Zabiják z UFC?! Zápasník se pokusil zavraždit své sestry. Mé poslání, řekl | iSport.cz
Marek Stodůlka
8. ledna 2021 • 16:10

Zabiják z UFC?! Zápasník se pokusil zavraždit své sestry. Mé poslání, řekl

Vstoupit do diskuse
1
TOP VIDEA
Teplice - Jablonec: Hrubého dělovka zapadla do sítě, 0:5
Litvínov - Sparta: Godla se musí stydět. Domácí gólman pustil lehké nahození Říčky, 1:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Dvojnásobný pokus o vraždu. To stojí v policejním spise, jenž obviňuje zápasníka UFC Irwina Riveru. Uprostřed noci pobodal vlastní sestry, které u něj bydlely. „Udělal jsem to, protože to bylo mé poslání, navedly mě vyšší síly,“ přiznal se Rivera. Na Floridě, kde se incident odehrál, hrozí za takový čin až 30 let vězení. UFC Američanovi pozastavilo činnost a shromažďuje informace, manažer bojovníka Ali Abdelaziz se k situaci nevyjádřil.S hrozivou zprávou přišel dnes v noci reportér Eric Kowal. Na Twitteru informoval, že Irwin Rivera, který má za sebou v UFC už tři duely, pobodal své dvě sestry. Zprvu se uvádělo, že byl zápasník obviněn z předem promyšlené vraždy prvního stupně, za níž hrozí na Floridě i nejtvrdší trest. Trest smrti. Později se však zjistilo, že podle spisu Rivera čelí podezření z dvojnásobného pokusu o vraždu. Pokud by se potvrdilo, že čin plánoval, mohl by být „odměněn“ až třiceti lety za mřížemi.

ESPN se podařilo získat policejní spis. Stojí v něm, že Riverova dvaadvacetiletá sestra byla nalezena u silnice a její tělo pokrývala krev z několika ran na zádech, hlavě a rukou. Sama přitom zavolala policii a informovala o dalším útoku. O jedenáct let starší členku rodiny měl zápasník pobodat přímo ve svém domě. „Byla nalezena v krvi s mnohočetnými ranami na zádech, obličeji, hlavě a rukou,“ píše se v prohlášení policejního oddělení v Boynton Beach.

Sousedé pod přísahou vypověděli, že jedna ze sester se dostavila k jejich dveřím a s jistotou identifikovali Riveru jako útočníka. „Obě jsem je zabil. Udělal jsem to, protože to bylo mé poslání, řekly mi to vyšší síly,“ znělo bijcovo přiznání. Jako zbraň použil vystřelovací nůž.

Organizace si samozřejmě uvědomuje závažnost situace. „Tato obvinění jsou extrémně znepokojující a prozatím shromažďujeme více informací. Vyšetřování probíhá a potencionální právní kroky nebo lékařská pomoc bude stanovena na základě závěrečného rozhodnutí,“ stojí v oficiální zprávě asociace. „UFC informovalo Riverův management, že mu prozatím nebude nabídnut žádný zápas.“

Manažerem Američana je možná nejznámější postava bojových sportů, která se této profesi věnuje. Ali Abdelaziz, který má ve svém týmu hvězdy jako jsou Chabib Nurmagomedov, Henry Cejudo nebo Justin Gaethje. K události se ale prozatím nechtěl vyjadřovat.

Zápasník z New Winsdoru stihl v kariéře šestnáct profesionálních soubojů. V deseti z nich zvítězil, UFC si jej všimlo loni v květnu, kdy se poprvé představil na galavečeru organizace. Dohromady bojoval pod americkým gigantem třikrát, z toho dvakrát prohrál, naposledy s Andrem Ewellem na body. Dost možná se už ale v oktagonu nikdy neukáže.

Vstoupit do diskuse
1
Aktuální události
Články odjinud


Články odjinud