27. srpna 2007 • 00:00

Češi si užijí Ice Bowl

Autor:BUFFALO/PRAHA - Datum? 1. ledna 2008. Místo? Fotbalová aréna Ralph Wilson Stadium v Buffalu. Soupeři? Buffalo Sabres proti Pittsburgh Penguins. Návštěva? Možná až 80 tisíc lidí. A Češi by měli být u toho. Lidé v Buffalu a okolí se ještě nestihnou vyprostit ze spárů silvestrovské kocoviny a už si začnou znovu užívat. Chystá se skutečný hokejový bonbonek. Z ústředí NHL o víkendu prosákla zpráva o uspořádání regulérního ligového zápasu pod širým nebem. Projekt má vedení soutěže oficiálně představit 1. září. "Až to budeme komentovat, nebojte, bude to patřičně nahlas," řekl zatím Frank Brown, ředitel komunikace NHL. Na domovském stadionu fotbalistů Bills nastoupí družina Lindyho Ruffa proti Crosbymu, Malkinovi a spol. V akci by se měli objevit i Češi. Pokud zůstanou v kádrech svých současných zaměstnavatelů, za Buffalo si atraktivní událost prožijí Jaroslav Špaček a Aleš Kotalík a na druhé straně Petr Sýkora. "Bude to pecka! Mám radost, že se mi rýsuje možnost být u tak speciální akce," komentuje to Špaček. "Určitě přijde obrovské množství lidí a hodně dlouho se o tom bude mluvit. Před i po tom," tuší zkušený bek, jenž si pouze není jist, zda do té doby neodejde do jiného klubu. Do ochozů Wilsonova stadionu se vejde bezmála 74 tisíc diváků, přičemž další místa se získají umístěním sedaček přímo u ledové plochy. Přímý přenos zajistí televize NBC. Ta duel, startující hodinu po poledni, pokusně překřtila na Ice Bowl. Dosavadní návštěvnický rekord NHL činí 57 167 diváků na zápase Edmontonu s Montrealem v listopadu 2003. Tehdy se očekávalo ještě více lidí, ale tisíce jich zůstaly doma kvůli třicetistupňovým mrazům. Takové nepříjemnosti by neměly hrozit, v Buffalu je podnebí o poznání mírnější než v Edmontonu. Historický protokol týkající se počtu diváků na hokeji se sepisoval v roce 2001, utkání mezi University of Michigan a Michigan State sledovalo přímo u hřiště 74 554 lidí. Padne na Nový rok rekord?

Témata: 

Mistrovství světa v hokeji 2018 v Dánsku

Program a výsledky Český tým Systém turnaje Kde se hraje Maskot Vstupenky Fantasy k MS

Mistrovství světa v hokeji se hraje od 4. do 20. května v Dánsku (Kodaň a Herning), čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Ze dvou osmičlenných skupin postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále. Finále se odehraje 20. 5. od 20.15 v Kodani.

České zápasy ve skupině A: sobota 5. 5. (20:15) Česko - Slovensko; neděle 6. 5. (16:15) Švédsko - Česko; úterý 8. 5. (20:15) Česko  - Švýcarsko; čtvrtek 10. 5. (20:15) Česko - Rusko; pátek 11. 5. (20:15) Bělorusko  - Česko; neděle 13. 5. (16.15) Francie - Česko; pondělí 14. 5. (20:15) Česko - Rakousko
Klasická verze
Mobilní verze