27. srpna 2007 • 00:00

Češi si užijí Ice Bowl

Autor:BUFFALO/PRAHA - Datum? 1. ledna 2008. Místo? Fotbalová aréna Ralph Wilson Stadium v Buffalu. Soupeři? Buffalo Sabres proti Pittsburgh Penguins. Návštěva? Možná až 80 tisíc lidí. A Češi by měli být u toho. Lidé v Buffalu a okolí se ještě nestihnou vyprostit ze spárů silvestrovské kocoviny a už si začnou znovu užívat. Chystá se skutečný hokejový bonbonek. Z ústředí NHL o víkendu prosákla zpráva o uspořádání regulérního ligového zápasu pod širým nebem. Projekt má vedení soutěže oficiálně představit 1. září. "Až to budeme komentovat, nebojte, bude to patřičně nahlas," řekl zatím Frank Brown, ředitel komunikace NHL. Na domovském stadionu fotbalistů Bills nastoupí družina Lindyho Ruffa proti Crosbymu, Malkinovi a spol. V akci by se měli objevit i Češi. Pokud zůstanou v kádrech svých současných zaměstnavatelů, za Buffalo si atraktivní událost prožijí Jaroslav Špaček a Aleš Kotalík a na druhé straně Petr Sýkora. "Bude to pecka! Mám radost, že se mi rýsuje možnost být u tak speciální akce," komentuje to Špaček. "Určitě přijde obrovské množství lidí a hodně dlouho se o tom bude mluvit. Před i po tom," tuší zkušený bek, jenž si pouze není jist, zda do té doby neodejde do jiného klubu. Do ochozů Wilsonova stadionu se vejde bezmála 74 tisíc diváků, přičemž další místa se získají umístěním sedaček přímo u ledové plochy. Přímý přenos zajistí televize NBC. Ta duel, startující hodinu po poledni, pokusně překřtila na Ice Bowl. Dosavadní návštěvnický rekord NHL činí 57 167 diváků na zápase Edmontonu s Montrealem v listopadu 2003. Tehdy se očekávalo ještě více lidí, ale tisíce jich zůstaly doma kvůli třicetistupňovým mrazům. Takové nepříjemnosti by neměly hrozit, v Buffalu je podnebí o poznání mírnější než v Edmontonu. Historický protokol týkající se počtu diváků na hokeji se sepisoval v roce 2001, utkání mezi University of Michigan a Michigan State sledovalo přímo u hřiště 74 554 lidí. Padne na Nový rok rekord?

Témata: 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty
Klasická verze
Mobilní verze