MS v hokeji 2019 | Hašek smeká před Bartošákem. Šanci ale dostane i Francouz, tuší legenda | iSport.cz
16. května 2019 • 12:09

Hašek smeká před Bartošákem. Šanci ale dostane i Francouz, tuší legenda

1080p720p360p
Hašek je nadšený z reprezentace: Věřím v medaili. Vidím větší nadšení
TOP VIDEA
LIGA NARUBY: trefa do srdce Tribuny Sever, komentoval Kanga Frýdka? LIGA NARUBY: trefa do srdce Tribuny Sever, komentoval Kanga Frýdka?
Vémola komentuje čtvrtfinále. Jak by si vedl v hokejové bitce? Vémola komentuje čtvrtfinále. Jak by si vedl v hokejové bitce?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Sám má za sebou impozantní hokejovou kariéru, jeho slova mají váhu. Legendární brankář Dominik Hašek sleduje probíhající MS v Bratislavě se zaujetím, výkony českého týmu, který zatím na turnaji porazil Švédy (5:2), Nory (7:2) a nestačil na silné Rusko (0:3) ho uspokojují. Hašek oceňuje hlavně výkon Patrika Bartošáka, ke gólmanům měl, jak sám přiznává, vždycky nejblíže. 

"Snažím se vidět každý zápas, ne třeba celý, ale alespoň jeho část," řekl v rozhovoru s reportérkou TV iSport Simonou Kubišovou Hašek, šestinásobný držitel Vezina Trophy pro nejlepšího brankáře NHL.

"Na gólmany nahlížím hodně kriticky, však jsem také chytal, přemýšlím, co se dalo chytit, co naopak ne. Kdy měl zacloněný výhled, kdy naopak mohl zasáhnout. Když budu mluvit o Bartošákovi, tak jeho výkony byly výborné, mužstvo v obou zápasech hodně podržel, i při porážce s Rusy, kdy dostal jen dva góly, třetí byl do prázdné," ocenil dosavadní českou jedničku na MS olympijský vítěz z Nagana.

Slovo "dosavadní" je u Bartošáka na místě, s týmem už se připravuje také reprezentační stálice Pavel Francouz, který v letošní sezoně působil na farmě Colorada a díky dvěma zápasům okusil i atmosféru v prvním týmu.

"Zápasů na šampionátu je hodně, myslím si, že ho trenéři vyzkouší, a je to dobře. Znám ho už z české ligy, vloni na MS chytal také na vysoké úrovni, je to vynikající brankář. Měl by dostat šanci," uzavřel Hašek.

Na další odpovědi "Dominátora" se podívejte ve VIDEU.

Slovenský KVÍZ Hronek vs. Bartošák. Kdo ví víc o pořadatelské zemi?
1080p 720p 360p

Bartošák o narození syna: Nádherný zážitek. Asi mi to dojde až po mistrovství
1080p 720p 360p

Trenér českých brankářů Zdeněk Orct cepuje Patrika Bartošáka a Pavla Francouze na tréninku
Trenér českých brankářů Zdeněk Orct cepuje Patrika Bartošáka a Pavla Francouze na tréninku

 
Aktuální zápasy
Články odjinud