Vézt růžový dres, vyhrát v něm etapu, získat Nekonečnou trofej, na které je teď už vyryto i jeho jméno. Všech těchto poct se dostalo Eganu Bernalovi na letošním Giro d´Italia. S nimi má do konce života spojené hezké emoce. A ještě jednu příjemnou stránku toto všechno má. Dost slušné prize money, ke kterým díky všem zmiňovaným úspěchům přišel.
Na 104. ročníku italského třítýdenního závodu vydělal čtyřiadvacetiletý Kolumbijec 343 089 euro (8 731 615 korun). Přesněji tedy 348 592, ale veškeré prémie z 19. etapy darovali cyklisté pozůstalým a jedinému přeživšímu chlapci z tragické nehody lanovky právě na jednom z míst, kudy měl peloton projíždět.
Jde o sumu, kterou nasbíral Bernal za celkové vítězství (115 668 euro), prémii od sponzorů závodu (150 tisíc euro), vítězství v soutěži mladíků (10 tisíc). Dále pak dostával prémie 2000 euro za každý den v růžovém, k tomu 750 za držení bílého dresu a také za umístění v jednotlivých etapách. Například za vítězství letos brali cyklisté 11 010 euro.
Je však nutné říct, že celá tato částka ani zdaleka nezůstane jen kolumbijskému vítězi. V cyklistice je zvykem, že se dotyčný o prize money dělí s celým týmem, který mu k úspěchu často výrazně pomáhá. A nejde pouze o ostatní závodníky, ale i o sportovní ředitele, maséry atd. Pravidla, jakým poměrem se částka dělí,mají týmy vždy předem stanovená.
Peníze na Giru z týmu Ineos Grenadiers nevydělával pouze Bernal. Etapový triumf si připsal například Filippo Ganna v obou časovkách. V celkovém pořadí, stejně jako v jednotlivých etapách dostává odměny prvních 20 závodníků. Připojili se tak třeba i Daniel Martínez či Gianni Moscon.