Patrik Czepiec
22. června 2023 • 10:05

Zraněná Pudilová! Češka z UFC ruší duel v RedFace, vyhlíží netradiční roli

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SESTŘIH: USA - Česko 0:1. Zacha trefil postup! Zářil bezchybný Dostál
Čeští kouči by měli být jako Priske, říká Čech. Další práce? Baví mě trénování
VŠECHNA VIDEA ZDE

Měl to být její návrat na českou půdu. Zápasnice Lucie Pudilová si chtěla v organizaci RedFace už tuto sobotu střihnout grapplingový duel, který by ji připravil na další boje v prestižní UFC. Jenže k tomu nedojde. Rodačka z Příbrami si v přípravě poranila kotník, turnaje v pražské UNYP Areně se zúčastní pouze jako komentátorka a trenérka kubánského zápasníka Gabriela Castilla Vargase.Jméno protivnice Pudilové organizátoři RedFace sice neoznámili, promotér Petr Diviš nicméně sliboval atraktivní duelu. „Celou dobu jsme čekali, zda se Lucka dokáže vyléčit a nastoupit. Měla mít zajímavou soupeřku z UFC. Bohužel to nevyšlo, můžeme se na Lucku ovšem těšit na dalším turnaji,“ odhalil další plány.

Nadcházející bitva čerstvě devětadvacetileté bojovnice v UFC by neměla být v ohrožení. „Zápas v UFC teď nemám, počítám s ním až na podzim,“ prozradila na počátku června.

Při premiérové akci RedFace se tak zapojí alespoň jako komentátorka. Zároveň bude v rohu Gabriela Vargase, který je pro české fanoušky velkou neznámou. „Ten je neskutečný, chtělo ho UFC i Bellator. Dostal vízum, tak jsme to zařídili a jsme za to nesmírně rádi. Dvakrát vyhrál panamerické hry, má černý pás v jiu-jitsu. Na Kubě je MMA zakázaný, takže o něm se nic nedočtete. Ale ti, co věděj… Budete koukat, co předvede,“ sliboval Diviš už v dřívějším rozhovoru pro web iSport.cz.

Navzdory absence Pudilové slibuje organizace zajímavou kartu s řadou sportovních i bizarních zápasů. Zároveň ovšem řeší první kontroverzní moment. Účastníci hlavního zápasu Kryštof Novák a Adam Reiter se totiž utkali předčasně, to když na sebe narazili v baru. RedFace se proti jejich jednání ostře ohradilo.

„Potyčka, která se odehrála, mezi Adamem Raiterem a Kryštofem Novákem, je zcela nepřijatelná a odporuje našim hodnotám a principům,“ uvedla organizace ve veřejném prohlášení na svých sociálních sítích.

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální události
Články odjinud


Články odjinud