Mistři lepí díry po odchodech. Třinec získal reprezentanta, co hrál i v NHL

Po odchodech Tomáše Kundrátka a Davida Musila získali třinečtí Oceláři posilu do obrany. Přichází reprezentant Jakub Jeřábek (31), který má zkušenosti z NHL v dresu Montrealu, Washingtonu a St. Louis. Naposledy hrál ve Spartaku Moskva.
„Třinec je momentálně jedna z nejlepších destinací v Česku,“ řekl pro klubový web Jeřábek. „Před podpisem jsem mluvil s vedením i hlavním trenérem, rozhodování bylo jednoduché, obě strany měly zájem se domluvit.“
V mistrovském týmu se potká s bývalým parťákem z Plzně, za kterou v extralize před odchodem do zahraničí hrával. S brankářem Markem Mazancem byl v roce 2013 u plzeňského titulu. „Na Marka Mazance se moc těším, je to člověk, co má pořád dobrou náladu. Přes léto se snažíme s rodinami navštěvovat, takže jsme spolu o Třinci mluvili.“
Jakub Jeřábek v NHL nastupoval za Montreal, Washington a St. Louis, celkem si připsal 39 startů (2+7). V ruské KHL hrával za Podolsk a Spartak Moskva (210/ 25+63). Hodně zkušeností má i z české reprezentace (90/ 5+26). „Kuba Jeřábek je komplexní bek, který má zkušenosti z dvou mistrovství světa, z olympiády, z NHL a KHL,“ říká sportovní ředitel Jan Peterek.
Posilu uvítal i trenér Zdeněk Moták. „Jakuba máme nakoukaného, známe jeho přednosti a myslím, že přesně zapadne do systému hry, který budeme chtít hrát,“ řekl Moták. „Zatím se stejně jako většina zkušených hráčů připravuje individuálně. Společně se sejdeme a uvidíme v polovině června na soustředění v Tatrách“
Zprávy ze dne 3. května 2022
Vítkovice hlásí posilu ze Slovenska a USA zároveň. Do Ostravy přichází americký bek Willie Raskob, který se před rokem vydal do střední Evropy a s Nitrou se stal vicemistrem Slovenska.
Ve Vítkovicích dostane šanci vsetínský talent Roman Půček (22), který už v minulé sezoně v Ostravě jednou nastoupil na střídavý start. Teď se do Vítkovic přesouvá natrvalo a měl by dokázat, že na extraligu má. „Roman Půček byl v našem širším kádru už v minulé sezoně. Během ní předváděl ve Vsetíně dobré výkony, patřil k nejlepším střelcům týmu v základní části. Proto jsme se rozhodli mu dát šanci a nabídnout mu místo v našem týmu pro nadcházející sezonu. Věříme, že příležitost úspěšně využije,“ říká sportovní ředitel Roman Šimíček.
Zprávy ze dne 2. května 2022
Hokejový brankář Lukáš Klimeš bude nově působit v extraligových Vítkovicích, kde doplní dosavadní jedničku Aleše Stezku. Sedmadvacetiletý gólman byl doposud kmenovým hráčem Komety Brno, nastupoval ale v první lize, naposledy v Přerově.
Zprávy ze dne 1. května 2022
Ve Vítkovicích hlásí návrat známé tváře. Po dvou letech strávených v organizaci třineckých Ocelářů se k Ostravanům vrací obránce Daniel Krenželok. Čtyřiadvacetiletý zadák si během angažmá u Slezanů za hlavní úspěšný tým nezahrál, působil především na farmě ve Frýdku-Místku, Přerově a také v Jihlavě. Nyní míří zpět do mateřského klubu, kde se potká s útočníkem Lukášem Krenželokem, se kterým však nemá žádné rodinné pouto. „Za dva roky v Jihlavě a v třinecké organizaci posbíral nové zkušenosti a dozrál. Věříme, že u nás ještě více rozvine svůj potenciál,“ uvedl sportovní ředitel Roman Šimíček pro klubový web.
