SESTŘIH: Pardubice - Třinec 2:4. Oceláři výhru od finále, zářil Růžička

9
SESTŘIH: West Ham - Liverpool 2:2. Další ztráta „Reds“, hráli oba Češi
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly

Hokejisté Třince jsou krok od postupu do finále extraligy, v Pardubicích získali třetí triumf v sérii, když především díky dvěma trefám Martina Růžičky zvítězili 4:2 a v semifinále vedou 3:2 na zápasy. Postupový mečbol mohou proměnit ve středu na domácí půdě. Hrdina Ocelářů Martin Růžička má na kontě už 59 branek v play off a vyrovnal rekord Ondřeje Kratěny.

Oceláři po předchozí domácí porážce pozměnili složení tří ze čtyř útoků, v sestavě jim ale i nadále chyběl nejlepší střelec základní části Daňo.

Domácí si po chvilce vytvořili tlak a Kacetl si na nedostatek práce nemohl stěžovat. Ve 4. minutě jej prověřili Hyka se Sedlákem, o tři minuty později byl blízko otevření skóre Kousal. Kacetl ale jeho pohotovou dorážku vyrazil.

Třinec stejně jako v předešlých utkáních příliš nestřílel a čekal na šanci. Willa prověřili zejména Hudáček a Růžička, kteří si najeli do ideálních pozic, pardubický gólman byl ale připraven.

Bezbrankový stav se změnil po 50 sekundách druhé třetiny, kdy Kacetl jen vyrazil tvrdou Kousalovu střelu a Zohorna puk pohotově dorazil. Slezané ale v 25. minutě vyrovnali, když se od modré čáry trefil obránce Čukste hrající v play off poprvé.

Vstřelený gól Oceláře povzbudil a byli mnohem nebezpečnější než Dynamo. Kurovský trefil tyč, ale Růžička ve 33. minutě již zajistil hostům vedení. Kapitán Třince využil Willova zakrytého výhledu.

Robert Říčka v šanci v závěru pátého semifinále, poté ho Andrej Nestrašil podrazí

O minutu později byl vyloučen Košťálek a hosté první přesilovou hru využili. Opět se prosadil Růžička. Východočeši v tu chvíli hráli ve třech, neboť Sedlák zlomil hokejku a odjel si pro novou na střídačku.

Dynamo bylo otřesené, ale ještě ve druhé části se mu podařilo při Hudáčkově trestu snížit. Pardubice se téměř dvě minuty nemohly usadit v útočném pásmu, 1,1 sekundy před koncem třetiny ale nastřelil Mandát Adama Musila, od kterého se puk odrazil za Kacetla.

Ve 42. minutě mohl vyrovnat Říčka, Kacetl byl však připravený. Oba týmy si následně zahrály přesilové hry, v nichž se gólově neprosadily. Nejblíže ke skórování byl v oslabení Voženílek, jehož brejk Will zlikvidoval. V 52. minutě se Kacetl vyznamenal proti Ciencialově střele.

Vyrovnat se již domácím nepodařilo, naopak při power play inkasovali počtvrté. Gólu Kurovského sice předcházel faul na Říčku, rozhodčí ale hru nepřerušili.

Domácí: 20:50. Zohorna, 39:58. A. Musil

Hosté: 24:13. Čukste, 32:24. M. Růžička, 34:00. M. Růžička, 58:33. Kurovský

Domácí: Will (Frodl) – T. Dvořák, Košťálek, D. Musil, Čerešňák, Vála, J. Kolář (A), Hrádek – Cienciala, L. Sedlák (A), Hyka – R. Kousal, Zohorna (C), Radil – Mandát, A. Musil, Vondráček – Říčka, Rákos, Paulovič.

Hosté: Kacetl (Mazanec) – Smith, Marinčin, J. Jeřábek, Kaňák, Doudera, Mar. Adámek, Čukste – Chmielewski, Marcinko, M. Růžička (A) – Nestrašil, M. Roman, Kurovský – Hudáček, Voženílek, Dravecký (A) – Svačina, Vrána (C), Hrňa.

Kika, Šindel – Svoboda, Hynek.

Enteria arena, Pardubice

10194 diváků

Klíčové momenty zápasu

Pardubice - Třinec: Nestrašilovi prošel hraniční zákrok na Říčku. Kurovský pak ujel na prázdnou klec, 2:4

Pardubice - Třinec: Will pokryl Voženílkův únik i následnou baseballovou dorážku!

Pardubice - Třinec: Kontaktní gól sekundu před přestávkou! Po Mandátově střele se puk odrazil do branky od nohy Adama Musila, 2:3

Pardubice - Třinec: Hosté rychle využívají přesilovku! Sedlák ztratil hůl, Růžička trestal, 1:3

Pardubice - Třinec: Obrat Ocelářů! Růžička překvapil Willa ukrytou střelou z levého kruhu, 1:2

Pardubice - Třinec: Štěstí Dynama! Kurovský trefil horní tyčku

Radegast HITparáda: Čerešňák si v rohu počíhal na Voženílka

Pardubice - Třinec: Čukste od modré prostřelil Willa a rychle vyrovnal, 1:1

Pardubice - Třinec: Zohorna dorážel po Kousalově ráně do odkryté branky, 1:0

Pardubice - Třinec: Dorážející Sedlák nedokázal v tísni zasunout puk přes beton Kacetla