16 dní, 11 medailí pro Česko. Letní olympijské hry v Tokiu, které proběhly s ročním odkladem, skončily. Češi mohli oslavit rekordní medailovou bilanci, díky které skončili v pořadí národů na 18. místě. Celý průběh olympiády jsme sledovali v online reportáži, v které vám teď budeme přinášet tokijské dozvuky.
Zprávy ze dne 31. července 2021
BASKETBAL: Čeští basketbalisté podlehli v závěrečném klání základní skupiny A olympijského turnaje favorizovaným USA 84:119 Národní tým přišel vysokou prohrou i o naději, kterou byl možný postup z třetího místa. Negativní skóre -49 ale znamená konec na LOH. Více čtěte ZDE>>>

FOTBAL: Do semifinále fotbalového turnaje postoupili obhájci zlata z Brazílie, domácí Japonsko, Mexiko a Španělsko. „Kanárci“ ve čtvrtfinále porazili Egypt 1:0 a v další fázi vyzvou Mexičany, kteří přestříleli Jižní Koreu 6:3. Japonci zdolali Nový Zéland 4:2 na penalty po výsledku 0:0 a o místo ve finále se utkají se Španěly. Ti vyhráli nad Pobřežím Slonoviny 5:2 po prodloužení i díky hattricku střídajícího Rafy Mira.
ATLETIKA: Běh žen na 100 m na OH skončil trojnásobným triumfem Jamajčanek. Zlato obhájila Elaine Thompsonová-Herahová v druhém nejlepším čase historie 10,61. Druhá doběhla Shelly-Ann Fraserová-Pryceová za 10,74 a získala už sedmou olympijskou medaili. Jamajský triumf dovršila třetím místem Shericka Jacksonová. Kompletní stupně vítězů pro jednu zemi jsou v novodobé historii atletiky vzácností. Naposledy to dokázali jamajští sprinteři v běhu na 200 metrů v čele s Usainem Boltem v Londýně a Američanky na trati 100 metrů překážek v Riu de Janeiro.


TENIS: Markéta Vondroušová prohrála se Švýcarkou Belindou Bencicovou první set finálového klání 5:7. Utkání sledujeme ONLINE ZDE>>>
ATLETIKA: Diskař Daniel Stahl splnil ve finále dokonale roli favorita, vyhrál výkonem 68,90 metru a získal pro Švédsko první medaili na olympijských hrách v Tokiu. Švédskou radost znásobil druhým místem Simon Pettersson. Třetí skončil stejně jako na mistrovství světa před dvěma lety v Dauhá Rakušan Lukas Weisshaidinger.
BASKETBAL: Experti ve studiu iSport.cz hodnotí první polovinu duelu s USA v poměru 43:47 pro favorita. „Podle mě velmi dobrý první poločas, škoda huchého místa ve druhé čtvrtině, kdy dali Američané čtyři trojky v řadě. Nebýt téhle pasáže, skóre mohlo být ještě přijatelnější,“ tvrdí trenér Michal Ježdík.
„Možná je paradoxně lepší o pár bodů ztrácet, protože si dovedu představit, co by se teď dělo v kabině Američanů, kdyby prohrávali oni. Takhle může dojít k jejich lehkému uspokojení,“ tuší někdejší reprezentační kapitán Pavel Pumprla.
Zápasové studio iSport.cz s experty Michalem Ježdíkem a Pavlem Pumprlou sledujte zde>>>
BASKETBAL: Poločas už vyznívá lépe pro favorita. Američané vedou nad českým týmem 47:43

V sobotu se judista Lukáš Krpálek poprvé probudil jako dvojnásobný olympijský vítěz. V pořadu Tokijská jízda na czechteam.tv vyrazil na projížďku japonskou metropolí. V jakém rozpoložení? „Úplně vyčerpanej a zničenej a všechno mě bolí. Ale zase je to krásný pocit mít medaili,“ řekl Krpálek.
BASKETBAL: Fantazie! Čeští basketbalisté zvládli první čtvrtinu proti favorizovaným Američanům na jedničku. Po úvodních deseti minutách vedou 25:18!


O premiérový olympijský triumf pro svou zemi se v Tokiu postarala třicetiletá filipínská vzpěračka Hidilyn Diazová ve váhové kategorii do 55 kilogramů. Dostane za něj milion dolarů... A to je jen začátek. Víc v pořadu Studio Instagram na czechteam.tv.
BASKETBAL: Recept na hvězdný tým USA? Expert Michal Ježdík odhaluje bodový plán, jak by čeští reprezentanti mohli vyzrát na Američany. „Náš tým je dostatečně silný a je si vědom, že proti němu stojí jeden z nejsilnějších výběrů světa. To ovšem neznamená, že bychom se ho měli bát,“ vyzývá trenér.
Zápasové studio iSport.cz s experty Michalem Ježdíkem a Pavlem Pumprlou sledujte zde>>>

BASKETBAL: Zároveň s tenisovým finále začíná i basketbalový zápas Česka proti USA. Sledujte ONLINE přenos >>>

BASKETBAL: Obavy mezi Čechy vzbuzuje především hlavní hvězda USA – eso Brooklynu Kevin Durant. Recept na jeho obranu nabízí někdejší reprezentant Pavel Pumprla. „Durant? Jeho střela je v podstatě nechytatelná. Je to nejkomplexnější hráč, který umí všechno. Chce to snažit se, aby vůbec nedostal balon. Je jednodušší ho bránit bez míče, než s ním. Když dostane balon, moc se toho už dělat nedá,“ krčí rameny Pumprla.
„Vždycky trnu, když jde proti třem či čtyřem hráčům. Přes soupeře přechází, jako když Ledecká objíždí tyčky,“ glosuje trenér Michal Ježdík.
Zápasové studio iSport.cz s experty Michalem Ježdíkem a Pavlem Pumprlou sledujte zde>>>

TENIS: Velké tenisové finále právě začíná! Markéta Vondroušová i Belinda Bencicová už jsou na kurtu, bitva o zlato ve dvouhře žen startuje. Sledujte ONLINE přenos >>>

BASKETBAL: Mužstvo USA? „Z mého pohledu se nejedná o nejsilnější výběr z pohledu jmen, ale jde o silný tým z hlediska strategie. Mají skvělé atlety, skvělé střelce z delší i střední vzdálenosti a dostatek talentu, aby jednotliví hráči rozhodovali v klíčových okamžicích,“ tvrdí trenér Michal Ježdík.
„Síla odpovídá tomu, že Američané oproti Číně nechtějí nic podcenit. Nevýhodou Američanů je, že se potkávají jednou za dva až čtyři roky a ještě jde pokaždé o jiné hráče, kteří nejsou sehraní. Ale velmi rychle mohou vystoupit individuality, když bude potřeba,“ přitakává někdejší reprezentační kapitán Pavel Pumprla.
Zápasové studio iSport.cz s experty Michalem Ježdíkem a Pavlem Pumprlou sledujte ZDE>>>
Sledujte olympiádu minutu po minutě ONLINE na iSport.cz >>>