ČTK, iSport.cz
Rychlobruslení na ZOH 2022
Začít diskusi (0)

Japonské rychlobruslařky přišly v Pekingu kvůli pádu Ajano Satové v poslední zatáčce finálové jízdy proti Kanadě o obhajobu olympijského zlata ve stíhacím závodu družstev. Na triumf z Pchjongčchangu se podařilo navázat mužům Norska.

Japonky si až do osudného momentu udržovaly před Kanaďankami zhruba půlsekundový náskok a jely si pro zlato. Před nájezdem do cílové rovinky však Satová jedoucí ve vláčku na třetím místě ztratila stabilitu a skončila po pádu v ochranném molitanu. Do cíle pak dojela v slzách s velkou jedenáctisekundovou ztrátou.

Kanaďanky se tak radovaly ze šťastného vítězství v olympijském rekordu 2:53,44. Isabelle Weidemannová po bronzu z trojky a stříbru z pětky zkompletovala svou pekingskou medailovou sbírku. Naopak Japonka Miho Takagiová získala na těchto hrách třetí stříbro.

S bronzem se musely spokojit favorizované Nizozemky v sestavě s vítězkami individuálních závodů Irene Schoutenovou (3000 a 5000 m) a Ireen Wüstovou (1500 m). Po semifinálovém vyřazení od Kanady porazily ve finále B Rusky.

Norští muži vyhráli v disciplíně, jež v olympijském programu debutovala v Turíně 2006, jako první druhé zlato. Úřadující šampioni, z jejichž sestavy z Pchjongčchangu zbyl pouze Sverre Linde Pedersen, předčili ve finále o téměř dvě a půl sekundy Rusko. Ještě jednoznačnější byla jízda o bronz, v níž Američané nadělili téměř tři sekundy Nizozemcům. Loučící se Sven Kramer tak marně útočil na zisk desáté olympijské medaile.

Online přenos - ZOH 2022

Zprávy ze dne 15. února 2022

Hokejová reprezentace
15. února 2022 · 11:08

HOKEJ: Marek Sýkora po druhé třetině: „No… Bohužel Švýcaři ožili po druhém gólu v první třetině, od té chvíle začali jezdit o stupeň výš. Je vidět, jak jsou trénovaní a rychlí. Jsme těžkopádní, mimo pár prvních minut jsou Švýcaři lepší a živější. Všechno dělají rychleji. Nevím, v čem to je, jestli jsme v tomhle slabomyslní. Střela je zoufalá. My jsme měli sice taky šance ve druhé třetině, ale neproměnili jsme."

Hokejová reprezentace
15. února 2022 · 11:02

HOKEJ: Druhá třetina osmifinálového utkání Česko - Švýcarsko končí za stavu 1:3. Národnímu týmu zbývá dvacet minut se zápase něco udělat, jinak se poprvé v historii nepodívá do čtvrtfinále.

Důležitý moment
Hokejová reprezentace
15. února 2022 · 10:48

HOKEJ: Švýcarští hokejisté zvyšují vedení. Útočník Denis Malgin potrestal českou nedisciplinovanost i ve druhé přesilovce - 1:3.

Důležitý moment
Hokejová reprezentace
15. února 2022 · 10:31

HOKEJ: Druhá třetina osmifinálového utkání Česko - Švýcarsko začala.

Hokejová reprezentace
15. února 2022 · 10:30

HOKEJ: „Doufám, že nálada v kabině bude v klidu. Času je dost. Určitě bych nechtěl po hráčích, ať to strhnout okamžitě. Chce to trpělivost,“ řekl Miroslav Horák před druhou třetinou.

Začít diskuzi