Mistři lepí díry po odchodech. Třinec získal reprezentanta, co hrál i v NHL

Po odchodech Tomáše Kundrátka a Davida Musila získali třinečtí Oceláři posilu do obrany. Přichází reprezentant Jakub Jeřábek (31), který má zkušenosti z NHL v dresu Montrealu, Washingtonu a St. Louis. Naposledy hrál ve Spartaku Moskva.
„Třinec je momentálně jedna z nejlepších destinací v Česku,“ řekl pro klubový web Jeřábek. „Před podpisem jsem mluvil s vedením i hlavním trenérem, rozhodování bylo jednoduché, obě strany měly zájem se domluvit.“
V mistrovském týmu se potká s bývalým parťákem z Plzně, za kterou v extralize před odchodem do zahraničí hrával. S brankářem Markem Mazancem byl v roce 2013 u plzeňského titulu. „Na Marka Mazance se moc těším, je to člověk, co má pořád dobrou náladu. Přes léto se snažíme s rodinami navštěvovat, takže jsme spolu o Třinci mluvili.“
Jakub Jeřábek v NHL nastupoval za Montreal, Washington a St. Louis, celkem si připsal 39 startů (2+7). V ruské KHL hrával za Podolsk a Spartak Moskva (210/ 25+63). Hodně zkušeností má i z české reprezentace (90/ 5+26). „Kuba Jeřábek je komplexní bek, který má zkušenosti z dvou mistrovství světa, z olympiády, z NHL a KHL,“ říká sportovní ředitel Jan Peterek.
Posilu uvítal i trenér Zdeněk Moták. „Jakuba máme nakoukaného, známe jeho přednosti a myslím, že přesně zapadne do systému hry, který budeme chtít hrát,“ řekl Moták. „Zatím se stejně jako většina zkušených hráčů připravuje individuálně. Společně se sejdeme a uvidíme v polovině června na soustředění v Tatrách“
Zprávy ze dne 20. listopadu 2024
Třinec je blízko, aby na soupisku zapsal posilu, kterou plánoval do sestavy zařadit už od podzimu 2023. Obránce Patrik Koch si udělal ve Vítkovicích jméno jako ranař s dobrým pohybem, který umí i podpořit ofenzivu. Dařilo se mu tak, že se přihnala Arizona s nabídkou smlouvy pro NHL. Ale rok a půl je pryč, organizace si pořizuje další beky. Koch hraje dobře, jenže pouze na farmě. Podle informací iSport.cz je ve hře jeho návrat do Evropy. Třinec by byl v tu chvíli první na řadě. Více čtěte ZDE>>>

Zprávy ze dne 11. listopadu 2024
Útočník Ondřej Kovařčík se vrací do extraligového Třince, v jehož dresu získal tři mistrovské tituly. Devětadvacetiletý hráč začal sezonu v Českých Budějovicích, minulé dva roky působil ve Finsku v týmu Jukurit Mikkeli. Více čtěte ZDE>>>
Zprávy ze dne 29. října 2024
Hokejový útočník Pavel Novák posílil České Budějovice, do mateřského klubu se vrátil po předčasném ukončení smlouvy v NHL s Minnesotou. Dvaadvacetiletý rodák z Tábora odehrál v úvodu sezony dva zápasy na druhé farmě Wild v celku Iowa Heartlanders v ECHL.
Zprávy ze dne 14. října 2024
Situace v Českých Budějovicích se nadále nelepší. Po posledním otřesném výkonu proti Hradci Králové (1:4) se Motor s devíti body dál krčí u dna tabulky a pouze o skóre je lepší než poslední Plzeň. Vedení Jihočechů už pracuje na změnách v kádru. Jak potvrdil sportovní manažer Jiří Novotný, mohlo by dojít k výměnám hráčů ještě před pátečním duelem právě se Západočechy. „Ano, uvažujeme o tom. Ono se to nedá udělat ze dne na den lusknutím prstem, aby to dávalo smysl. Stoprocentně ale uvažuji o změnách v hráčském kádru,“ řekl bývalý útočník pro Českobudějovický deník. Potvrdil také, že nyní v Budějovicích neuvažují nad změnami v trenérském týmu, pokud by se však krize ještě zhoršila, ani mistr světa z roku 2010 si nemůže být jistý ve své funkci.

Zprávy ze dne 23. září 2024
V Českých Budějovicích vítají zpět známou tvář. Po třech letech v zámoří se Motoru vrací obránce Tomáš Cibulka. Dvacetiletý odchovanec jihočeského hokeje, který letos s dvacítkou získal bronz na mistrovství světa, se s mateřským klubem dohodl na smlouvě do konce sezony. Není vyloučeno, že nastoupí již v úterý do zápasu s Olomoucí.
Zprávy ze dne 15. srpna 2024
V Českých Budějovicích vítají známou tvář. Po dlouhých deseti letech se do mateřského klubu vrací obránce René Piegl. Devětadvacetiletý dlouhán, který uplynulou dekádu z velké části spojil především s Hradcem Králové, podepsal s Motorem roční smlouvu. Dá se ale očekávat, že o místo v sestavě bude klubový odchovanec bojovat. V posledních letech nastupoval především za prvoligový Kolín.
Zprávy ze dne 24. července 2024
Kádr mistrovského Třince se před začátkem přípravy na ledě rozrostl o tři nová jména! Šestinásobný extraligový šampion půjde za další obhajobou posílen o Michala Teplého či Marka Hrbase. Dorazil i francouzský reprezentant, který si zahrál na posledním MS v Ostravě. Více čtěte ZDE >>>

Úřadující mistři z Třince se chystají představit nové posily. Oceláři na svých sociálních sítích zveřejnili fotku se třemi obálkami, kterými se snaží nalákat fanoušky. Koho by vítězové posledních pěti play off mohli přivítat? Mluví se o útočníkovi Michalu Teplém či vytáhlém Francouzovi Justinu Addamovi. Jasno bude ve 14.00.
V posledních dnech je v českém hokejovém prostředí celkem rušno kolem jména Michala Teplého. Vše totiž směřuje k tomu, že se třiadvacetiletý útočník vrátí do Česka po necelých čtyřech sezonách strávených na farmě Chicaga v Rockfordu. A koho by měl někdejší juniorský reprezentant posílit? Má mít namířeno do Třince. Vítěz posledních pěti play off zatím představil pouze jednu posilu v podobě obránce Bohumila Janka.

Zprávy ze dne 18. července 2024
Mistrovský Třinec řeší další odchod. Kanadský útočník Adam Helewka nebude dále pokračovat pod Javorovým, když se upsal italskému Bolzanu. Jeho nový klub zápolí v mezinárodní soutěži ICEHL. Šikovný univerzál k Ocelářům přicházel na konci ledna letošního roku, pomohl i ve vyřazovací části, kdy například skóroval v nejdelším utkání historie extraligy proti Spartě. Další titul s červenobílým výběrem už však zcela jistě nepřidá.
Zprávy ze dne 13. června 2024
Po předčasném konci v Českých Budějovicích už má Dominik Hrachovina jasno o své další budoucnosti. Nebude pokračovat v Česku, ani ve Finsku, o kterém se rovněž spekulovalo. Devětadvacetiletý gólman se vydává na Slovensko, kde se na rok upsal Banské Bystrici. Rodáka z Brna zaujala vize vedení i nového trenéra Vladimíra Országha, který přišel z mistrovského Třince. „Budu se snažit na sobě pracovat den co den, což věřím, že pomůže týmu ke kvalitním výsledkům,“ uvedl někdejší brankář Liberce či Motoru.