Veselý v Eurolize zazářil 22 body, ale Fenerbahce prohrálo

0
Speciál ŽIVĚ s fanoušky: Žluté ohrožení? Priske teď už nikoho šetřit nebude
Roboti místo trávníkářů? V bundeslize už tréninková hřiště sečou i automaticky

Jan Veselý se v 15. kole Evropské ligy basketbalistů zaskvěl 22 body a 10 doskoky, jeho Fenerbahce ale prohrálo na palubovce Olympiakosu Pireus 62:71. Český reprezentant zaostal jen o bod za osobním rekordem v soutěži, poprvé v ročníku zaznamenal double double a v obou statistických ukazatelích si vytvořil sezonní maximum.

Istanbulskému celku zápas v Řecku nevyšel zejména v prvním poločase. Do přestávky nabral ztrátu 21:40 a Veselý byl prakticky jediným hráčem, který se dokázal výrazněji prosadit. Jeho spoluhráči obstarali pouze sedm bodů. Nápor po změně stran a zejména v poslední čtvrtině, kterou Fenerbahce vyhrálo 22:13, už na obrat nestačil.

Turecký celek prohrál potřetí z posledních čtyř zápasů, po polovině soutěže má na kontě devět vítězství proti šesti porážkám a tříbodový náskok na nepostupové pozice. Do nového roku půjde jako lídr CSKA Moskva, třebaže se s tím starým rozloučil porážkou 67:78 na palubovce Crvene Zvezdy Bělehrad.

Evropská liga basketbalistů - 15. kolo:
Anadolu Efes Istanbul - Real Madrid 78:80,
Crvena Zvezda Bělehrad - CSKA Moskva 78:67,
Olympiakos Pireus - Fenerbahce Istanbul 71:62 (za hosty Veselý 22 bodů a 10 doskoků),

20:45 Milán - Žalgiris Kaunas,

21:00 Laboral Vitória - Maccabi Tel Aviv.