Svět se vyřazení Čechů nediví, Rusové dloubou: Doma máte domov důchodců

Smutný trenér Filip Pešán a Lukáš Klok
Smutní čeští hráči opouští led v Pekingu
Smutný kapitán Roman Červenka opouští led po prohře se Švýcarskem
Reakce Šimona Hrubce na druhý švýcarský gól
Andres Ambühl před brankářem Šimonem Hrubcem
Zraněný Vladimír Sobotka
Michael Špaček v souboji s Andresem Ambühlem
68
Fotogalerie
ryp, zoh, inf
Hokej na ZOH 2022
Vstoupit do diskuse (17)

Špatná zpráva. V zahraničí nikoho výsledek národního týmu na olympiádě nezaskočil. Termíny jako šok a nečekaný postup Švýcarska? Ne. „Česká republika na tom nikdy nebyla hůř,“ hodnotí stav hokeje švédský Aftonbladet. Zámořské servery se konci Pešánova týmu v turnaji nevěnují. Nakládají mu ale Rusové. „Počet nejlepších týmů by se mohl snížit na pět. Bez Česka,“ píše Sport-Express.

Národní tým se poprvé v historii nedostal na olympiádě nebo na MS mezi poslední osmičku. „Švýcaři chtěli pracovat, Češi ne,“ uvádí ruský list Sport-Express k porážce výběru Filipa Pešána a Petra Nedvěda 2:4. Jediný tým, který Rusy dokázal na turnaji porazit, je ze hry. Historický soupeř zmizel z olympiády dřív, než se začalo hrát o medaile. Rusové si mizerný český výsledek i celkem užili.

„V poslední době se stále častěji ozývají hlasy, že by Česká republika měla být z velké šestky vyřazena a počet nejlepších týmů by se měl snížit na pět. Jak jinak by to mohlo být? Česko, domov Haška a Jágra, už nemá tolik hvězd jako dřív,“ uvádí list Sport-Express.

Slovenský a třeba i švédský tisk referuje o nejhorším turnaji v hokejových dějinách, kde se Česko (dříve Československo) objevilo. „Česká republika na tom nikdy nebyla hůř,“ uvádí populární švédský server Aftonbladet.

Co se týká Švýcarska, tak třeba Blick hlavně oslavuje velké vzepětí národního týmu, který po třech porážkách poprvé vyhrál. Nezajímá se moc o poražené. „Bojovali jsme, herně jsme se semkli a byli soudržní,“ citoval list kouče Patricka Fischera.

Rusové se úpadkem českého hokeje zabývali nejvíc. Narážejí i na přestárlou extraligu, kde se tradičně daří veteránům: „Domácí liga se proměnila v domov důchodců, kterému dominují hráči nad 35 let. Česká seniorská i mládežnická reprezentace od roku 2014 zapomněla, co to znamená vyhrát mezinárodní medaili. A z kdysi kvalitní české trenérské školy zbyl jen název.“

Bum. Dřív v Rusku ukazovali svoje kouzla Vladimír Vůjtek nebo Miloš Říha. První vyhrál Superligu, druhý se dostal do finále KHL. O české trenéry zde byl zájem. Velkou práci zde odvedli i Marek Sýkora nebo Václav Sýkora.

Anketa
Má Filip Pešán skončit jako kouč hokejové reprezentace?
ANO
NE

Aktuálně ruské velkokluby nestojí fronty ani na české hráče, ani na české trenéry. Pak přidal Sport-Express ještě jedno dloubnutí: „Český hokej je v úpadku a ani zdaleka se neblíží Švýcarsku. Nejhorší bylo, že David Krejčí a spol. byli vyřazeni v den narozenin Jaromíra Jágra. Jaký dárek legendárnímu dědečkovi!“

A jestli čekáte nějaké vášně ve Finsku, že ve čtvrtfinále na ně vyjde Švýcarsko místo Česka? Samá voda. Deník Ilta Sanomat se výhradně věnuje vlastnímu týmu. Respektovaný novinář Vesa Rantanen už před turnajem napsal, že pokud všechno pojede podle plánu, Finsko má takovou sílu, že na olympiádě neprohraje ani jeden zápas. Zatím jeho tip vychází. A čtvrtfinále? „Soupeřem Finska bude Švýcarsko, které v úterý vyhrálo 4:2.“ Nic víc. A pak se řeší, že proti Suomi se postaví Santeri Alatalo, který v mládeži reprezentoval Finsko. Takže ve světě žádná senzace, že Česko chybí v TOP 8. To je na celé porážce asi nejsmutnější.