Zprávy ze dne 30. dubna 2022
Čtvrtfinalisté z Vítkovic staví tým pro nadcházející sezonu. Sportovní ředitel klubu Roman Šimíček zatím do světa pustil jedenáct prodloužených kontraktů a šest jmen, která v Ostravě pokračovat nebudou. V žádné skupině zatím není kapitán a klíčová osobnost týmu Roman Polák. Podle informací Sportu je šestatřicetiletý obránce, který sezonu dohrával přes bolest se zlomeninou v noze, rozhodnutý ukončit úspěšnou kariéru. Roli klíčového beka by měl zastat zkušený Juraj Mikuš z Pardubic.
Zprávy ze dne 29. dubna 2022
Odchod Juraje Mikuše byl v Pardubicích pouze začátek čistky. V Dynamu se po sezoně loučí celkem devět hráčů. Dres východočeského klubu také nebudou nadále oblékat obránci Dennis Robertson, Jurij Sergijenko, Matt Petgrave a útočníci Anthony Camara, Ondřej Roman, Lukáš Anděl, Marek Hecl a Igor Švyrjov. V rámci širšího kádru končí rovněž gólman Oliver Štěpánek, bek Jan Oliva a forvardi Denis Kusý s Michalem Pochobradským. „Chtěl bych klukům poděkovat, jak se v Pardubicích prezentovali, a popřát všem v další kariéře hodně štěstí,“ uvedl sportovní ředitel Dušan Salfický pro klubový web.
V Pardubicích se loučí se zkušenou oporou v defenzivě. Po čtyřech sezonách v Dynamu končí slovenský obránce Juraj Mikuš. Třiatřicetiletý rodák z Trenčína, který byl v minulém ročníku po Janu Košťálkovi nejproduktivnějším zadákem Východočechů (5+21), by měl údajně zamířit do Vítkovic. Rovněž už se spekuluje také o Mikušově náhradě. S Pardubicemi je spojováno jméno kanadského obránce Stefana Elliotta, jenž poslední dvě sezony oblékal dres Frölundy.
Vítkovice povede i v příští extraligové sezoně trenérská dvojice Miloš Holaň, Radek Philipp. Smlouvy prodloužilo i jedenáct hráčů z kádru včetně brankářské jedničky Aleše Stezky, útočníka Lukáše Krenželoka nebo zahraničních posil Alexeje Solovjeva a Tobiase Lindberga. Klub o tom informoval na svém oficiálním webu. Nové smlouvy podepsali i obránci Patrik Koch, Petr Gewiese, Jakub Stehlík, Matěj Prčík a útočníci Marek Kalus, Jan Bernovský a Josef Krejsa. Pokračování Solovjeva však může být komplikované. Ruský bek, který do Vítkovic přišel v říjnu, může mít problém se získáním víz.
Zprávy ze dne 28. dubna 2022
V hokejových Vítkovicích nebude v příští sezoně pokračovat šest hráčů ze stávajícího kádru. Vedení extraligového klubu na svém oficiálním webu oznámilo, že nabídku na podpis nové smlouvy nedostali brankář Daniel Dolejš, obránci Karel Plášil a Ruslan Pedan a útočníci Radovan Bondra, Rob Flick a Jan Hruška.
Zprávy ze dne 30. března 2022
Vedení Pardubic po neúspěchu v podobě konce ve čtvrtfinále play off odvolalo realizační tým. Končí hlavní trenér Richard Král, jeho asistenti David Havíř a Petr Sýkora, a také manažer týmu Tomáš Rolinek. Více čtěte ZDE>>>.
Příští rok oslaví Pardubice sto let od založení klubu. Velké jubileum má znamenat zelenou pro velké nákupy, které Dynamo plánuje před novou sezonou. V létě 2021 mluvil majitel Petr Dědek o medaili, před další sezonou čekejte repete. Klub půjde po hráčích z KHL, plánuje cílit hlavně na Čechy. Ale nejdřív potřebuje dořešit přítomnost, uzavřít neúspěšný ročník a rozseknout, kdo tým povede. Dá se čekat, že Pardubice osloví Pavla Grosse, který skončil v Mannheimu. Více čtěte ZDE>>>.