Olympijské hry ONLINE | Tokio 2021 živě - zprávy, videa | iSport.cz
2. srpna 2021 • 13:40

LOH ONLINE: Češi znají prémie za medaile. Běloruská běžkyně je v bezpečí

Autor: iSport.cz, swp
Vstoupit do diskuse
15
TOP VIDEA
OH naruby: Ondra i bez medaile nadchl, jeho sport je úžasnou show
Krejčí v Olomouci: bude vyprodávat haly jako Jágr a zahraje si ještě za Boston?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Je to tady! Po ročním odkladu se rozjely Letní olympijské hry v Tokiu. V pátek 23. července proběhlo slavnostní zahájení, čtyři české sportovce ale také vyřadil pozitivní test na COVID-19. Pondělí pak přineslo první dvě medaile - stříbro pro vodního slalomáře Lukáše Rohana a šermířský bronz Alexandera Choupenitche. Ve čtvrtek přidali fantastické zlato a bronz střelci Jiří Lipták a David Kostelecký, následoval zlatý pátek (Jiří Prskavec a Lukáš Krpálek), pro medaile si došly i tenistky Markéta Vondroušová (dvouhra) a Kateřina Siniaková s Barborou Krejčíkovou (čtyřhra). Sledujte s námi olympijské dění „minutu po minutě“ v naší ONLINE reportáži: nejnovější zprávy, výsledky, rozhovory, videa či postřehy přímo z Tokia!ONLINE PŘENOS - Olympiáda minutu po minutě ...
Všechny dny
Všechny zprávy Důležité Foto Video Sociální sítě Česká účast
Adam Ondra Adam Ondra COVID-19 COVID-19 Jiří Prskavec Jiří Prskavec Josef Dostál Josef Dostál Lukáš Krpálek Lukáš Krpálek Markéta Vondroušová Markéta Vondroušová Program dne Program dne
Obnovit
Zprávy ze dne 5. 8. 2021
20:56
Včera
Adam Ondra

SPORTOVNÍ LEZENÍ: To zas jednou byly nervy! Že trvá sportovní lezení ve formátu, v jakém se ukázalo na olympiádě, dlouho? Pak všichni fanoušci Adama Ondry zdolali při lezení na obtížnost rekord v zadržování dechu. A zdokonalili si počty. Co musí zalézt český reprezentant? A co se nesmí povést jeho soupeřům, aby měl zlato? To vše se řešilo při čtvrtečním napínavém finále. Výsledek je pro Ondru smutný, velký favorit na vítězství skončil až šestý. Jaká byla cesta k tomuto výsledku? Více čtěte ZDE >>>

Zprávy ze dne 5. 8. 2021
19:49
Včera
 

ATLETIKA: Další borec v elitní partě. Kanaďan Damian Warner nastřádal v tokijském desetiboji olympijský rekord 9018 bodů a jako čtvrtý muž v historii překonal slavnou metu 9000. Romanovi Šebrlemu vzal olympijský rekord, ale na jeho životní výkon ztratil šest bodů. Na nejlepší desetiboj historie Kevina Mayera mu scházela ještě stovka navíc. Více čtěte ZDE >>>

Zprávy ze dne 5. 8. 2021
18:15
Včera
Adam Ondra

SPORTOVNÍ LEZENÍ: Do Tokia přijel s jasným cílem – brát medaili při olympijské premiéře svého sportu. I když svého sportu… Kombinační formát se už od samého začátku nelíbil spoustě sportovních lezců. V případě Adama Ondry mělo být největší slabinou lezení na rychlost. Jenže ve čtvrtek mu nesedl ani bouldering. A i když po svém výkonu v lezení na obtížnost chvíli sahal i po zlatu, formát, ve kterém se výsledky disciplín násobí, ho odsoudil až k šesté příčce. „Že nemám medaili je velké zklamání,“ přiznal jen pár chvil po skončení soutěže. Celý rozhovor čtěte ZDE >>>

Zprávy ze dne 5. 8. 2021
17:30
Včera
 

Wow, tak tohle byla fantastická podívaná. A ani snad nevadí, že Adam Ondra při premiéře sportovního lezení na olympiádě nakonec na medaili nedosáhl. On a jeho kolegové nicméně stoprocentně uspěli coby ambasadoři tohoto vysoce atraktivního sportu: je to unikátní, šílené, jen těžce pochopitelné, fantastické, částečně snad i proti fyzikálním zákonům – prostě nevídané. Jako kdyby člověk sledoval akční film, ne sportovní podnik. Dík! Je tu nová Olympiáda naruby.

VIDEO
Zprávy ze dne 5. 8. 2021
16:51
Včera
Lukáš Krpálek

JUDO: Olympijský vítěz v judu Lukáš Krpálek se už letos zřejmě žádných závodů nezúčastní. Chce se věnovat přípravě na další sezonu a na kvalifikační soutěže na příští olympijské hry. Řekl to dnes při návštěvě v rodné Jihlavě. Třicetiletý judista dokázal v Tokiu vybojovat druhou zlatou olympijskou medaili, první má z her v Riu de Janeiro, které se konaly v roce 2016. Na Masarykově náměstí v Jihlavě ho dnes přes chladné počasí vítaly stovky lidí.

