24. února 2023 • 07:20

SESTŘIHY: gólová paráda Pastrňáka. Trefil se i Krejčí, Hronek, Zadina a Kaut

Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Čeští hokejisté David Pastrňák a David Krejčí přispěli v NHL shodně gólem a přihrávkou k výhře Bostonu 6:5 v Seattlu. Snajpr s číslem 88 se opět blýsknul krásnou akcí, asistencí se zapojil i Pavel Zacha. Filipové Zadina a Hronek skórovali při výhře Detroitu nad Rangers 4:1. Martin Kaut první trefou v dresu San Jose jen mírnil porážku s Nashvillem 2:6, asistoval mu Tomáš Hertl.

New Jersey zdolalo Los Angeles 4:3 v prodloužení i díky 19 zákrokům Vítka Vaněčka, který si připsal navíc asistenci u vítězné branky. Druhý den po sobě chytal Daniel Vladař a zastavil 25 střel Vegas, ale nezabránil porážce Calgary 3:4 v prodloužení.

Boston prohrával 0:1 a 1:2, ale vyrovnal po akcích českých hráčů. Po přihrávkách Pastrňáka a Zachy se nejdříve prosadil ve 12. minutě z levého kruhu Krejčí. Na začátku druhé třetiny udeřil Pastrňák po elegantním sólu. Havířovský rodák převzal na červené čáře u levého mantinelu puk od Krejčího a zajel do útočného pásma, kde oklamal kličkou Adama Larssona. Povedeným manévrem se dostal před branku a celý průnik zakončil 42. gólem sezony.

Boston ještě v prostřední třetině vedl trefami Brada Marchanada a Patrice Bergerona 3:2 a 4:3. Seattle ale vždy brzy kontroval a v 56. minutě jej přiblížil Jaden Schwartz k výhře trefou na 5:4. Za 29 sekund ale vyrovnal Branden Carlo a v čase 58:22 rozhodl Jake DeBrusk o výhře lídra NHL.

Zadina rychle odpověděl na vyrovnávací branku Rangers a upravil ve 28. minutě svým druhým gólem sezony skóre na 2:1. Český útočník, jehož minule nahradil v sestavě Jakub Vrána, překonal Jaroslava Haláka střelou z levého kruhu nad lapačku. Hronek přidal na začátku poslední třetiny čtvrtý gól týmu, když se prosadil v přesilové hře střelou zápěstím od modré čáry.

Kaut, který nastoupil za San Jose podruhé, se radoval z druhého gólu v sezoně v úvodu třetí třetiny. Hertl zatáhl puk do útočného pásma, přihrál svému krajanovi na pravou stranu, který střelou k bližší tyči snížil na 2:4. Nashville ale žádné drama nepřipustil. Jeho výhru řídili dvougóloví střelci Mikael Granlund a Nino Niederreiter.

New Jersey prohrávalo po úvodní třetině 0:2 a ještě v poslední minutě 2:3. Při risku bez gólmana ale Jack Hughes poslal zápas do prodloužení, které rozhodl svou druhou trefou v zápase Dawson Mercer. Vaněček si připsal asistenci za přihrávku Dougie Hamiltonovi, který s Mercerem vyšachoval obranu Los Angeles.

Vladař o den dříve vychytal výhru 6:3 na ledě Arizony a ve Vegas držel čisté konto až do 35. minuty, v níž ho překonal v přesilové hře Jack Eichel z levého kruhu a snížil na 1:2. Calgary odskočilo ještě v prostřední třetině do dvougólového trháku, ale domácí zápas otočili. Kontaktní gól dal z rychlého protiútoku Zach Whitecloud, po závaru před brankou vyrovnal William Carrier a prodloužení ukončil z dorážky Alex Pietrangelo.

Washington - Anaheim

Domácí: 11:41. Oshie, 29:07. Jensen

Hosté: 27:09. Lundeström, 29:51. Terry, 42:15. Silfverberg, 58:29. Grant

Domácí: C. Lindgren (Kuemper) – E. Gustafsson, T. van Riemsdyk, Fehérváry, Jensen, Irwin, McIlrath – Ovečkin (C), Kuzněcov, Wilson – Sheary, Bäckström (A), M. Johansson – Milano, D. Strome, Oshie (A) – Eller, Aube-Kubel, Dowd.

Hosté: Gibson (Dostál) – Fowler (A), Kulikov, Beaulieu, Colt. White, Benoit, Shattenkirk – Zegras, R. Strome, Terry – Max Jones, McTavish, Silfverberg (A) – Vatrano, Lundeström, Leason – Comtois, Grant, Carrick.

