Lakatoš se vrací do Vítkovic. Klub kvůli němu navyšoval rozpočet
Dominik Lakatoš se z Finska vrací do Vítkovic. Čtyřiadvacetiletý útočník, který byl v uplynulé sezoně nejlepším střelcem ostravského klubu, podepsal víceletý kontrakt. „Těší mě, že majitel klubu Aleš Pavlík navýšil rozpočet na hráče, abychom mohli Dominika přivést zpět a sám osobně s Dominikem jeho návrat řešil tak, že jsme se dohodli na podepsání víceletého kontraktu,“ komentoval sportovní ředitel Roman Šimíček pro klubový web.
Lakatoš v uplynulé sezoně nasázel ve 49 zápasech 23 gólů. Celkem nasbíral 42 kanadských bodů, byl nejproduktivnějším hráčem Vítkovic v základní části. Poté rodák z Kolína přestoupil do finského celku SaiPa. V Lappeenrantě odehrál 15 zápasů (1+5). Další nepřidá, vrací se do Ostravy.
„Domluvili jsme se, že přesun k nám do Vítkovic proběhne nyní během reprezentační přestávky,“ přibližuje Šimíček. „Po vyřízení všech formalit a ukončení působení v SaiPě odcestoval Dominik do Helsinek a následně domů do Česka. K týmu by se měl připojit v závěru tohoto týdne a vše směřujeme k tomu, aby už ve středu 17. listopadu byl schopen a připraven nastoupit v zápase proti Plzni.“
Do Vítkovic přišel Lakatoš z Liberce před ročníkem 2019/20. Celkem má v extralize, kde působil i ve Zlíně, na kontě 329 zápasů a 165 bodů za 79 gólů a 86 asistencí.
Účastník juniorského mistrovství světa v roce 2016 debutoval v minulé sezoně v české reprezentaci a ve čtyřech zápasech vstřelil jeden gól. V roce 2017 Lakatoše v NHL draftovali New York Rangers, kteří si jej vybrali v 6. kole na 157. pozici.
# | Tým | Z | Skóre | B |
---|---|---|---|---|
1 | ![]() | 56 | 182:115 | 116 |
2 | ![]() | 56 | 174:118 | 112 |
3 | ![]() | 56 | 203:153 | 99 |
4 | ![]() | 56 | 166:151 | 93 |
5 | ![]() | 56 | 173:152 | 93 |
6 | ![]() | 56 | 167:154 | 91 |
7 | ![]() | 56 | 146:147 | 89 |
8 | ![]() | 56 | 142:149 | 87 |
9 | ![]() | 56 | 133:152 | 80 |
10 | ![]() | 56 | 145:163 | 76 |
11 | ![]() | 56 | 128:148 | 76 |
12 | ![]() | 56 | 160:176 | 72 |
13 | ![]() | 56 | 152:173 | 70 |
14 | ![]() | 56 | 142:183 | 62 |
15 | ![]() | 56 | 108:187 | 44 |
- Play-off
- Předkolo Play-off
- Baráž

Zprávy ze dne 22. dubna 2025
Tohle vážně nebude jediná změna. Ohlášený konec hlavního trenéra a jednatele HC Olomouc Jana Tomajka v „plecharéně“ je spolu s výhrou v baráži nad Jihlavou pouze začátkem mohutných rošád v moravském klubu. Podle informací iSportu opouští Moru třetina kádru!Více čtěte ZDE>>>



Zprávy ze dne 15. dubna 2025
Přizná si Sparta, že sázka na dosavadní týmové pilíře hrubě nevyšla? Pokud bude třeba je zbourat a postavit nanovo s jiným materiálem, kteří hráči mohou v klubu skončit? V ohrožení může být sparťanská budoucnost Vladimíra Sobotky, Michala Moravčíka a dalších. Více čtěte ZDE>>>