Zprávy ze dne 5. 8. 2021
16:14
Včera
 

HÁZENÁ: Ve finále olympijského turnaje v Tokiu se stejně jako před pěti lety utkají házenkáři Dánska a Francie. Obhájci zlata z Ria de Janeiro Dánové porazili v dnešním semifinále 27:23 Španělsko, Francouzi stejným výsledkem zdolali Egypt.

Zprávy ze dne 5. 8. 2021
15:49
Včera
 

VOLEJBAL: O olympijské zlato se v evropském finále utkají volejbalisté Ruska a Francie. Rusové dnes porazili obhájce prvenství Brazilce přes úvodní prohranou sadu 3:1 po setech 18:25, 25:21, 26:24, 25:23 a utnuli sérii čtyř finálových účastí Jihoameričanů pod pěti kruhy. Sbornou čeká v sobotu Francie, která si poradila s Argentinou ve třech setech 25:22, 25:19 a 25:22 a má tak jistotu historicky první medaile pod pěti kruhy.

Zprávy ze dne 5. 8. 2021
15:03
Včera
 

LEZENÍ: Adam Ondra skončil na olympijských hrách v Tokiu na šestém místě. Český lezec zazářil v závěrečné disciplíně, lezení na obtížnost, kdy skončil druhý, v součtu s rychlostí a boulderingem se ale mezi nejlepší nakonec nevešel. Zlatou medaili získal Španěl Alberto Gines Lopez. Více čtěte ZDE>>>

Zprávy ze dne 5. 8. 2021
14:58
Včera
 

BASTKEBAL: Basketbalisté Francie zdolali v semifinále olympijských her evropské šampiony Slovince 90:89 a utkají se o zlato s obhájci prvenství z USA.

Zprávy ze dne 5. 8. 2021
14:56
Včera
Josef Dostál

RYCHLOSTNÍ KANOISTIKA: Chtělo to spousty sil, těch psychických i fyzických. Sám Josef Dostál letos medaili z Tokia sám na kajaku nevybojoval, ale přece se jí dnes dočkal ve spolupráci s Radkem Šloufem. Oba bronzoví medailisté poté čelili palčivým otázkám a velmi upřímně se o svých pocitech z olympiády rozpovídali na zadní sedačce v pořadu Tokijská jízda.

Zprávy ze dne 5. 8. 2021
14:52
Včera
 

ATLETIKA: Kanadský desetibojař Damian Warner překonal olympijský rekord Romana Šebrleho a Ashtona Eatona i hranici 9000 bodů. V Tokiu zvítězil výkonem 9018 b. Adam Sebastian Helcelet skončil na OH šestnáctý, Jiří Sýkora sedmnáctý. 

Zprávy ze dne 5. 8. 2021
14:46
Včera
 

STOLNÍ TENIS: Stolní tenistky Číny ovládly i počtvrté v historii olympijskou soutěž ženských družstev. Ve finále v Tokiu porazily domácí Japonsko 3:0.

Zprávy ze dne 5. 8. 2021
14:45
Včera
 

ATLETIKA: Olympijský sedmiboj v Tokiu vyhrála belgická atletka Nafissatou Thiamová, obhájkyně zlata z Ria 2016. Nizozemku Anouk Vetterovou porazila o 102 bodů.

Zprávy ze dne 5. 8. 2021
14:39
Včera
 

ZÁPAS: Olympijský turnaj volnostylařek do 57 kg vyhrála Japonka Risako Kawaiová a navázala na zlato z Ria. Ve finále porazila Bělorusku Kuračkinovou 5:0.

Zprávy ze dne 5. 8. 2021
14:39
Včera
 

KARATE: Také první dvě kategorie v kumite ovládli na olympiádě evropští karatisté, Francouz Steven da Costa (do 67 kg) a Bulharka Ivet Goranovová (do 55 kg).

Sledujte olympiádu minutu po minutě ONLINE na iSport.cz >>>

Francouzský boxer Mourad Aliev se s diskvalifikací nemohl smířit
Francouzský boxer Mourad Aliev se s diskvalifikací nemohl smířit

Vstoupit do diskuse
15

Letní olympijské hry Tokio 2020

Letní olympijské hry 2021 se v Tokiu konají od pátku 23. července do neděle 8. srpna. Na olympiádě se rozdá přes 300 sad medailí, česká nominace čítá 116 jmen.

Olympijské hry ONLINE Program LOH Výsledky Češi na LOH Česká olympijská kolekce Sporty a disciplíny Průvodce OH Tokio 2021 Basketbal na LOH 2021 Tenis na LOH 2021 Olympijské symboly Historie OH

Čeští medailisté v Tokiu: Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková (1. místo), Lukáš Krpálek (1. místo), Jiří Prskavec (1. místo), Jiří Lipták (1. místo), David Kostelecký (2. místo), Lukáš Rohan (2. místo), Markéta Vondroušová (2. místo), Alexander Choupenitch (3. místo) ~ Medailové pořadí LOH 2021

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud