Mistři lepí díry po odchodech. Třinec získal reprezentanta, co hrál i v NHL

Po odchodech Tomáše Kundrátka a Davida Musila získali třinečtí Oceláři posilu do obrany. Přichází reprezentant Jakub Jeřábek (31), který má zkušenosti z NHL v dresu Montrealu, Washingtonu a St. Louis. Naposledy hrál ve Spartaku Moskva.
„Třinec je momentálně jedna z nejlepších destinací v Česku,“ řekl pro klubový web Jeřábek. „Před podpisem jsem mluvil s vedením i hlavním trenérem, rozhodování bylo jednoduché, obě strany měly zájem se domluvit.“
V mistrovském týmu se potká s bývalým parťákem z Plzně, za kterou v extralize před odchodem do zahraničí hrával. S brankářem Markem Mazancem byl v roce 2013 u plzeňského titulu. „Na Marka Mazance se moc těším, je to člověk, co má pořád dobrou náladu. Přes léto se snažíme s rodinami navštěvovat, takže jsme spolu o Třinci mluvili.“
Jakub Jeřábek v NHL nastupoval za Montreal, Washington a St. Louis, celkem si připsal 39 startů (2+7). V ruské KHL hrával za Podolsk a Spartak Moskva (210/ 25+63). Hodně zkušeností má i z české reprezentace (90/ 5+26). „Kuba Jeřábek je komplexní bek, který má zkušenosti z dvou mistrovství světa, z olympiády, z NHL a KHL,“ říká sportovní ředitel Jan Peterek.
Posilu uvítal i trenér Zdeněk Moták. „Jakuba máme nakoukaného, známe jeho přednosti a myslím, že přesně zapadne do systému hry, který budeme chtít hrát,“ řekl Moták. „Zatím se stejně jako většina zkušených hráčů připravuje individuálně. Společně se sejdeme a uvidíme v polovině června na soustředění v Tatrách“
Zprávy ze dne 20. července 2023
Kladno má políčeno na Michaela Frolíka, chystá přestupovou bombu. Útočník ošlehaný třinácti sezonami v NHL, vítěz Stanley Cupu, účastník dvou olympiád, tří mistrovství světa a World Cupu 2016 působil naposledy v extraligovém Liberci. Podle informací deníku Sport a webu iSport.cz spěje 35letý odchovanec k dohodě v klubu, odkud vyšel. Více čtěte ZDE>>>

Zprávy ze dne 4. července 2023
Útočník Albert Michnáč nakonec nebude pokračovat v extraligovém Kladně, přestože na něho Rytíři uplatnili opci a figuroval na týmové soupisce. Jako novou posilu ho dnes představilo vedení Nových Zámků na klubovém webu. Slovenskou nejvyšší soutěž okusil čtyřiadvacetiletý pražský rodák již během sezony 2021/22, kdy hájil barvy Prešova. Následně Michnáč zamířil do Kladna, v jehož dresu odehrál 35 zápasů a připsal si dva góly a čtyři nahrávky. Další čtyři starty přidal v baráži o extraligu proti Zlínu, kterou Rytíři úspěšně zvládli.
Zprávy ze dne 23. června 2023
Do Kladna míří čtvrtá předsezonní posila. Rytíře posiluje americký obránce Chris Martenet. Šestadvacetiletý rodák z Indianapolis, který byl v roce 2015 vybrán Dallas Stars ve 4. kole draftu NHL, přichází především přitvrdit hru. „Hledali jsme vysokého a silného obránce, který nám v minulé sezoně chyběl. V Chrisovi jsme tyto parametry našli a věříme, že přinese důraz do naší obranné hry,“ uvedl sportovní manažer Jiří Burger pro klubový web. Poslední roky strávil dva metry dlouhý zadák v nižších zámořských soutěžích, připsal si 10 startů v AHL.

