Mistři lepí díry po odchodech. Třinec získal reprezentanta, co hrál i v NHL

Po odchodech Tomáše Kundrátka a Davida Musila získali třinečtí Oceláři posilu do obrany. Přichází reprezentant Jakub Jeřábek (31), který má zkušenosti z NHL v dresu Montrealu, Washingtonu a St. Louis. Naposledy hrál ve Spartaku Moskva.
„Třinec je momentálně jedna z nejlepších destinací v Česku,“ řekl pro klubový web Jeřábek. „Před podpisem jsem mluvil s vedením i hlavním trenérem, rozhodování bylo jednoduché, obě strany měly zájem se domluvit.“
V mistrovském týmu se potká s bývalým parťákem z Plzně, za kterou v extralize před odchodem do zahraničí hrával. S brankářem Markem Mazancem byl v roce 2013 u plzeňského titulu. „Na Marka Mazance se moc těším, je to člověk, co má pořád dobrou náladu. Přes léto se snažíme s rodinami navštěvovat, takže jsme spolu o Třinci mluvili.“
Jakub Jeřábek v NHL nastupoval za Montreal, Washington a St. Louis, celkem si připsal 39 startů (2+7). V ruské KHL hrával za Podolsk a Spartak Moskva (210/ 25+63). Hodně zkušeností má i z české reprezentace (90/ 5+26). „Kuba Jeřábek je komplexní bek, který má zkušenosti z dvou mistrovství světa, z olympiády, z NHL a KHL,“ říká sportovní ředitel Jan Peterek.
Posilu uvítal i trenér Zdeněk Moták. „Jakuba máme nakoukaného, známe jeho přednosti a myslím, že přesně zapadne do systému hry, který budeme chtít hrát,“ řekl Moták. „Zatím se stejně jako většina zkušených hráčů připravuje individuálně. Společně se sejdeme a uvidíme v polovině června na soustředění v Tatrách“
Zprávy ze dne 3. srpna 2023
V Liberci by si mohl získat místo další zajímavý hráč. V rámci zkoušky u Bílých Tygrů se do konce srpna připravuje slovenský obránce Rayen Petrovický. Jednadvacetiletý rodák ze švýcarské Bellinzony není nikým jiným než synem bývalého vynikajícího útočníka a mistra světa z roku 2002 Róberta Petrovického, který nyní působí jako asistent trenéra v Olomouci. Odchovanec trenčínského hokeje má navíc i české kořeny, jeho dědečkem je někdejší uznávaný trenér Vladimír Vůjtek. Rayen by měl obléknout liberecký dres již ve čtvrtečním přípravném zápase proti Mladé Boleslavi.
Zprávy ze dne 30. července 2023
Kdo je brankář, který má v Liberci nahrazuje Petra Kváču a má navázat na výkony Romana Willa či Jána Lašáka? Slovenský gólman Dávid Hrenák má bakalářský diplom z americké státní univerzity v St. Cloud a poslední rok strávil v organizaci LA Kings. 25letý rodák z Považské Bystrice je zajímavá osobnost. A i budoucí extraligová hvězda? VÍCE čtěte ZDE>>>

Zprávy ze dne 29. července 2023
Byl v hledáčku poloviny extraligy. Tedy aspoň té, která si Ronalda Knota může dovolit. Za poslední dva roky strávené v Rusku a zámoří nabralo jméno českého obránce na síle. Při návratu do Česka si ovšem vybral Liberec, tedy adresu, z níž předloni vyrazil do zahraničí. Reprezentační zadák se pro deník Sport a web iSport.cz rozpovídal o zkušenosti z organizace Arizona Coyotes či uzavřené kapitole v KHL. ROZHOVOR si přečtěte ZDE>>>

Zprávy ze dne 26. července 2023
Na minulost chce zapomenout, teď je v Českých Budějovicích, aby se vrátil! Útočník Dominik Simon po nepovedené štaci ve Spartě a pauze chystá comeback. „Stoprocentně,“ odpoví bez váhání na otázku, zda chce působit v Motoru. ROZHOVOR s bývalým hráčem Pittsburghu čtěte ZDE>>>

