51. kolo: Slavia má jistotu, Boleslav Haškovi gól nedala

Autor: ČTK, spo
0
SESTŘIH: West Ham - Liverpool 2:2. Další ztráta „Reds“, hráli oba Češi
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly

Souhrn kola - Vladimíru Růžičkovi spadl kámen ze srdce. Jeho Slavia vyhrála v 51. kole O2 extraligy ve Zlíně 2:1 a definitivně si pojistila postup do předkola play off. Její poslední konkurent z Mladé Boleslavi si stejně vylámal zuby na pardubickém gólmanovi Haškovi a Středočeši boj o play off už nezdramatizují.

Gólová radost Sparty - Martin Ručinský a Tomáš Netík

Zlín - Slavie 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)

Hokejová Slavia si může hluboce oddechnout. Její boj o postup do play off skončil happy endem - Pražané vyhráli díky dvěma gólům Tomáše Kůrky ve Zlíně 2:1 a definitivně si zajistili místo v předkole. Nakonec by jim ale stačila i prohra, protože Mladá Boleslav nedokázala porazit Pardubice.

- Více informací o zápase -

Liberec - Kometa Brno 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)

Hokejisté Liberce prohráli v 51. kole O2 extraligy s Kometou Brno 0:2. Zápas byl vyrovnaný až do poloviny 47. minuty, kdy otevřel skóre Jiří Dopita. Druhou branku Brna přidal v 56. minutě Jaroslav Svoboda. Hostující brankář Jiří Trvaj vychytal svou první nulu v této extraligové sezoně.

Sparta - České Budějovice 4:1 (0:1, 1:0, 3:0)

Pražská Sparta dokázala díky třem trefám v závěrečné třetině otočit domácí zápas s Českými Budějovicemi, ale ani výhra 4:1 jí nebude stačit na umístění v první čtyřce. Posun na výhodnější pozici jim zhatila výhra Vítkovic v Karlových Varech.

Mladá Boleslav - Pardubice 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)

Hokejisté Mladé Boleslavi prohráli v utkání 51. kola extraligy s Pardubicemi 0:2 a kouč Jan Tlačil se tak bodového zisku v premiéře na lavičce Středočechů nedočkal. Bruslařský klub ztratil definitivně naději na postup do play off, navíc klesl z desátého na třinácté místo a před posledním Kladnem má náskok jen sedmi bodů. Pardubice naopak mohou ještě v závěrečném kole bojovat o druhé místo se Zlínem.

Třinec - Kladno 3:2 po sam. náj. (2:1, 0:1, 0:0 - 1:0)

Lepšími nájezdy dotáhli hokejisté Třince nudné utkání s Kladnem do vítězného konce a po výhře 3:2 porazili svého soupeře i počtvrté v sezoně. Penalty měl jediného střelce, nejproduktivnější hráč Ocelářů Ladislav Kohn svým druhým gólem v utkání přerušil sérii tří třineckých proher.

Litvínov - Plzeň 1:5 (0:1, 1:3, 0:1)

Hokejisté Litvínova prohráli v 51. kole O2 extraligy s Plzní 1:5. Západočeši rozhodli o svém vítězství mezi 16. a 30. minutou, kdy si vypracovali čtyřbrankový náskok. Dvě asistence si připsal útočník Tomáš Vlasák.

Karlovy Vary - Vítkovice 4:5 po prodl. (1:1, 2:1, 1:2 - 0:1)

Hokejisté Vítkovic předvedli parádní obrat na ledě Karlových Varů, když dokázali smazat manko 1:3 a nakonec vyhráli v prodloužení trefou Štefanky.