21. července 2018 • 12:35

Pardubice zahájily druholigovou sezonu výhrou nad Vítkovicemi

0
Fotbalisté Pardubic úspěšně vstoupili do nové druholigové sezony. Třetí tým uplynulého ročníku doma porazil Vítkovice 3:1 i díky dvěma gólům útočníka Michala Petráně.

Pardubičtí otevřeli skóre už v desáté minutě, kdy Petráň hlavou zužitkoval Fouskův centr. Krátce po pauze zvýšil Čelůstka z přímého kopu a chvíli po něm se prosadil další hlavičkou Petráň.

Hosté zmírnili porážku čtvrt hodiny před koncem, kdy střídající Macej potrestal zaváhání brankáře Knoblocha. Více už však ostravský tým nezvládl a v Pardubicích prohrál podobně jako v minulé sezoně (1:4).

Nováček z Prostějova přišel ve třetí minutě nastavení o výhru nad Vlašimí a musel se spokojit s domácí remízou 2:2. Hosty poslal do vedení v 11. minutě Hadaščok, do přestávky odpověděl Kroupa proměněnou penaltou. Střídající Hapal v 68. minutě otočil skóre, ale gól syna trenéra Sparty nakonec vítězný nebyl. Těsně před koncem Vlašimi zajistil cenný bod Pavlík.