Video placeholder
Expert Sýkora: Trenér zmůže hodně, ale... Tohle je problém českého hokeje • iSport TV

KonecLIVE
24

Online přenos - ZOH 2022

Zprávy ze dne 9. února 2022

Hokejová reprezentace
9. února 2022 · 17:40

HOKEJ: Blbá změna, prohra s Dánskem se už dá čekat. Problémy měli beci... Přečtěte si BLOG redaktora Pavla Ryšavého po mizerném startu hokejistů >>>

Hokejová reprezentace
9. února 2022 · 17:30

HOKEJ: Nehledal výmluvy. Věděl, že tenhle zápas měl tým zvládnout. „Ale jaká to bude komplikace? To se teprve uvidí,“ říkal po porážce s Dány (1:2) kapitán Roman Červenka. Celý rozhovor čtěte ZDE>>>

Hokejová reprezentace
9. února 2022 · 17:22

HOKEJ: Výsledkové trápení z aktuální sezony trvá. Národní tým vstoupil do olympijského turnaje šokující prohrou s Dánskem 1:2. Ze čtyřiceti střel dostali Češi do branky bojujícího soupeře jedinou. „Hráli velmi obětavě, mají v obraně velké chlapy. Nepustili nás do předbrankového prostoru, což byl taky jeden z klíčů zápasu,“ soukal ze sebe zklamaný kouč Filip Pešán. Více čtěte zde >>>

Důležitý moment
Hokejová reprezentace
9. února 2022 · 16:57

HOKEJ: Podívejte se na sestřih úvodního zápasu národního týmu v Pekingu.

VIDEO: Česko - Dánsko 1:2, Červenkův gól nestačil

Hokejová reprezentace
9. února 2022 · 16:36

HOKEJ: Co by udělal Marek Sýkora na místě Filipa Pešána? „Je otázka, co se dělo o přestávkách v kabině. Nevím, co jim říkal. Kdybych byl trenér, udělal bych změny v útocích. Prohodil centry. Prostě nějakou změnu. To utkání se vyvíjelo špatně ve všech směrech pro nás. Chtělo to rozpohybovat. Nemyslím to špatně vůči trenérovi, po zápase je každý generál."

Zklamaná česká střídačka po úvodní prohře s Dánskem
Zklamaná česká střídačka po úvodní prohře s Dánskem
Hokejová reprezentace
9. února 2022 · 16:28

HOKEJ: Čeští hokejisté nakonec podlehli Dánsku 1:2. Jak hodnotil duel Marek Sýkora ve studiu iSport.cz? „Hodnotit utkání je těžké. Prvních pár minut bylo dobrých, měli jsme i nějaké šance. Pak to bylo spíš vyrovnané. Dánové hráli úporně a výborně jim zachytal gólman. Postupně jsme se trošku zlepšovali, ale ne tolik, jak bych si představoval. Čekal jsem, že se změní nějaké priority, že se to zjednoduší, bude se víc střílet, když to řeknu jednoduše tak: bum, bum a prásk. Jsem zklamán, protože jsme nepředvedli nic, co by náš hokej obohatilo. Zápas jsme měli zvládnout, ale bohužel střelba je český problém.“

Zklamaní kapitán Roman Červenka a brankář Šimon Hrubec
Zklamaní kapitán Roman Červenka a brankář Šimon Hrubec
Důležitý moment
Hokejová reprezentace
9. února 2022 · 16:18

HOKEJ: Je hotovo, národní tým vstoupil do olympijského turnaje porážkou s Dány 1:2! Snížení Romana Červenky k bodům nevedlo... Více čtěte zde >>>

Roman Červenka a Šimon Hrubec přijíždí ke zklamaným spoluhráčům
Roman Červenka a Šimon Hrubec přijíždí ke zklamaným spoluhráčům
Hokejová reprezentace
9. února 2022 · 15:48

HOKEJ: Velkým tématem před olympiádou byl věkový průměr národního mužstva, i na tohle téma se vyjádřil Marek Sýkora.  „Trenéři dávají přednost zkušenosti, čemuž se nedivím. U minulé olympiády jsem si přál, aby jel Martin Nečas, kterého jsem sledoval. Letos to pro mě byl Filip Chlapík, což je šikovnej kluk. Ale jak říkám, nedivím se, že vsadili na starší hráče. Nicméně po těch dvou třetinách si říkám, že mi ta mladá dravost trochu chybí.“

Roman Červenka a Matěj Stránský po gólu prvního jmenovaného proti Dánsku
Roman Červenka a Matěj Stránský po gólu prvního jmenovaného proti Dánsku
Vstoupit do diskuze (17)