Autor: ČTK, spo
0
SESTŘIH: Chelsea - West Ham 5:0. Souček s Coufalem u dalšího debaklu
Otázky a odpovědi: Nominace na MS! Pohřební tiskovka, nároďák jako Třinec. Je tým starý? A proč nejedou…

SOUHRN 6. KOLA EXTRALIGY - Mladá Boleslav se prvních bodů v novém ročníku extraligy dočkala na ledě Rytířů z Kladna, kde zvítězila po samostatných nájezdech 2:1. Svou první branku v novém působišti i připsal i exzlínský střelec Jaroslav Balaštík.

Vedoucí Litvínov nestačil na Zlín, kterému podlehl na domácím ledě po samostatných nájezdech 1:2. Utkání má již za sebou i Třinec, který si poradil se Slavií jasně 4:0, a Pardubice, které porazily po prodloužení České Budějovice.

Třinec rozložil Slavii ve třetí třetině

Dvě třetiny čekali diváci v Třinci na branky, dočkali se až v závěrečné části a ke své radosti padly všechny góly do sítě pražské Slavie. Úřadující mistr se v třetí třetině trefil čtyřikrát a rozhodl o svém přesvědčivém vítězství 4:0. Čisté konto si připsal domácí gólman Hamerlík.

HC Oceláři Třinec - HC Slavia Praha 4:0 (0:0, 0:0, 4:0)

Branky a nahrávky: 44. Bonk (D. Květoň, P. Hořava), 47. Hrabal (Marosz, Zíb), 56. Marosz (D. Květoň, Hrabal), 59. Hrňa z trestného střílení.
Rozhodčí: Minář, Polák - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 9:8, navíc Zíb 10 minut, Kohn (oba Třinec) 10 minut a do konce zápasu. Využití: 2:0.
Diváci: 4006.

Třinec: Hamerlík - Hrabal, Zíb (39. - 45. P. Hořava), Lojek, Davison, Richter, Hudec - D. Květoň, Bonk, Marosz - Kohn, Polanský, Adamský - Havel, Peterek, Chovan - Hrňa, Valčák, Orsava (25. McGregor). Trenéři: Marek a B. Kopřiva.

Slavia: M. Kopřiva - Kadlec, Šulc, Kuboš, Vašíček, Roth, Krejčík, Kolařík - T. Svoboda, V. Růžička ml., Tomica - Kůrka, Sklenář, Doležal - Micka, P. Jelínek, Poletín - Jaškin, Hertl, M. Čermák. Trenéři: V. Růžička st. a Čelanský.

V Litvínově rozhodly nájezdy, raduje se Zlín

Domácí hokejisté neudrželi v šestém kole extraligy těsné vedení nad Zlínem a podlehli po samostatných nájezdech 1:2. Rozhodující trefu si připsal hostující Holík. Za domácí se trefil v 48. minutě Stříteský, o pět minut později vyrovnal Zámorský.

HC Verva Litvínov - PSG Zlín 1:2 po sam. náj. (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 48. Stříteský (Trávníček) - 53. Zámorský (Čajánek, Hamrlík), Holík. Rozhodčí: Trombík, Hrubý - Rozlílek, Horinek. Vyloučení: 9:9. Využití: 1:1. Diváci: 5055.

Litvínov: Volke - Pojkar, Kubát, Stříteský, Jareš, Gula, Černošek, Skuhrovec, Kousalík - Kubinčák, V. Hübl, Lukeš - Trávníček, Hanzl, Ručinský - Frolík, Hujsa, Jenáček - Bojer, Gerhát, Majdan. Trenéři: Kýhos a Kučera.

Zlín: Horčička - Matějíček, Galvas, Hamrlík, Linhart, Zámorský, Lučka, Tesařík, Řezníček - Důras, Čajánek, O. Veselý - Finsterle, Leška, Köhler - Ondráček, Roman Vlach, Kubiš - Holík, T. Sýkora, F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach a Turek.

