Zbytečné emoce. Baník se může zlobit jen na Jánoše, žlutá byla málo | iSport.cz
Michal Kvasnica
29. listopadu 2019 • 20:37

Zbytečné emoce. Baník se může zlobit jen na Jánoše, žlutá byla málo

Slovácko - Plzeň: Povedený brejk zakončil Hellebrand, 2:1! Slovácko - Plzeň: Povedený brejk zakončil Hellebrand, 2:1!
Vrba po prohře v Plzni: Ztráta Kalvacha? Aspoň prostřídáme sestavu Vrba po prohře v Plzni: Ztráta Kalvacha? Aspoň prostřídáme sestavu

Zaplněný stadion, parádní atmosféra díky oběma táborům, skvělé zákroky brankářů a emoce naplno. Jen fotbalu bylo málo, a tak logicky ve slezském derby mezi Baníkem a Opavou chyběly i góly. Nejvíc se tak diskutovalo o situaci ze 41. minuty, kdy byl vyloučen domácí záložník Adam Jánoš. Rozhodčí Ondřej Berka si vyslechl sprchu ostrých protestů. Jenže neprávem…

Sudí Ondřej Berka toho od ostravských fanoušků, hráčů, trenérů i funkcionářů po vyloučení Adama Jánoše na konci první půle slyšel opravdu dost. Přitom úplně zbytečně a neprávem.

Jediný, na koho se měl celý Baník zlobit, byl jen a jen defenzivní záložník s číslem 5. Odehrál slušných čtyřicet minut, sbíral odražené míče, sváděl těžké souboje s obrovským Reném Dedičem. Ale pak přišel nepochopitelný zkrat.

Sedmadvacetiletý Jánoš, zkušený sympaťák se sto padesáti starty v lize, nemůže vybouchnout a za bezbrankového stavu – navíc už s jednou žlutou v kapse – lísknout teenagera Filipa Součka.

Baník - Opava: Jánoš oplácel a za facku Součkovi byl vyloučen!

Hrubá chyba a oslabení týmu, což sympaticky po zápase přiznal i jeho spoluhráč, gólman Jan Laštůvka ve studiu České televize.

„Byl to zkrat. Asi bohužel jasná červená, musíme být soudní. Rozhodčí pískl faul, nebyl důvod oplácet. Měl udržet nervy, Jány si to nemůže v takovém zápase dovolit,“ řekl hrdina duelu, jenž vytáhl dvě nebezpečné střely hostů na tyč.

Nadávat tak mohli pouze Opavští, protože Jánoš měl od rozhodčího dostat červenou rovnou, nikoli až po zásahu VAR. Žlutá byla málo…

Domácí: Laštůvka – Fillo, J. Pokorný, Stronati, Fleišman (C) – Holzer (65. Granečný), Jánoš, R. Hrubý (90. Procházka), Kuzmanović – Diop, Smola (75. Jirásek).

Hosté: Fendrich – Hrabina, Simerský, Svozil, Žídek (C) – Sus (75. Šulc), Souček, Schaffartzik (65. Juřena), Jan Řezníček (87. Helebrand), Mondek – Dedič.

Vybrat předplatné

Hlavní rozhodčí Ondřej Berka si Jánošův zákrok ještě prohlédl na videu a nakonec zrušil druhou žlutou kartu a udělali rovnou červenou