ZOH naruby: Provokatéři? Bohužel jen na jeden mač. Pak už zase ti hodní Češi

Čeští hokejisté kousají historický neúspěch: po porážce od Švýcarů končí už v osmifinále – přitom po vítězství nad Rusy v základní skupině to vůbec nevypadalo špatně. Sborná si navíc po porážce od Krejčího, Kováře, Červenky a spol. stěžovala na „provokatéry a simulanty“. Jenže v osmifinále to byli zase ti hodní Češi a jejich poctivý, snaživý hokej. Stačí to v současné situaci? Nový díl Zimní olympiády naruby se ale věnuje i aktuální kauze „dědovy léky na srdce“ a vrací se do roku 1992.
Zprávy ze dne 19. února 2022
BOBY: Závod bobistek ovládly Němky. Vyhrála Laura Nolteová před obhájkyní Mariamou Jamankaovou. Třetí byla Elana Meyersová Taylorová z USA.
KRASOBRUSLENÍ: Čínští krasobruslaři Suej Wej-ťin a Chan Cchung získali olympijské zlato v závodě sportovních dvojic. Zatímco před čtyřmi lety v Pchjongčchangu skončili těsně druzí za německým párem Aljona Savchenková, Bruno Massot, tentokrát porazili o pouhých 63 setin bodu Rusy Jevgeniji Tarasovovou a Vladimira Morozova. Třetí skončili úřadující mistři světa i Evropy Anastasia Mišinová a Alexandr Galljamov.
BIATLON: Nepovedenou olympiádu z českého pohledu v komentáři hodnotí redaktorka deníku Sport Romana Barboříková. „Dnes je veškerá tíha na Markétě Davidové, což není dobré pro český biatlon, a už vůbec ne pro ni,“ upozorňuje. Více čtěte ZDE>>>
HOKEJ: Startuje souboj o bronz mezi Slovenskem a Švédskem, ONLINE sledujte ZDE>>>
BĚH NA LYŽÍCH: „Musím říct, že jsem v noci skoro ani nespal. Byl jsem nervózní, vystresovaný, měl jsem celkem strach. Je fakt, že už po skiatlonu jsme věděli, do čeho jdeme. To byly daleko příjemnější podmínky a taky to bylo těžké,“ okomentoval složité podmínky zkráceného maratonu Adam Fellner. Rozhovor čtěte ZDE>>>
