Závod míru: Bittner dojel v první etapě druhý a vysvlékl ze žlutého Vacka

0
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

Český cyklista Pavel Bittner skončil těsně druhý v úvodní etapě Závodu míru do 23 let a získal žlutý trikot lídra. V čele průběžného pořadí vystřídal krajana a vítěze čtvrtečního prologu Mathiase Vacka.

Bittner na 131 kilometrů dlouhé trase mezi Jeseníkem a Rýmařovem nestačil ve finiši pouze na Dána Kolze Sebastiana Changiziho. Vacek dojel do cíle se zbytkem pelotonu s dvousekundovou ztrátou.

„Museli jsme se dnes starat o trochu víc věcí, protože jsme měli v týmu žluťáka,“ uvedl v tiskové zprávě devatenáctiletý Bittner, který před rokem první etapu Závodu míru vyhrál.

V průběžném pořadí se Bittner, který byl v prologu šestý, posunul na první místo s náskokem sekundy před Changizim a Samuelem Watsonem z Velké Británie, který dnes dojel třetí. Mathias Vacek na čtvrté příčce ztrácí čtyři sekundy.

Závod míru cyklistů do 23 let - 1. etapa: Jeseník - Rýmařov (131,5 km).
1. Changizi (Dán.) 3:20:10, 2. Bittner (ČR), 3. Watson (Brit.) oba stejný čas, ...37. M. Vacek, 43. Říman, 51. Řeha, 52. Ťoupalík, 68. K. Vacek, 82. Řepa, 87. Kmínek všichni -2, 102. Voltr -17, 117. Fiala -10:30, 129. Dostál (všichni ČR) -16:36.

Průběžné pořadí: 1. Bittner 3:24:17, 2. Changizi, 3. Watson oba -1, 4. M. Vacek -6, 24. Řeha -12, 49. Kmínek -16, 57. Řepa -19, 62. Ťoupalík -20, 73. K. Vacek -22, 100. Voltr -40, 101. Říman -41, 114. Fiala -10:51, 129. Dostál -17:12.