Zprávy ze dne 24. července 2023
Z nezávazného pobytu na ledě může vzniknout něco víc. Dominik Simon naskočil do tréninku Českých Budějovic, kde má přípravu pod palcem Ladislav Čihák. Útočníka s 256 starty a 77 body v NHL pojí s novým koučem Motoru dřívější známost z Plzně, kde si oba sedli. „Zatím je předčasné cokoli komentovat,“ dává najevo sportovní manažer klubu Jiří Novotný. VÍCE čtěte ZDE>>>

Dostane příležitost k restartu kariéry? S hokejisty Českých Budějovic se do společné přípravy zapojil také útočník Dominik Simon. Bývalý hráč Pittsburghu či Calgary, se kterým Sparta po konci minulé nepovedené sezony rozvázala kontrakt, využil známosti s trenérem Motoru Ladislavem Čihákem. Případný přestup na jih Čech osmadvacetiletého rodáka z Prahy záleží na jednání v následujících týdnech. Vedení Jihočechů rovněž potvrdilo definitivní konec střelce Zdeňka Doležala v klubu.
Zprávy ze dne 23. července 2023
V Českých Budějovicích má nadále platnou smlouvu. Další sezonu v dresu Motoru ale Zdeněk Doležal zřejmě nepřidá. Třicetiletý útočník se nezapojil do společně přípravy s Jihočechy a jeho další osud se řeší. Důvod? „Je to interní věc klubu,“ prozradil trenér Ladislav Čihák pro českobudějovický Deník. Odchovanec Sparty by si měl momentálně hledat nové angažmá. V posledním ročníku se dost trápil, v 30 odehraných zápasech dal hráč s pověstí střelce jen čtyři góly a přidal dvě asistence. Na hostování v Hradci Králové nebodoval v osmi utkáních ani jednou.

Zprávy ze dne 15. července 2023
Mladý český obránce Jakub Dvořák podepsal tříletý nováčkovský kontrakt s Los Angeles. Kings si odchovance Liberce vybrali v nedávném draftu ve druhém kole z 54. místa, účastník dvou mistrovství světa do 18 let v minulé sezoně nastřádal už 24 zápasů v Tipsport extralize (0+2).
Zprávy ze dne 15. května 2023
V Liberci vítají zajímavou posilu. Bílé Tygry v průběhu mistrovství světa doplňuje slovenský útočník Miroslav Mucha, který pod Ještědem podepsal roční smlouvu s možností opce. Pětadvacetiletý rodák z Bytči strávil posledních devět let v Americe, kde prošel mládežnickými výběry i univerzitním hokejem. Týmu Michigan State University dokonce dělal kapitána. „Miro je silový útočník, který hraje dobře na obou koncích kluziště. Je pracovitý, zarputilý, rychlý a slibujeme si od něj zvýšení konkurence v útočných řadách. Věřím, že u nás rozvine své hokejové kvality a řekne si o další starty ve slovenském nároďáku,“ uvedl liberecký kouč Filip Pešán pro klubový web.
Zprávy ze dne 9. května 2023
Obránce Ronald Knot se po dvou letech vrací do Liberce. Osmadvacetiletý člen kádru české reprezentace pro MS v Rize a Tampere podepsal s Bílými Tygry smlouvu do 30. dubna 2026. Knot ze severu Čech odešel předloni do Nižněkamsku do KHL a tuto sezonu strávil na farmě Arizony v Tucsonu v AHL. „Součástí kontraktu je vzájemná dohoda, že Ronymu po sezoně nebudeme bránit v případném zahraničním angažmá,“ uvedl v tiskové zprávě liberecký trenér Filip Pešán.
Zprávy ze dne 2. května 2023
Staronový trenér Liberce Filip Pešán si pod Ještěd přivádí i nového asistenta. Už dříve se mluvilo o tom, že se kolegou bývalého reprezentačního kouče stane Boris Žabka, což se nyní potvrdilo. Někdejší slovenský obránce, který před 14 lety hrával za Bílé Tygry, v minulé sezoně pomáhal v Olomouci Janu Tomajkovi. „S Borisem mám dobrou osobní zkušenost jako s člověkem, což je pro mě strašně důležité. V minulosti jsem si ze stejných důvodů vybíral Karla Mlejnka nebo Patrika Augustu,“ řekl Pešán po prvním společném tréninku. ROZHVOR s FILIPEM PEŠÁNEM čtěte ZDE>>>