Rank, Blandina – Smith, Suchánek

Capital One Arena, Washington

18 573 diváků

Tampa - Buffalo

Domácí: 02:19. Stamkos, 32:36. Hedman, 45:48. Point, 48:33. Cirelli, 54:54. Colton

Hosté: 11:41. Girgensons, 29:37. Ta. Thompson, 32:20. Ta. Thompson, 33:25. Quinn, 46:18. Ta. Thompson, 61:42. Ljubuškin

Domácí: Vasilevskij (Elliott) – Hedman, Bogosian, Sergačjov, Černák, Cole, Perbix, H. Fleury – Hagel, Point, Kučerov – Cirelli, Stamkos, Killorn – Colton, Paul, Maroon – Naměstnikov, Bellemare, Perry.

Hosté: Comrie (C. Anderson) – Dahlin, Jokiharju, Samuelsson, Power, Bryson, Ljubuškin – J. Skinner, Ta. Thompson, Tuch – Peterka, Cozens, V. Olofsson – Mittelstadt, Krebs, Quinn – Girgensons, Jost, Okposo.

Amalie Arena, Tampa

Pittsburgh - Edmonton

Domácí: 01:08. Letang, 58:12. Letang

Hosté: 13:18. McDavid, 17:49. Draisaitl, 26:09. Yamamoto, 27:50. Shore, 35:10. Foegele, 38:59. Nugent-Hopkins, 56:27. McDavid

Domácí: Jarry (41. DeSmith) – Dumoulin, Letang, M. Pettersson, Petry, P. Joseph, Ruhwedel – Guentzel, Crosby, Rakell – Zucker, Malkin, Rust – McGinn, Carter, Kapanen – D. O'Connor, Blueger, Archibald.

Hosté: S. Skinner (Campbell) – Nurse, Ceci, Kulak, Barrie, Broberg, Bouchard – Draisaitl, McDavid, Ryan – Hyman, Nugent-Hopkins, Yamamoto – Foegele, R. McLeod, Puljujärvi – Kostin, Shore, Janmark – Malone.

PPG Paints Arena, Pittsburgh

New Jersey - LA Kings

Domácí: 36:44. Tatar, 42:23. Mercer, 59:23. Hischier, 62:30. Mercer

Hosté: 07:24. Kopitar, 11:35. Arvidsson, 55:41. Durzi

Domácí: Vaněček (Schmid) – Siegenthaler, Hamilton, Graves, Marino, Bahl, Severson – Tatar, Hischier, Mercer – Šarangovič, J. Hughes (A), Bratt – Palát (A), Haula, J. Boqvist – Wood, M. McLeod, Zetterlund – Bastian.

Hosté: Copley (Quick) – M. Anderson, Doughty (A), Durzi, M. Roy, Björnfot, Se. Walker – Byfield, Kopitar (C), Kempe – Fiala, Danault (A), Arvidsson – Anderson-Dolan, Lizotte, Iafallo – Vilardi, Kupari, Kaliyev.

Charron, Syvret – Tobias, Kovachik

Prudential Center, Newark

15 397 diváků

Columbus - Minnesota

Domácí:

Hosté: 03:01. Duhaime, 08:48. Kaprizov

Domácí: Korpisalo (Merzlikins) – Gudbranson, Berni, Peeke, Blankenburg, A. Boqvist, Bayreuther – Laine, Jenner (C), J. Gaudreau (A) – Marčenko, Pederson, K. Johnson – Olivier, Kuraly (A), E. Robinson – Bemström, Roslovic, L. Foudy.

Hosté: M. Fleury (Gustavsson) – Spurgeon (C), Middleton, Goligoski, Dumba (A), Mermis, Addison – Zuccarello, Hartman, Kaprizov – Boldy, J. Eriksson Ek, M. Foligno (A) – Duhaime, F. Gaudreau, Greenway – Reaves, Dewar, Shaw.

Furman South, Justin St. Pierre. Čároví: Julien Fournier, Ryan Gibbons

Nationwide Arena, Columbus

17997 diváků

Detroit  - Rangers

Domácí: 15:33. Copp, 28:18. Zadina, 38:02. Rasmussen, 44:51. Hronek

Hosté: 26:06. Trocheck

Domácí: Husso (Hellberg) – Walman, Seider, Chiarot, Hronek, Määttä, Hägg – Kubalík, Larkin (C), Bertuzzi – Rasmussen, Copp (A), Perron (A) – Vrána, Veleno, Fabbri – Zadina, P. Suter, Sundqvist.

