Ondřej Kuchař
8. listopadu 2018 • 23:02

Vysvědčení pro Říhu: 2 minus. Je jako papiňák, který jednou bouchne

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Čupr vs. Tvrdík: těžké váhy o derby i Krejčím. Jak chtějí měnit český fotbal?
Satoranský o svém přínosu. Už dekádu klíčový hráč, dodal Balvín
VŠECHNA VIDEA ZDE
Nastolil novou cestu, jiný směr národního týmu. Třeba ne herně, ale chováním a přístupem určitě. Precizní taktika s miliardou pokynů, promakaná videopříprava nebo záplava čísílek? Na tohle si Miloš Říha rozhodně nepotrpí. Na střídačce se řídí citem, svou intuicí. Hráčům dal najevo, že jim věří. Nechal je hrát, vytrvale je povzbuzoval. Za chyby nikoho nestíral, všechno otáčel do pozitivna. Hra týmu špatná nebyla, výsledek ale mrzí. Výsledná známka premiéry nového kouče? Dvojka s minusem.


Dlouho se držel. Jak ale zápas běžel a skóre večera se nevyvíjelo úplně příznivě, začínal kouč Miloš Říha rudnout. Po střídačce chodil jako nabroušený tygr, který by nejraději přeskočil mantinel. S nástupem do funkce hlásil, že chce být klidnější. Stoik z něj ale nikdy nebude.

Tým se snažil povzbuzovat, dotlačit k vyrovnání, které na konci viselo ve vzduchu. Poslední minuty trávil přímo u ledu. Dodržel slib: sako neshodil. Když jste na něj koukli, cítili jste, jak strašně touží načít svou vysněnou štaci vítězstvím. Plná hala, nové dresy, výročí 110 let českého hokeje. Sladká tečka bohužel chyběla. Ze svého charakteru ale Říha neuhnul.

Je jako tlakový hrnec, který nemá daleko k výbuchu. Páru mu upustí jen góly a dobrá hra týmu. K té proti Švédům směřoval. Dobře ví, že v reprezentaci nikoho učit hokej nemusí. Výsledek 2:3 ho mrzel. Jak působil? Co mohl udělat jinak? Tady je pět bodů s hodnocením.

Vysvědčení z premiéry

Taktika na Švédy 3

Rozhodně nejde říct, že by Švédsko mělo herně navrch. Český tým se snažil hodně tlačit dopředu, hrát rychle, nemít kotouč zbytečně ve své obranné třetině. Inkasované branky nepadaly po systémových chybách, ale dvě po individuálních selháních. Obránci se nažili tlačit dopředu, podpořit útok. Nechtěli nahazovat puky, do pásma chtěli vjíždět s ním na holi. Sami hráči říkali, že je Říha zbytečnou spoustou pokynů nesvazoval. Ve finále to ale možná trochu chybělo.

Sestava 3

Do hry poslal Říha to nejlepší, co ve svém výběru má. Nikoho nešetřil, mimo sestavu nechal jen mladé zelenáče. Ve středečním tréninku si vyladil lajny dle svého gusta. Některé vazby ale nefungovaly, jak si sám představoval. Bez výhrad šlapalo snad jen první útočné trio.

Koučing během zápasu 2

Dlouho byl trpělivý, ve třetí třetině už ale sáhl ke změnám. S hrou některých formací nebyl spokojený, proto vzal vařečku a míchal. Trochu toho, špetku onoho. K agilnímu Řepíkovi poslal Horáka. Ukázal svou přednost: cit. Tým ožil. Možná ale mohl být ve svých tazích ještě odvážnější. S porcí nadsázky se dá říct, že na konci byl Říha až moc smělý, když při hře bez gólmana poslal do hry sedm bruslařů. Toho si však pruhovaní muži všimli a zoufalý hon za vyrovnáním utnuli.

Speciální týmy 3

Přesilovka se postupně zlepšovala. Byl vidět hlavní záměr, rozestavení 1-3-1, Říha chtěl hrát přesilovku, která se hraje nejvíc v NHL. V jedné variantě měli střílet od modré Dominik Kubalík a Petr Zámorský, ve druhé před bránou operoval maják v podobě beka Jana Koláře. V oslabení byl tým hodně aktivní, forvard na hrotu napadal rozehrávku. Ani jednu z pěti přesilovek Tre Kronor nevyužili.

Emoce 1

Střídačka byla jeho, jednoznačně. Začínal se svým klasickým postojem s rukama založenýma na prsou. Postupně se ale dostával do tempa. Hráčům neustále něco vysvětloval, i povzbuzoval. Ve druhé třetině se decentně pustil do rozhodčího, když se mu nelíbil přehlédnutý faul. Takový Říha bude. Žádná leklá ryba, ale štika, která chce vést hejno dravců za kořistí.

Celková známka: 2-

Zámorskému chyběly gólíky, Sekáč mluví o "super" Říhovi
Video se připravuje ...

Kovář o návratu do repre: Jsem rád, že mi ještě neodzvonilo
Video se připravuje ...

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud