1. října 2017 • 20:23

Hlasy po utkání fotbalové ligy Jihlava - Olomouc

0
Hlasy po utkání 9. kola první fotbalové ligy Vysočina Jihlava - Sigma Olomouc (0:1):

Ivan Kopecký (trenér Jihlavy): "Utkali jsme se s velmi dobrým soupeřem. Škoda, že v prvním poločase, kdy jsme měli velkou šanci Davisem Ikaunieksem, jsme ji neproměnili, protože by to změnilo průběh celého utkání. Soupeř měl vlastně jedinou šanci v první půli, při Houskově přímém kopu, kde nás podržel gólman Hanuš. Ve druhém poločase jsme vyrobili hodně ztrát. Soupeř nás začal přehrávat a chodil do otevřené obrany. V závěru jsem si myslel, že jsme schopní už to uhrát. Gólová situace si myslím, že se dala vyřešit, protože jsme byli ve vápně v dostatečném množství. Bohužel jsme nechali Houskovi hodně prostoru a on se prosadil. Soupeř byl kvalitní, měl ještě tři čtyři další gólové příležitosti a jen díky nadstandardně chytajícímu Hanušovi jsme nedostali čtyři góly. Je potřeba jít dál."

Václav Jílek (trenér Olomouce): "Myslím si, že z našeho pohledu to bylo zasloužené vítězství. Odvážíme si ho hlavně za druhý poločas. V tom prvním jsme předvedli asi jeden z nejslabších výkonů. Hráli jsme hodně pomalu, měli spoustu nepřesností. Kvalita trávníku přitom byla dostatečná na to, abychom situace řešili lépe. Do druhé půle jsme vstoupili s daleko větším drajvem, přesnost se sice moc nezlepšila, přesto jsme si šance začali vypracovávat. Díkybohu, že aspoň tu jednu jsme dokázali proměnit. Myslím si, že v průběhu druhého poločasu jsme si vypracovali dostatečné množství šancí, ale gólman Hanuš měl fantastické zákroky. Díky němu drželi domácí delší dobu bezbrankový stav."