LOH Tokio 2021 | Rohan ovládl Troju! První triumf i s chybou. Fišerová třetí | iSport.cz
13. června 2021 • 12:53

Rohan ovládl Troju! První triumf i s chybou. Fišerová třetí

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Hrdinové Lipták s Kosteleckým jsou už doma. Slavili až do rána a s doutníky v ruce
Teplice - Slavia: Schranz dokonal hattrick, 1:3
VŠECHNA VIDEA ZDE

Kanoista Lukáš Rohan poprvé v kariéře vyhrál závod Světového poháru ve vodním slalomu. V umělém kanálu v Troji dnes zvítězil i s dotykem hned v první brance finálové jízdy a napodobil sobotní triumf kajakáře Jiřího Prskavce. Medailovou sbírku z úvodního dílu SP v sezoně doplnila bronzem další olympionička Tereza Fišerová mezi kanoistkami.Šestadvacetiletý vicemistr Evropy z loňského roku Rohan za sebou nechal o 24 setin sekundy čistě jedoucího dvojnásobného mistra světa Davida Florence z Británie, třetí skončil s jedním dotykem Slovinec Benjamin Savšek, který vloni v Praze ovládl evropský šampionát. Rohan v cíli dlouho čekal, jak se závod pro něj vyvine, protože po osmém místě v semifinále startoval už jako třetí v pořadí.

Ačkoliv nezopakoval čistou jízdu, blýskl se jasně nejlepším časem dne. Dotek v první brance mu paradoxně prospěl. "Řekl jsem si, že jsem fakt troub. Myslím si, že mi to pomohlo v tom, že to ze mě vlastně spadlo. Jel jsem něco víc, než jsem měl v plánu, a ono mi to všechno vycházelo, upřímně ani nevím jak. A díky tomu je z toho tenhle neskutečný čas," řekl se zlatou medailí na krku.

Syn úspěšného deblisty a šéfa organizátorů pražského závodu Jiřího Rohana dosud neměl z pohárového seriálu medaili. Jeho maximem bylo šesté místo. Životním úspěchem se naladil na pokračování olympijské sezony, kterou coby účastník her v Tokiu zahájil v květnu třináctým místem na ME v Ivree, kde obhajoval stříbro z Troji.

Zlatá jízda Lukáše Rohana
Zlatá jízda Lukáše Rohana

Fišerovou v Praze porazily Němka Andrea Herzogová a suverénní vítězka Jessica Foxová z Austrálie, jež jako jediná z deseti finalistek projela trať čistě. Česká reprezentantka se dopustila jednoho dotyku stejně jako Herzogová.

Na trať se vydala díky druhému místu v semifinále jako předposlední a musela ještě čekat na výkon Britky Mallory Franklinové. Světová šampionka z roku 2017 si připsala také "šťouch" a skončila čtvrtá se ztrátou 81 setin na českou vicemistryni Evropy. Fišerovou příjemně překvapilo, že skončila před ní.

"Když jsem dojela, tak už jsem si říkala, že to bude brambora, protože Mallory je skvělá závodnice. Takže jsem moc nedoufala, že by to mohlo vyjít. Ale vyšlo to a ty pocity, co teď přicházejí, jsou neskutečně krásné," radovala se.

O tom, že by mohla ohrozit čas suverénní Foxové, ani nepřemýšlela. "To jsem viděla, když jsem šla na start, a říkala jsem si: 'To je úplně jiná liga. Tak ti holka gratuluju ke zlatu.'" poznamenala k finálové jízdě sedminásobné mistryně světa na kanoi a kajaku.

Jiní Češi se dnes do finále nedostali. Vojtěch Heger, Václav Chaloupka i Gabriela a Martina Satkovy vypadli v semifinále.

SP ve vodním slalomu v Praze:

Muži:

C1: 1. Rohan (ČR) 97,20 (2 trest. sekundy), 2. Florence (Brit.) -0,24 (0), 3. Savšek (Slovin.) -2,60 (2), ...v semifinále 15. Heger, 28. Chaloupka (oba ČR).

Ženy:

C1: 1. Foxová (Austr.) 105,15 (0), 2. Herzogová (Něm.) -4,83 (2), 3. Fišerová -5,61 (2), ...v semifinále 16. G. Satková, 22. M. Satková (všechny ČR).

 

Vstoupit do diskuse
0

Letní olympijské hry Tokio 2020

Letní olympijské hry 2021 se v Tokiu konají od pátku 23. července do neděle 8. srpna. Na olympiádě se rozdá přes 300 sad medailí, česká nominace čítá 116 jmen.

Olympijské hry ONLINE Program LOH Výsledky Češi na LOH Česká olympijská kolekce Sporty a disciplíny Průvodce OH Tokio 2021 Basketbal na LOH 2021 Tenis na LOH 2021 Olympijské symboly Historie OH

Čeští medailisté v Tokiu: Lukáš Krpálek (1. místo), Jiří Prskavec (1. místo), Jiří Lipták (1. místo), David Kostelecký (2. místo), Lukáš Rohan (2. místo), Alexander Choupenitch (3. místo) ~ Medailové pořadí LOH 2021

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud