Švédové porazili Rusy 4:1 a mají nejblíže k prvenství na turnaji

0
Dodnes slýchám, že jsem zlomil Labantovi nohu, říká Gabriel. Chovanec ho podržel
Krejčího čas je tady. Zafeiris coby zklamání sezony, potřebuje Zima ochranu?

Hokejisté Švédska napravili porážku ze svého úvodního vystoupení na Švédských hokejových her, kdy těsně podlehli českému týmu, a porazili lídra dosavadního průběhu Euro Hockey Tour Rusko 4:1. Domácí tak mají nejblíže k prvenství na turnaji, o tuto možnost bez ohledu na výsledky nedělních zápasů naopak připravili český výběr.

Švédové hned v úvodu nevyužili téměř minutovou přesilovku pět na tři a tuto situaci měli k dispozici ještě o něco déle také krátce před polovinou zápasu, ale ani tentokrát se gólově neprosadili. I proto zůstali gólmani Fasth a Ježov nepokořeni až do 39. minuty.

Zatímco do té doby se Švédům v početních výhodách nedařilo, Ekholm svým úvodním gólem z klasické přesilovky odstartoval mnohem produktivnější fázi. Krátce po nástupu do třetí části totiž přidal další trefu při hře pět na čtyři Danielsson a zvýšil na 2:0. Rusové kontrovali, když svoji přesilovku vzápětí zužitkovali už po pouhých pěti sekundách.

Sborná poté sahala po vyrovnání, jenže v cestě stál jejím hráčům pozorný Fasth. A Rusové mohli nevyužitých šancí litovat v 56. minutě, kdy domácím vrátil dvoubrankové vedení Silfverberg. Definitivně pak rozhodl o 57 sekund později Martensson třetím přesilovkovým gólem týmu a vylepšil svoji bilanci v utkání na branku a dvě asistence.

Švédům k jistotě prvenství na turnaji stačí, když v nedělním severském derby porazí jakýmkoliv způsobem Finsko.

Švédsko - Rusko 4:1 (0:0, 1:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 39. Ekholm (Martensson, Andersson), 42. Danielsson (Jämtin, Söderberg), 56. Silfverberg (Martensson), 57. Martensson (Weinhandl, Johansson) - 46. Rjazancev (J. Birjukov, Tarasenko).
Rozhodčí: Leppäalho, Levonen (oba Fin.) - Haster, Käck (oba Švéd.). Vyloučení: 6:9. Využití: 3:1. Diváci: 9062.

Švédsko: Fasth - Johansson, Ekholm, Kronwall, Bäckman, Fernholm, Dahlbeck, Frögren - Weinhandl, Martensson, Andersson - Silfverberg, Järnkrok, Sjögren - Danielsson, Söderberg, Jämtin - Zackrisson, Lundqvist, Hjalmarsson. Trenér: Pär Marts.

Rusko: Ježov - I. Nikulin, Čudinov, N. Bělov, Rjazancev, Višněvskij, J. Birjukov, Zubarev, A. Bělov - Arťuchin, Zubov, Širokov - Žerděv, Kuzněcov, Čistov - Tarasenko, Šipačev, Tichonov - Kokarev, Kalinin, Burdasov. Trenér: Zinetulja Biljaletdinov.

Mistrovství světa v hokeji ONLINE

Program Nominace Vstupenky Sestřihy z MS Výsledky MS v hokeji 2023 MS hokej U20 České hokejové hry 2024

Mistrovství světa v hokeji 2024 se vrací do Česka. Od 10. do 26. května 2024 bude hostit MS v hokeji Praha a Ostrava. Česká hokejová reprezentace odehraje všechny zápasy v Praze, ve skupině B se postupně utká s Finskem, Norskem, Švýcarskem, Dánskem, Rakouskem, Velkou Británií a Kanadou.