Zprávy ze dne 21. června 2023
V Kladně vítají třetí posilu před nadcházející sezonou. K Rytířům přichází útočník Denis Kusý. Pětadvacetiletý odchovanec Pardubic se před rokem rozhodl vyrazit do zahraničí, konkrétně do druhé nejvyšší ligy ve Finsku. V týmu Joensuun Kiekko-Pojat prožil bodovou explozi, když v 49 zápasech nastřílel 24 a připsal si 28 asistencí. V extralize hrál rodák z Prahy doposud jen za Dynamo.
Zprávy ze dne 7. června 2023
Vítkovice hlásí zkušenou posilu z Francie. Jejich tým rozšíří útočník Valentin Claireaux, kterého fanoušci v české extralize znají z jeho působení v Mladé Boleslavi, v Pardubicích a ve Zlíně. „Je to zkušený hráč, poctivý, aktuálně jeden z nejlepších francouzských hokejistů. S Rouenem vyhrál letos mistrovský titul. Sedmkrát hrál na mistrovství světa, včetně toho letošního, kde byl asistentem kapitána francouzské reprezentace. V minulosti působil ve Finsku a zná i naši českou extraligu velice dobře,“ uvedl směrem k 32letému hráči sportovní ředitel Roman Šimíček.
Zprávy ze dne 10. května 2023
Po záchraně mezi elitou se Kladno pustí do nové extraligové sezony s řadou změn. Byly odhaleny první posily, kterou se stává někdejší juniorský reprezentační bek Karel Klikorka a útočník Jakub Strnad. Oba hokejisté mají se středočeským klubem zkušenosti, obzvláště zkušený forvard, který jako kladenský odchovanec dělal také kapitána. Vítaný je bezpochyby i podpis nové smlouvy s brankářem Adamem Brízgalou. Známé jsou také odchody. Z hráčského kádru se kromě Adama Kubíka (České Budějovice) loučí duo lotyšských obránců Oskars Cibulskis – Kristaps Sotnieks, odchovanec Martin Kehar a útočníci Ladislav Zikmund, Miroslav Indrák se Švédem Adamem Brodeckim. Ke změnám dochází i v realizačním týmu. Odchází asistent trenéra Miroslav Mach, tiskový mluvčí Lukáš Jůdl či kondiční trenér Michael Obrtel, kterého nahrazuje bývalý útočník Tomáš Horna. Rytíři také prozradili, že pokračují v jednání o pokračování s Tomášem Plekancem a Jakubem Klepišem.
Zprávy ze dne 9. května 2023
Ve Vítkovicích se loučí někdejší kapitán. Zkušený útočník Lukáš Krenželok už další sezonu v mateřském klubu nepřidá, ale kariéru v 39 letech ještě nekončí, byť o tom reálně uvažoval. „Bezprostředně po sezoně jsem byl rozhodnutý, že skončím s kariérou. Už jsem řešil i věci po kariéře, ale pak jsem po dvou týdnech doma začal přemýšlet, jestli přece jenom nepokračovat. Zvlášť, když se mi začaly ozývat týmy z první ligy, že mají zájem. Tak jsem popřemýšlel a rozhodl se, že přece jenom pokračovat budu,“ prozradil extraligový šampion z roku 2016 k zatím blíže nespecifikovanému angažmá v Chance lize. Vítkovický tým ovšem bude mít nadále v srdci.
Zprávy ze dne 5. května 2023
O vítkovického útočníka Dominika Lakatoše (26) je zájem v ruské KHL. V podcastu Magazínu Patriot „Po čuni!“ to připustil trenér Miloš Holaň. Lakatoš má sice smlouvu v Ostravě i pro nadcházející sezonu, ale v ní také klauzuli o případných nabídkách ze zahraničí. Podle Holaně nabídky zvažuje. Více čtěte ZDE>>>

Zprávy ze dne 3. května 2023
Druhý návrat, druhé finále... druhé stříbro. A teď do Vítkovic! Matěj Machovský po skvělém play off v Hradci Králové na nové angažmá moc dlouho nečekal, víceletý kontrakt podepsal v Ostravě. „Všichni jsme jeho výkony v play off viděli. Je to špičkový gólman. V devětadvaceti letech má zkušenosti z české extraligy, ze zámoří, z KHL i z Finska. Navíc je to zase kluk z našeho regionu. Nevím, co více bych na jeho adresu řekl, než, že jsme velice rádi, že jsme se Matějem domluvili na víceletém kontraktu a přeji mu za sebe osobně i za celý klub, aby se mu u nás dařilo,“ uvedl sportovní ředitel Vítkovic Roman Šimíček.
Zprávy ze dne 2. května 2023
Potvrzeno. Zkušený útočník Jan Káňa po šesti letech opouští Olomouc a oficiálně se stává novou posilou Vítkovic. Již bývalý tahoun Hanáků, který zaválel především v předminulé sezoně po boku Davida Krejčího, podepsal s Ostravany víceletý kontrakt. „Umí být hodně produktivní. V uplynulé sezoně byl nejproduktivnějším hráčem Olomouce. Takže věříme, že bude pro náš útok přínosem a těšíme se na vzájemnou spolupráci,“ uvedl sportovní ředitel Roman Šimíček pro klubový web.
Dřívější informace iSport.cz se potvrdily. Kanadský obránce Stuart Percy se z Českých Budějovic stěhuje do Vítkovic, které hráčův příchod potvrdily na klubovém webu. Ofenzivně laděný bek, který poslední dvě sezony patřil k oporám Motoru, se s Ostravany dohodl na víceleté smlouvě. „Umí podpořit útok, umí být produktivní. Navíc má bohaté zkušenosti, takže věříme, že bude pro náš tým velkou posilou a i díky němu budeme mít kvalitnější kádr směrem k extralize, tak také směrem k Lize mistrů, která nás v nové sezoně čeká,“ uvedl sportovní ředitel Vítkovic Roman Šimíček.