Zprávy ze dne 14. dubna 2025
Brankář Matěj Machovský bude i nadále pokračovat v Olomouci, s kterou prodloužil kontrakt na další tři sezony. Klub o tom informoval na síti X. Jednatřicetiletý odchovanec Opavy přišel do Olomouce loni na konci srpna po zranění slovenského gólmana Branislava Konráda nejdříve na krátkodobou výpomoc a v říjnu podepsal smlouvu do konce sezony. Hanáci si pojistili služby gólmanské jedničky před startem baráže o extraligu, v které budou od středy bojovat o udržení mezi elitou v sérii hrané na čtyři vítězné zápasy proti šampionovi první ligy Jihlavě.
Zprávy ze dne 28. února 2025
Jak už web iSport.cz informoval v pátek ráno, tak se také stalo. Sparta během utkání proti Liberci oznámila roční prodloužení smlouvy s hlavním trenérem Pavlem Grossem. Pokračovat budou také asistenti Antonín Stavjaňa a Otakar Vejvoda.
Zprávy ze dne 21. února 2025
Obránce David Němeček a útočník David Vitouch budou i nadále hrát za hokejovou Spartu. Devětadvacetiletý bek podepsal s Pražany smlouvu na další dvě sezony, o šest let mladší Vitouch na jednu sezonu.
Zprávy ze dne 18. února 2025
Nejlepší extraligový obránce Aaron Irving ze Sparty se vyjádřil v rozhovoru pro iSport.cz k zájmu pardubického klubu o jeho služby. „Ano, Pardubice kontaktovaly mého agenta, každopádně řekl jsem mu jasně, že pokud mám zůstat v Česku, pak jedině ve Spartě.“ Celý rozhovor čtěte ZDE>>>
Zprávy ze dne 2. února 2025
Pražská Sparta si pojistila nejproduktivnějšího obránce a střelce mezi beky Tipsport extraligy Aarona Irvinga. Kanadský zadák se klubu z hlavního města upsal do roku 2027.
Zprávy ze dne 3. prosince 2024
Dosavadní olomoucký obránce Marek Korenčík odchází na rodné Slovensko. Sezonu dohraje v klubu Vlci Žilina, ve městě se narodil. Pětadvacetiletý zadák, který naskočil už i za reprezentaci, stihl za Moru 12 zápasů se dvěma asistencemi a dvakrát nastoupil i v nižší Maxa lize. V Žilině by měl působit minimálně do konce sezony, organizace ze západu Slovenska však na svých sítích informuje, že beka podepsala i pro příští ročník.
Informace iSport.cz získávají punc oficiality. Útočník Michael Špaček se ze švýcarské Ženevy přesunul do Sparty. Pražský klub o čerstvém příchodu informoval v úterý dopoledne. Centr národního týmu už s mužstvem v pondělí trénoval a je připravený na večerní čtvrtfinálový duel Ligy mistrů proti švédskému Växjö. V hlavním městě hráč draftovaný Winnipegem podepsal kontrakt na tři sezony. Více čtěte ZDE>>>
Zprávy ze dne 30. listopadu 2024
Ten příběh trval zhruba šest týdnů, do hry o Michaela Špačka se zapojily dva velké extraligové týmy. Vedle Pardubic projevila extrémně silný zájem Sparta. A ta nakonec celý transfer dotáhla. Podle informací webu iSport.cz je definitivně hotovo a akce i po administrativní stránce doladěna do konce. Sedmadvacetiletý centr opouští elitní švýcarskou NL a přichází do pražské organizace. Více čtěte ZDE >>>

Zprávy ze dne 19. listopadu 2024
Byl potenciálně nejzajímavějším vývozním artiklem v aktuální sestavě Sparty. Reprezentační útočník Pavel Kousal v 26 letech pociťoval zájem ze zahraničí, do hry o jeho služby vstoupil i rival z Pardubic. Nakonec forvard zůstává na pražské adrese, s vedením se dohodl na prodloužení spolupráce a bude klíčovou tváří klubu minimálně do roku 2028. „Musím být více rozdílový,“ klade si na srdce. V týmu zůstává též velký kamarád odchovance jihlavské Dukly Ondřej Najman. Více čtěte ZDE>>>
Zprávy ze dne 15. listopadu 2024
Poté, co vyšlo najevo, že Ondřej Mikliš po probíhající sezoně vymění Spartu za Pardubice, se nejprve zdálo, že řízný bek bude mimo sestavu po celou sezonu. Do hry ve sparťanském dresu se ale osmadvacetiletý zadák vrátil i přes dohodu s Dynamem. Od té doby se jeho situace nijak zvlášť neřešila. Ticho ovšem nyní ukončil sportovní šéf Pražanů Tomáš Divíšek, který se v rozhovoru pro klubový web vyjádřil nejen k Miklišovi. „Jednání se nikam neposunula, úplně za stávající situace není kam. Vše teď závisí na něm a jeho volbě,“ prozradil bývalý útočník. Dále například uvedl, že na několik týdnů zůstane na marodce obránce Michal Kempný.

Zprávy ze dne 11. listopadu 2024
Sparta přišla o významnou předsezonní posilu. Reprezentační obránce Dominik Mašín využil klauzuli ve smlouvě a odešel do finského Oulu. Zadák ve Finsku odehrál poslední Karjala Cup, s národním týmem pak odcestoval do Prahy, kde se dohodl na dočasném rozvázání kontraktu, do hlavního města by se měl znovu vrátit po sezoně strávené na severu.
Zprávy ze dne 22. října 2024
Jakub Krejčík bude i v dalších dvou sezonách působit v pražské Spartě, s níž uzavřel novou smlouvu do konce sezony 2026/27 s opcí na další rok. Klub o tom informoval na svém webu před startem úterní dohrávky 9. kola extraligy s Vítkovicemi. Letošní mistr světa z Prahy se do Sparty vrátil v roce 2022, kdy přišel z Dinama Minsk z Kontinentální ligy. Předtím už její dres oblékal v sezoně 2013/14. „Jsem tady spokojený, ve Spartě je super parta kluků a moc bych chtěl ještě jednou zažít v O2 areně mistrovské oslavy. To je moje hlavní motivace,“ uvedl třiatřicetiletý Krejčík.
Zprávy ze dne 7. října 2024
Brankář Matěj Machovský uzavřel v Olomouci smlouvu do konce sezony. Jednatřicetiletý odchovanec Opavy, který v extralize chytal také za Plzeň, Spartu, Hradec Králové a Vítkovice, přišel původně v druhé polovině srpna na Hanou na krátkodobou výpomoc při zranění Slováka Branislava Konráda.
„Vzhledem k přetrvávajícím zdravotním problémům Branislava Konráda jsme na situaci v našem brankovišti museli reagovat a jsme rádi, že jsme se s Matějem domluvili na pokračování spolupráce až do konce sezony,“ uvedl generální manažer Mory Erik Fürst.
