Hokejisté Běloruska vyhráli na MS nad Slovinskem těsně 4:3

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Hokejisté Běloruska odčinili na mistrovství světa úvodní porážku s českým týmem a zdolali Slovinsko 4:3. Připsali si tak první body na šampionátu, Slovinci na ně dál čekají. Vyrovnaný duel rozhodl svou trefou z 56. minuty útočník Alexej Ugarov.

Od počátku mírně střelecky aktivnější Slovinci si již po 17 vteřinách vysloužili přesilovku, gólem však pobyt Kitarova na trestné lavici nezkrátili. Sami poté zvládli s čistým štítem oslabení a v polovině 14. minuty je dostal do vedení Razingar, jehož vybídl ke skórování Pajič.

Ještě do přestávky ale vyrovnal Kaznaděj a zařídil první gólovou radost svého celku na turnaji. Před polovinou zápasu navíc udeřil první útok Bělorusů a Kitarov převážil misky vah.

Ve 34. minutě museli Slovinci znovu do čtyř, ale sami během nerovnoměrného počtu hráčů na ledě zahrozili nejvíce - útočník Pance ztroskotal na brankáři Bělinském. Stejně dopadl i David Rodman.

Cestu k překonání Bělinského mu už po 66 sekundách třetího dějství ukázal jeho starší bratr Marcel a bylo znovu vyrovnáno. Chvilku nato početní výhodu při Robarově trest využil Filičkin - 3:2.

V 55. minutě sice odpověděl stejně Sabolič, jenže o 27 sekund později vrátil Bělorusům vedení Ugarov a zápas rozhodl.

Zatímco Bělorusové mohli hrát bez většího tlaku, neboť díky pořadatelství příštího šampionátu mají jistotu účasti, pro Slovince další bodová ztráta zvýšila hrozbu sestupu z elitní skupiny.

Mistrovství světa v ledním hokeji:
Skupina A (Stockholm):
Bělorusko - Slovinsko 4:3 (1:1, 1:0, 2:2)
Branky a nahrávky: 18. Kaznaděj (Kulakov, Kitarov), 30. Kitarov (Meleško), 44. Filičkin (Stas), 56. Ugarov (Kaznaděj, Kovyršin) - 14. Razingar (Pajič, G. Kopitar), 42. M. Rodman (D. Rodman), 55. Sabolič (Jeglič, Tičar). Rozhodčí: Brüggemann (Něm.), Bulanov (Rus.) - Dehaen (Fr.), Valach (SR). Vyloučení: 2:3. Využití: 1:1. Diváci: 1411.

Bělorusko: Bělinskij - Černook, Kaznaděj, Graborenko, Filičkin, Šinkevič, Goroško, Maslenikov - Kulakov, Kitarov, Meleško - Stefanovič, Kovyršin, Kolcov - Stas, Ugarov, Jefimenko - Andrjuščenko, Demkov, Solomonov - Kislyj. Trenér: Andrej Skabelka.
Slovinsko: Kristan - Gregorc, Robar, Kranjc, Kovačevič, Tavželj, Pavlin, Pretnar - Jeglič, Tičar, Sabolič - D. Rodman, M. Rodman, Urbas - Razingar, Pajič, G. Kopitar - Pance, Mušič, Goličič. Trenér: Matjaž Kopitar.

0

Mistrovství světa v hokeji ONLINE

Program Nominace Vstupenky Sestřihy z MS Výsledky MS v hokeji 2023 MS hokej U20

Mistrovství světa v hokeji 2024 se vrací do Česka. Od 10. do 26. května 2024 bude hostit MS v hokeji Praha a Ostrava. Česká hokejová reprezentace odehraje všechny zápasy v Praze, ve skupině B se postupně utká s Finskem, Norskem, Švýcarskem, Dánskem, Rakouskem, Velkou Británií a Kanadou.