SESTŘIHY: Sharks trápili Oilers, ale opět prohráli. Hertl i Kaut 0+1

Autor: iSport.cz
0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Soužení nekončí. Hokejisté San Jose sice v nočním utkání NHL pořádně zavařili Edmontonu, ale nakonec padli 4:5 v prodloužení a připsali si sedmou porážku v řadě. Za Sharks, kteří za posledních 11 zápasů vyhráli jen jednou, asistovali čeští útočníci Tomáš Hertl a Martin Kaut. Brankář Daniel Vladař se dostal do akce během utkání Calgary v Los Angeles, kde střídal jedničku Flames Jacoba Markströma po šesti inkasovaných gólech. Výprasku 2:8 ale nezabránil.

Tomáš Hertl byl v úvodu zápasu u všeho důležitého. Po minutě a 13 sekundách hry se radoval z gólu, rozhodčí ho ale kvůli ofsajdu při přechodu do útočného pásma neuznali. O čtyři minuty později se devětadvacetiletý útočník bodového zápisu dočkal. Z pravého kruhu vystřelil a z dorážky poslal San Jose do vedení Alexandr Barabanov.

Kaut svůj druhý bod v sezoně zaznamenal ve 35. minutě, kdy se zapojil do akce před brankou Erika Karlssona. Švédský obránce svým druhým gólem v zápase poslal Sharks do vedení 4:3, Oilers ale ve třetí části srovnali a 15 sekund před koncem prodloužení rozhodl o jejich výhře Daniel Nurse. "Kluci si často dělají legraci, že se dostávám do šancí a pak je nedokážu proměňovat. Jsem rád, že se mi to dneska povedlo," řekl střelec rozhodujícího gólu.

"Líbila se mi vůle, se kterou jsme šli za vítězstvím. Dokázali jsme to zlomit, i když brankář soupeře odchytal skvělý zápas. První dvě třetiny nám nevyšly podle představ, musím hráče pochválit, že i přesto dokázali dovést utkání ke dvěma bodům," řekl trenér Edmontonu Jay Woodcroft.

Detroit podlehl Floridě 2:5 a ztratil body potřetí za sebou. Brankou a dvěma asistencemi se pod výhru Panthers podepsal Matthew Tkachuk. České duo v dresu Red Wings Filip Zadina, Dominik Kubalík popáté za sebou vyšlo bodově naprázdno. Florida vyhrála potřetí za sebou a posunula se na osmou příčku Východní konference bod před Pittsburgh.

Penguins podlehli Ottawě 1:2. Hlavní podíl na výhře Senators měl gólman Dylan Ferguson, jenž při své premiéře v NHL kryl 48 střel. Vítěznou branku vstřelil v 58. minutě Drake Batherson.

Do skvělé formy se v posledních zápasech dostalo Colorado. Obhájci titulu porazili Chicago 5:0 a vyhráli pošesté v řadě. Alexandar Georgijev udržel pátou nulu v ročníku a společně s Iljou Sorokinem a Darcym Kuemperem má nejvíc čistých kont v NHL.

Domácí: 54:39. Rakell

Hosté: 16:46. Chabot, 57:51. Batherson

Domácí: Jarry (DeSmith) – Letang (A), P. Joseph, Ruhwedel, Dumoulin, Fedun, Friedman – Rakell, Crosby (C), Guentzel – Rust, Malkin (A), Zucker – Heinen, Granlund, D. O'Connor – Archibald, Carter, Poehling.

Hosté: Ferguson (Sögaard) – Zub, Sanderson, Hamonic, Chychrun, Brännström, Chabot (A) – Batherson, Stützle, B. Tkachuk (C) – Giroux (A), Greig, DeBrincat – Gauthier, Pinto, Brassard – Watson, Gambrell, P. Brown.

