. Bučněvič, 48:48. Saad, 49:59. Kyrou

Domácí: Markström (Vladař) – R. Andersson, Hanifin, Weegar, Zadorov, Mi. Stone, Mackey – Toffoli, E. Lindholm (A), Dubé – Mangiapane, Kadri, Huberdeau (A) – Coleman, Backlund (A), Ružička – Lewis, Zohorna, Lucic.

Hosté: Greiss (Binnington) – Bortuzzo, Mikkola, Faulk, Krug, Parayko (A), Leddy – Leivo, O'Reilly (C), Tarasenko (A) – B. Schenn, Bučněvič, Kyrou – Thomas, Barbašev, Na. Walker – Acciari, Toropčenko, Saad.

Scotiabank Saddledome, Calgary

Domácí: 19:16. Gostisbehere, 28:55. Keller, 29:09. Bjugstad, 42:08. Boyd, 54:49. Keller

Hosté: 01:41. Aho, 13:33. Barzal, 37:45. Dobson, 58:21. Beauvillier

Domácí: Vejmelka (Ingram) – Gostisbehere, Chychrun, J. Brown, Moser, Stecher, Nemeth, Välimäki – Schmaltz, Boyd, Keller (A) – Maccelli, Bjugstad, Crouse (A) – Fischer (A), McBain, O'Brien – Hayton, N. Ritchie.

Hosté: Sorokin (Varlamov) – Pulock, Salo, Mayfield, Romanov, Dobson, Aho – Wahlstrom, Barzal, Lee (C) – Beauvillier, Nelson, Bailey (A) – Palmieri, Pageau, Parise – Clutterbuck (A), Cizikas, M. Martin.