Boonen kraloval v Kataru

0
Krejčí exkluzivně o Pastovi a kritice kouče: Tyhle věci nemám rád
Chci koupit Hradec. Dluhy jsou nesmysl, říká Ulich

Bývalý mistr světa Tom Boonen z Belgie vyhrál potřetí cyklistický závod Kolem Kataru. V závěrečné šesté etapě si dnes dospurtoval pro druhý dílčí triumf objev loňské sezony Brit Mark Cavendish.

Žádný z cyklistů se však z úspěchu nijak neradoval. Závěr závodu se jel ve stínu úmrtí belgického jezdce Frederieka Nolfa, který byl ve čtvrtek v hotelovém pokoji v Dauhá nalezen mrtev.

Jednadvacetiletý cyklista zemřel ve spánku na infarkt, jeho tělo bylo převezeno do Belgie k pitvě."Věnuji své vítězství Frederiekovi a jeho rodině," uvedl Cavendish. "Fred byl dneska celý den s námi. Od snídaně byla atmosféra hodně poznamenaná. Já jsem dnes jel jako bez duše," prohlásil Boonen, jenž se ujal vedení po svém vítězství v třetí etapě.

V konečném pořadí předstihl o osm sekund Němce Heinricha Hausslera a navázal na své katarské triumfy z let 2006 a 2008. Český jezdec František Raboň obsadil v závodu 106. místo se ztrátou více než 39 minut na vítěze.