Pardubice otočily zápas s Jihočechy, vyhráli 2:1

Hokejisté Pardubic si po nepovedeném představení s pražskou Spartou z minulého kola, které podlehli vysoko 2:6, aspoň částečně spravili náladu proti Českým Budějovicím, které porazili po prodloužení 2:1. O rozhodující trefu se postaral v první minutě nastaveného času Bartek po přihrávce Sičáka.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - HC Mountfield České Budějovice 2:1 v prodl. (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 53. Elkins (Benák), 61. Bartek (Sičák) - 9. L. Květoň (Gulaš, Novák). Rozhodčí: Fraňo, Šír - Kis, M. Jindra. Vyloučení: 4:4.
Využití: 1:0. Diváci: 7764.

Pardubice: Martin Růžička - Kolář II, Píša, Kočí, Sičák, Borer, Benák, Nakládal - Starý, Koukal, Kolář I - Somík, Elkins, Bartek - Sim, Radil, Buchtele - Rákos, Zohorna, Kousal. Trenéři: Hynek a Lubina.

České Budějovice: Jakub Kovář - Ptáček, Kranjc, Novák, Vydarený, Vráblík, Kolarz, Mikuš - Šimánek, Kašpařík, Martynek - Gulaš, Lamghammer, L. Květoň - Burian, Mikeska, Marek - Kuchejda, Červený, R. Pšurný. Trenéři: F. Výborný a Kupka.

Boleslav se dočkala, na Kladně vyhrála po nájezdech

Díky výbornému výkonu hostujícího gólmana Hübla se hokejisté Mladé Boleslavi dočkali prvních bodů v novém ročníku. Domácí poslal do vedení ve 30. minutě Dragoun, za hosty svou premiérovou brankou v novém dresu vyrovnával Balaštík, rozhodující nájezd proměnil Loskot.

Rytíři Kladno - BK Mladá Boleslav 1:2 po sam. náj. (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 30. Dragoun (Hovorka) - 35. Balaštík (D. Výborný), rozhodující nájezd Loskot. Rozhodčí: Homola, Kalivoda - Bejček. Charvát. Vyloučení: 5:5, navíc Dudáš (M. Boleslav) 10 min. Bez využití: Diváci: 2474.

Kladno: Chábera - Kameš, Skrbek, D. Růžička, Toman, L. Procházka, Piskáček, Lepine - Hlaváč, Patera, Bílek - Hovorka, Dragoun, Kalla - Eberle, Knotek, Kuchler - Bicek, Melka, Kafka - Lukáč. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.

Mladá Boleslav: J. Hübl - Baldwin, Čutta, Rýgl, Drábek, Dudáš, J. Jindra, Chaloupka - Balaštík, D. Výborný, Tomas - Vrbata, Mikulík, Kotrla - Handlovský, Tománek, Bahenský - Jiránek, Lenc, Hrdel, na najezdy navíc Loskot. Trenéři: V. Jeřábek a Hiadlovský.

Kometa v Liberci dlouho vedla, nakonec ale podlehla

Hokejisté Liberce porazili v 6. kole extraligy Kometu Brno 2:1 a posunuli se na třetí místo tabulky. Mají však stejně bodů jako Litvínov a Zlín. Hosté v Tipsport areně dlouho vedli, ale Bílí Tygři dokázali zápas otočit. Vítěznou branku vstřelil v 51. minutě v přesilové hře Michal Bárta.

Bílí Tygři Liberec - HC Kometa Brno 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 33. Špaček (Bulíř), 51. Bárta (Trončinský, P. Nedvěd) - 2. Jakub Svoboda (Holec, Jar. Svoboda). Rozhodčí: Šindler, Smitka - Lhotský, Jiří Svoboda. Vyloučení: 3:7, navíc Kica (Liberec) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 4338.

Liberec: Pinc - Výtisk, Čakajík, Holub, Hay, Derner, D. Kajínek, Trončinský, Moravec - Klimenta, P. Nedvěd, Dušek - Špaček, Vak, Vantuch - Víšek, Urban, Bárta - Kica, Bulíř, L. Krejčík. Trenéři: Kalous a Pešán.

Brno: Hovi - Bičánek, Kempný, Malec, Valach, Ostrčil, Švrček - Hubáček, R. Hruška, Pospíšil - Erat, L. Čermák, Dlouhý - Jakub Svoboda, Holec, Jar. Svoboda - Jankovič, Koreis, Zohorna. Trenéři: Venera a Oslizlo.

PLZEŇ - KARLOVY VARY 6:1, hrálo se 29.9.2011