20. listopadu 2018 • 21:47

Opava v oslabené sestavě podlehla Bonnu o 37 bodů

0
Basketbalisté Opavy utrpěli v sedmém kole Ligy mistrů na hřišti Bonnu debakl 77:114 a zaznamenali šestou porážku za sebou. Spolu s Fribourgem jsou na dně tabulky skupiny B.

Opava vysoko prohrála už o víkendu v lize s Pardubicemi a také dnes nastoupila v oslabené sestavě bez zraněných Rostislava Dragouna, Václava Bujnocha a Filipa Zbránka. K ním se navíc na marodce přidala i další opora Martin Gniadek.

Bez čtyř hráčů základní rotace nemohli Slezané německému celku konkurovat. Už v první čtvrtině inkasovali 32 bodů a Bonn své vedení postupně navyšoval až na rozdíl 43 bodů. Třetí čtvrtinu Opava prohrála o 19 bodů a dovolila soupeři nastřílet 39 bodů.

Opavě nepomohlo ani 22 bodů Luďka Jurečky, který proměnil šest trojek. Miroslav Kvapil přidal 17 bodů. Bonn měl sedm dvouciferných střelců.