Cink ovládl bikerský maraton. Vyhrál o čtyři minuty, nastoupal kilometry

1
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Ondřej Cink vyhrál dva týdny po triumfu na mistrovství republiky v olympijském cross country také český šampionát v maratonu na horských kolech. Nejlepší tuzemský biker posledních let zvítězil v náročném 107 km dlouhém závodu v Dolní Moravě s téměř čtyřminutovým náskokem.

Devětadvacetiletý Cink po pěti a půl hodinách na trati s převýšením více než 3300 metrů porazil o 3:53 minuty obhájce titulu Martina Stoška. Třetí dojel s odstupem rovných šesti minut loňský vicemistr světa v maratonu Kristián Hynek.

Těsně pod stupni vítězů skončil majitel zlaté a stříbrné olympijské medaile Jaroslav Kulhavý, jenž před dvěma týdny vynechal kvůli pohmožděným žebrům mistrovský závod cross country v Peci pod Sněžkou. Na Cinka dnes ztratil 7:24 minuty.

Závod žen vyhrála po více než sedmi hodinách jízdy Jana Czeczinkarová o tři minuty před Karlou Štěpánovou.

Mistrovství ČR v maratonu horských kol v Dolní Moravě (Ústeckoorlicko) - 107 km:

Muži: 1. Cink (Kross Racing) 5:32:35, 2. Stošek -3:53, 3. Hynek (oba Futurecycling Northwave) -6:00, 4. Kulhavý (Jaroslav Kulhavy Cycling Team) -7:24, 5. Rauchfuss (Ethic Sport) -10:15, 6. Ulman (Česká spořitelna-Accolade) -14:59.