SESTŘIH: Kanaďanky slaví zlato! Hokejistky nedovolily USA obhájit triumf

Kanadské hokejistky slaví zlaté olympijské medaile z Pekingu
Kanadské hokejistky slaví zlaté olympijské medaile z Pekingu
Zklamané americký hokejistky po finálové porážce s Kanaďankami
Kanadské hokejistky slaví zlaté olympijské medaile z Pekingu
Spoluhráčky pomáhají zraněné Američance Brianně Deckerové na medailový ceremoniál po finálové porážce
Kanadská euforie po finálovém triumfu na turnaji hokejistek
Kanadská euforie po finálovém triumfu na turnaji hokejistek
10
Fotogalerie
ČTK, iSport.cz, zoh
Hokej na ZOH 2022
Začít diskusi (0)

Kanadské hokejistky proměnily svoji suverénní jízdu v Pekingu v pátý olympijský triumf. Při sedmé účasti ve finále pod pěti kruhy zvítězily nad obhájkyněmi zlata ze Spojených států amerických 3:2 a na turnaji ovládly všech sedm zápasů při skóre 57:10. Třemi body za dvě branky a jednu asistenci v posledním duelu zazářila Marie-Philip Poulinová.

Úřadující mistryně světa z loňského domácího šampionátu v Calgary, které vedle minulé olympiády neuspěly ve finále jen při premiéře v roce 1998 v Naganu rovněž proti USA, navázaly na úspěchy z let 2002 ze Salt Lake City, 2006 z Turína, 2010 z Vancouveru a 2014 ze Soči. Američanky mají také sedmý cenný kov, vedle dvou zlatých dosáhly na čtvrté stříbro a v roce 2006 skončily třetí.

Kanaďanky v základní skupině vyhrály nad USA 4:2 a v úvodu odvety měly štěstí, protože Brandtová ve 3. minutě trefila pravou tyč. V čase 7:15 sice kanadský tým překonal poprvé Cavalliniovou, ale branka Daoustové nakonec neplatila. Kouč Joel Johnson si vzal trenérskou výzvu a přezkoumání u videa potvrdilo předchozí ofsajd.

Za 35 sekund už ale byla kanadská radost oprávněná. Přihrávku Thompsonové usměrnila z pozice mezi kruhy do branky o levou tyč Nurseová. A v čase 15:02 po úspěšném forčekingu zamířila přesně k pravé tyči Poulinová.

Ještě v první třetině se Američanky ubránily v prvním oslabení, v druhé části pak přečkaly šanci Spoonerové v přečíslení, ale v polovině zápasu už prohrávaly 0:3. Zakončení Jennerové po přihrávce Nurseové ještě Cavalliniová stihla vykopnout pravým betonem, ale z dorážky trefila odkrytou část branky Poulinová.

Američanky odpověděly tlakem. Neprosadily se sice při vyloučení Larocqueové, ale v 37. minutě se dočkaly gólové radosti ve vlastním oslabení. Z protiútoku překonala Desbiensovou nadvakrát Knightová.

Ve třetí třetině Američanky přestřílely soupeřky v poměru 16:4. Carpenterová ve 45. minutě trefila tyč a Desbiensovu překonaly znovu až 13 sekund před koncem. Při přesilovce umocněné power play po střele Roqueové uspěla z dorážky Kesselová. Těsný náskok už Kanaďanky při pokračující hře USA bez brankářky udržely.

KonecLIVE
32

Online přenos - ZOH 2022

Zprávy ze dne 13. února 2022

Ester Ledecká
13. února 2022 · 08:48

ALPSKÉ LYŽOVÁNÍ: Zrušený trénink sjezdu Ester Ledecká využije k odpočinku. „Je to obrovský energetický bonus, může spát,“ říká její fyzioterapeut Michal Lešák. Více čtěte ZDE>>>

Ester Ledecká
13. února 2022 · 02:32

ALPSKÉ LYŽOVÁNÍ: Ester Ledecká a další lyžařky měly v programu zkoušení sjezdové tratě. V areálu ale hustě sněží a trénink, který měl začít ve 4 hodiny českého času, byl zrušen. 

Zprávy ze dne 12. února 2022

Ester Ledecká
12. února 2022 · 13:17

SNOWBOARDING: Dnes je jedna z největších hvězd světového zimního sportu. Jak ale lyžařsko-snowboardová obojživelnice Ester Ledecká začínala? O malou vzpomínku se podělil herec Vladimír Polívka, který se v dětství snowboardingu věnoval. „Držel jsem ji a učil plužit,“ zavzpomínal v Sazka studiu czechteam.tv na svou zkušenost s malou Ester na „prkně“. Syn herce Bolka Polívky se z těch časů kromě Ledecké zná i s další olympioničkou Šárkou Pančochovou. Více čtěte ZDE>>>

Ester Ledecká
12. února 2022 · 10:48

SNOWBOARDING: Dnes je jedna z největších hvězd světového zimního sportu. Jak ale lyžařsko-snowboardová obojživelnice Ester Ledecká začínala? O malou vzpomínku se podělil herec Vladimír Polívka, který se v dětství snowboardingu věnoval. „Držel jsem ji a učil plužit,“ zavzpomínal v Sazka Studiu Českého olympijského týmu na jeho zkušenost s malou Ester na „prkně“. Syn herce Bolka Polívky se z těch časů kromě Ledecké zná i s další olympioničkou Šárkou Pančochovou. Více čtěte ZDE>>>.

Důležitý moment
Ester Ledecká
12. února 2022 · 06:09

ALPSKÉ LYŽOVÁNÍ: Jedenácté místo obsadila Ester Ledecká v prvním tréninku na olympijský sjezd na hrách v Pekingu. Den po páté příčce v superobřím slalomu zaostala o 1,47 sekundy za nejrychlejším časem Švýcarky Prisky Nuferové. Poprvé od zranění kolena se představila nejlepší sjezdařka sezony Italka Sofia Goggiaová a skončila o osm setin za Ledeckou.

Sjezdové lyžování- ženy, první trénink na sjezd:
1. Nuferová (Švýc.) 1:33,47, 2. Weidleová (Něm.) -0,44, 3. Scheyerová (Rak.) -0,67, ...11. Ledecká -1,47, 41. Nová (obě ČR) -6,53.

Začít diskuzi