Hosté: Halák (Šesťorkin) – Fox, R. Lindgren, Trouba (C), K. Miller, B. Schneider, Mikkola, Harpur – Vesey, Zibanejad, Kreider (A) – Tarasenko, Trocheck, Panarin (A) – Kakko, Chytil, Lafreniere – Motte, Goodrow.

Brenk, Lee – Apperson, Brisebois

Little Caesars Arena, Detroit

19 116 diváků

St. Louis - Vancouver

Domácí: 15:29. Toropčenko, 26:45. Tucker

Hosté: 49:08. J. Miller, 59:31. Kuzmenko, 64:45. E. Pettersson

Domácí: Binnington (Greiss) – Parayko (A), Leddy, Scandella, Faulk, Bortuzzo, Tucker – Saad, Thomas (A), Kyrou – Barbašev, Bučněvič, B. Schenn (A) – L. Brown, Leivo, Blais – Toropčenko, N. Walker, T. Pitlick.

Hosté: Šilovs (Delia) – Q. Hughes (A), Bear, T. Myers, Burroughs, Wolanin, Brisebois – Kuzmenko, E. Pettersson (A), Beauvillier – Boeser, Garland, J. Miller (A) – Räty, Podkolzin, Dries – Studnicka, Aman, Joshua.

O'Rourke, Markovic – Alphonso, Barton

Enterprise Center, St. Louis

18096 diváků

Vegas - Calgary

Domácí: 34:27. Eichel, 45:08. Whitecloud, 52:35. W. Carrier, 60:42. Pietrangelo

Hosté: 13:25. Pelletier, 21:24. Huberdeau, 36:34. Backlund

Domácí: Brossoit (Hutchinson) – Pietrangelo (A), Martinez (A), Theodore, McNabb, Whitecloud, Hague – Marchessault, Eichel, Cotter – Amadio, W. Karlsson, R. Smith (A) – Kessel, Stephenson, W. Carrier – Kolesar, Froese, Howden.

Hosté: Vladař (Markström) – R. Andersson, Hanifin, C. Tanev (A), Weegar, Gilbert, Zadorov – Toffoli, E. Lindholm (A), Dubé – Huberdeau, Kadri, Pelletier – Coleman, Backlund (A), Mangiapane – Duehr, Lewis, Lucic.

McCauley, L'Ecuyer – Daisy, Murray

T-Mobile Arena, Las Vegas

17 609 diváků

Seattle Kraken - Boston

Domácí: 00:39. Beniers, 21:17. Dunn, 29:46. Oleksiak, 38:53. Gourde, 55:50. Schwartz

Hosté: 11:18. Krejčí, 22:22. Pastrňák, 28:49. Marchand, 37:51. Bergeron, 56:19. Carlo, 58:22. DeBrusk

Domácí: Grubauer (Mar. Jones) – A. Larsson (A), Dunn, Borgen, Oleksiak, Schultz, Soucy – Eberle (A), Beniers, McCann – Bjorkstrand, Gourde, Tolvanen – Frödén, Wennberg, Schwartz – B. Tanev, Geekie, Donato.

Hosté: Swayman (Ullmark) – McAvoy, Grzelcyk, Carlo, H. Lindholm, Clifton, Forbort, Zbořil – DeBrusk, Bergeron (C), Marchand (A) – Pastrňák (A), Krejčí, Zacha – N. Foligno, Coyle, Hall – Frederic, Greer.

Schlenker, Hanson – Hughes, Knorr

Climate Pledge Arena, Seattle

17 151 diváků

San Jose  - Nashville

Domácí: 28:37. Sturm, 40:50. Kaut

Hosté: 06:24. Niederreiter, 21:28. Granlund, 33:34. Granlund, 39:31. Trenin, 50:48. Niederreiter, 54:00. Novak

Domácí: Reimer (Kähkönen) – E. Karlsson, Harrington, Benning, Vlasic, MacDonald, Ferraro (A) – Barabanov, Couture (C), Eyssimont – Kaut, Hertl, Bonino (A) – Gregor, Sturm, J. Svečnikov – Labanc, Lorentz, Lindblom.

Hosté: Saros (Lankinen) – Josi (C), McDonagh, Lauzon, Ekholm (A), Fabbro, Gravel – Tomasino, Glass, Granlund (A) – Duchene, Novak, Niederreiter – Sherwood, Pärssinen, Trenin – Jeannot, Sissons, Co. Smith.