Luxmore, MacDougall – Galloway, Kovachik

PPG Paints Arena, Pittsburgh

17 080 diváků

Domácí: 14:37. P. Suter, 47:53. Larkin

Hosté: 07:28. M. Tkachuk, 12:28. Verhaeghe, 31:33. Forsling, 56:08. E. Staal, 58:37. Verhaeghe

Domácí: Husso (Hellberg) – Seider, Walman, Määttä, Oesterle, Edvinsson, Hägg – P. Suter, Raymond, Larkin (C) – Copp (A), Perron (A), Berggren – Zadina, Veleno, Kubalík – Chiasson, Czarnik, Erne.

Hosté: Bobrovskij (Lyon) – Ekblad (A), Forsling, Montour, M. Staal, Mahura, Gudas – Verhaeghe, Bennett, M. Tkachuk (A) – Barkov (C), Luostarinen, Reinhart – Duclair, Lomberg, Lundell – Coli. White, Cousins, E. Staal.

Dunning, Pochmara – Brisebois, Murray

Little Caesars Arena, Detroit

15198 diváků

Domácí: 02:41. MacDermid, 26:17. Malgin, 30:54. Rantanen, 53:33. L. O'Connor, 53:47. Malgin

Hosté:

Domácí: Georgijev (J. Johansson) – Girard, D. Toews (A), Byram, J. Johnson, B. Hunt, MacDermid – Rantanen (A), MacKinnon (A), Rodrigues – Malgin, Compher, Ničuškin – L. O'Connor, Eller, Cogliano – Galchenyuk, Newhook, Nieto.

Hosté: Stalock (Chudobin) – S. Jones (A), C. Jones, Murphy (A), Tinordi, Mitchell, Zajcev – Athanasiou, Kurashev, L. Reichel – T. Raddysh, Dickinson, T. Johnson (A) – B. Robinson, Entwistle, Hardman – Joe. Anderson, Khaira, Katchouk.

M. Markovic, M. Joannette – J. Deschamps, K. Murchison

Ball Arena, Denver

18 121 diváků

Domácí: 07:08. Bjugstad, 20:30. Yamamoto, 31:48. Ekholm, 56:13. Ekholm, 64:45. Nurse

Hosté: 05:48. Barabanov, 28:32. Lorentz, 30:23. E. Karlsson, 34:23. E. Karlsson

Domácí: Campbell (S. Skinner) – Ceci, Nurse (A), Bouchard, Ekholm, Desharnais, Kulak – Hyman, McDavid (C), E. Kane – Yamamoto, Draisaitl (A), Nugent-Hopkins – Janmark, Bjugstad, Foegele – Ryan, Shore, Kostin.

Hosté: Reimer (Kähkönen) – E. Karlsson (A), Pouliot, Benning, Ferraro, Knyžov, Vlasic – Labanc, Couture (C), Johnsson – Kaut, Hertl (A), Barabanov – Zetterlund, Sturm, Gregor – Agozzino, Lorentz, Lindblom.

Brenk, Syvret – Toomey, Marquis

Rogers Place, Edmonton

18 347 diváků

Domácí: 08:15. Grundström, 11:16. Doughty, 12:13. Vilardi, 15:46. Arvidsson, 28:17. Kempe, 32:44. Kempe, 52:31. M. Anderson, 55:51. Grundström

Hosté: 20:34. Toffoli, 49:01. Hanifin

Domácí: Copley (Korpisalo) – M. Anderson, Doughty, Gavrikov, M. Roy, Edler, Se. Walker – Byfield, Kopitar, Kempe – Moore, Danault, Arvidsson – Iafallo, Lizotte, Vilardi – Grundström, Kupari, MacEwen.

Hosté: Markström (41. Vladař) – R. Andersson, Zadorov, Weegar, C. Tanev, Hanifin, Stecher – Mangiapane, E. Lindholm, Toffoli – Huberdeau, Backlund, Coleman – Pelletier, Kadri, Dubé – N. Ritchie, Ružička, Lewis.