13. listopadu 2020 • 17:00

Pardubické průšvihy pod vlivem: Lubina, doktor na hřišti i Čáslava

Autor: iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
 • Ladislav Lubina, Robert Kousal či Petr Čáslava, to je část pardubických hříšníků...Ladislav Lubina, Robert Kousal či Petr Čáslava, to je část pardubických hříšníků...FOTO: Koláž iSport.cz

  V Pardubicích mají problémy s řízením vozu pod vlivem alkoholu nebo drog, jak to předvedl naposledy Robert Kousal, poměrně bohatou historii. Nejde jenom o hráče, divokou jízdu má na svědomí třeba i bývalý lékař Jan Vanáč, který opilý trefil dům a cestou se prohnal přes dětské hřiště. Naštěstí na něm tou dobou nikdo nebyl. Nejvážnější dopravní nehodu má na svědomí Ladislav Lubina, v roce 2008 při ní zemřel člověk. Projděte si, co všechno už se v Pardubicích od roku 2000 přihodilo.

 • Ladislav Lubina (duben 2000)

  V té době byl Ladislav Lubina hvězdou Pardubic, produktivním útočníkem, který se vrátil z Třince.  Na jaře ale trefil se svým vozem sloup veřejného osvětlení. Nehodu nenahlásil, utekl od ní. Odmítl dechovou zkoušku, ale na záchytce mu lékaři naměřili 2,38 promile. Přišel o řidičský průkaz.

  Ladislav Lubina se v sezoně 1990/91 stal nejlepším střelcem nejvyšší soutěže Ladislav Lubina se v sezoně 1990/91 stal nejlepším střelcem nejvyšší soutěžeFoto Pavel Mazáč (Sport)

 • Ladislav Lubina (červenec 2008)

  Tehdy začínající trenér zavinil u Jaroměře vážnou hromadnou nehodu, při které zemřel otec fotbalisty Vratislava Lokvence. Od nehody utekl, přihlásil se sám na policii ve Dvoře Králové, odpoledne u něj byla provedena dechová zkouška s negativním výsledkem na alkohol. U soudu pak dostal podmínku.

  Lubina se vrátil ke smrtelné bouračce i rvačce. Do smrti to v sobě ponesu, říká
  Video se připravuje ...

 • Jan Vanáč (říjen 2016)

  Klubový doktor řídil vůz s 3,35 promile alkoholu v krvi a v Lázních Bohdaneč proletěl přes prázdné dětské hřiště. Zastavil se až o dům. Klub ho okamžitě propustil. Policie si pro Vanáče zašla do hospody, od nehody totiž utekl a snažil se operovat tím, že alkohol požil až po nehodě. Skončil pak na záchytce.

  Hokejový lékař Jan Vanáč opilý boural. Dokonce projel dětským hřištěm! Hokejový lékař Jan Vanáč opilý boural. Dokonce projel dětským hřištěm!Foto reprofoto TV Nova

 • Petr Čáslava (červen 2018)

  Pardubického obránce zastavila hlídka policie, provedla test na návykové látky a byl pozitivní. Stejnou zprávu daly i krevní testy, Petr Čáslava měl pozitivní test na kokain. Klub se snažil kolem situace dlouho mlžit, ale na konci minulého roku obránce vystoupil ve velkém rozhovoru pro deník Sport, kde přiznal pravdu.

  SE SIMONOU: Petr Čáslava poprvé promluvil o drogové kauze. Vysvětlil situaci v Pardubicích, zmínil i Tomáše Rolinka
  Video patří k placenému obsahu iSportu
  Odemknout video

 • Adam Svoboda (leden 2019)

  Trenér brankářů vjel se svým volvem do protisměru, kde se ve Valech u Přelouče střetl s protijedoucí felicií. Podle testů měl v krvi 1,8 promile alkoholu. Klub v celé věci tehdy postupoval hodně neobratně, odvolal ho od dospělých, nechal u mládeže. Na tuhle pozici pak sám rezignoval.

  Adam Svoboda se po konci kariéry věnoval brankářům v Pardubicích Adam Svoboda se po konci kariéry věnoval brankářům v PardubicíchFoto Jaroslav Legner (Sport)

 • Robert Kousal (listopad 2020)

  Klíčový útočník Pardubic byl chycen policejní hlídkou při porušení dopravních předpisů. Neprošel orientačním testem na drogy, takže se čeká na výsledky krevních testů. Klub hráče zatím nechává mimo sestavu. Testy totiž vykazují i jistou chybovost a pozitivní hodnota nemusí znamenat fatální výsledek, ten ukáže případně až krev. Pokud se potvrdí, že Robert Kousal řídil pod vlivem drog, klub ho propustí.

  Po Čáslavovi a spol. další průšvih v Pardubicích. Kousal měl pozitivní test na drogy
  Video se připravuje ...

Vstoupit do diskuse
0
24. kolo
Články odjinud


Články odjinud