Květoslav Šimek
29. března 2018 • 04:40

Třinec jde na Mountfield bez Růžičky. Jeho absence tým semkla, říká kouč

Reklama
TOP VIDEA
Kadeřábek o finále Ligy mistrů: Přál bych to Liverpoolu, mohl bych říct, že nás vyřadil vítěz Kadeřábek o finále Ligy mistrů: Přál bych to Liverpoolu, mohl bych říct, že nás vyřadil vítěz
RENTGEN: Co musí Plzeň zlepšit před vstupem do Ligy mistrů? RENTGEN: Co musí Plzeň zlepšit před vstupem do Ligy mistrů?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jedno vědí třinečtí Oceláři před semifinálovou sérií s hradeckým Mountfieldem jistě: znovu půjdou hlavou proti zdi. Navíc bez svého nejlepšího střelce Martina Růžičky, který podle trenéra Václava Varadi začátek sérii určitě nestihne. „Martin je výjimečný hráč, on nás posunul v průběhu sezony do play off,“ přemítá kouč. „Bez něj se tým semknul. I když tu není, my se stejně kousneme a góly dáme! A že to bude znovu do zdi? Alespoň už víme, jaké to je.“Ve čtvrtfinále se třinečtí Oceláři museli vyrovnávat s aktivní obranou Pardubic. S neprostupným valem ve středním pásmu. Zbořit jej dokázali až v posledních dvou třetinách dramatické série na sedm zápasů.

Kapitán Lukáš Krajíček to trefně okomentoval jako bušení hlavou do zdi. Teď je čeká zeď ještě pevnější. Hradecký Mountfield měl v základní části suverénně nejpevnější defenzivu, dostával nejméně branek. Navíc začátek série nestihne zraněný střelec Martin Růžička.

Třinec - Pardubice: Růžička po střetu s Trončinským zůstal bezvládně ležet na ledě
720p 360p

„Má zdravotní problémy, do začátku série nenaskočí a řešíme jeho další omezení, které ho svírají,“ přiznal před startem semifinálové série trenér Václav Varaďa. „Podstoupí další vyšetření a uvidíme. Jisté je, že do prvních dvou zápasů určitě nenastoupí.“

Růžička, nejproduktivnější Ocelář v základní části (29+25), se zranil v průběhu pátého čtvrtfinále. Od začátku série s Pardubicemi dostával hromadu ran, nerozdýchal až naražení Tomáše Svobody na hrazení. Odstoupil, do série už se nevrátil, fandil pouze v civilu. A v televizních záběrech bylo vidět, že i gratulovat musel levou rukou.

DALŠÍ INFORMACE O ZRANĚNÉM MARTINU RŮŽIČKOVI ČTĚTE VE ČTVRTEČNÍM VYDÁNÍ DENÍKU SPORT.

SESTŘIH: Třinec - Pardubice 8:1. Oceláři slaví, neskutečný zápas korunoval Cienciala sedmi asistencemi
720p 360p

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

 Skupina A * Skupina B * Skupina C *Skupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H
Klasická verze
Mobilní verze