ZOH 2018 | Ledecká má olympijské zlato! Myslela jsem, že jsem minula branku, divila se | iSport.cz
17. února 2018 • 06:40

Ledecká po fenomenálním zlatu: Myslela jsem, že jsem minula branku

Autor: jab, ČTK
TOP VIDEA
Mountfield HK - Třinec: Za tenhle nafilmovaný pád dostal Smoleňák pokutu Mountfield HK - Třinec: Za tenhle nafilmovaný pád dostal Smoleňák pokutu
Hradní stráž je na místě! Podívejte se do O2 areny před Prague PlayOffs Hradní stráž je na místě! Podívejte se do O2 areny před Prague PlayOffs
VŠECHNA VIDEA ZDE

Zlatá sobota. Zlatá Ester. Díky za to! Dvaadvacetiletá lyžařská obojživelnice Ester Ledecká se v Pchjongčchangu postarala o největší úspěch v historii českého sjezdového lyžování, když v brzkých ranních hodinách SEČ ovládla superobří slalom. Fantazie, tohle nikdo nečekal! Ledecká vyhrála o jednu setinu sekundy před obhájkyní zlata ze Soči Rakušankou Annou Veithovou a v cíli olympijského závodu nevěřila svým očím. Stejně tak svým očím nevěřil celý lyžařský svět...Ledecká totiž v superobřím slalomu dosud absolvovala jen devět závodů Světového poháru a jejím nejlepším výsledkem je 19. místo. V olympijském závodě, který začal kvůli silnému větru s hodinovým zpožděním, vedla od druhého mezičasu, na němž měla oproti Veithové k dobru 18 setin. Postupně se její náskok zmenšoval, ale první místo už neopustila.

Hluboko v poli poražených za Ledeckou skončila třeba i hvězdná Lindsay Vonnová a další favoritky.

"To snad není možné! Když jsem projela cílem a viděla to, říkala jsem si, že to musí být nějaká chyba. Změní ten čas ještě? Nebo jsem minula branku?" líčila s úžasem Ledecká, která dlouho jen nevěřícně zírala na výsledkovou tabuli.

Dvaadvacetiletá rodačka z Prahy se tak postarala o největší úspěch v historii českého sjezdového lyžování. Na olympijských hrách dosud získaly bronzové medaile Olga Charvátová Křížová ve sjezdu v Sarajevu 1984 a Šárka Strachová ve slalomu ve Vancouveru 2010.

V Pchjongčchangu se Ledecká zapsala do historie už tím, že jako první v historii absolvovala na olympijských hrách závody na lyžích i na snowboardu. Na něm bude coby mistryně světa hlavní favoritkou paralelního obřího slalomu.

"Snila jsem o tom, že budu moct kombinovat tyhle dva sporty, to byl v téhle sezoně můj velký cíl. Teď se musím přeorientovat zase na snowboard, čeká mě kvalifikace," uvedla Ledecká.

Ve snowboardingu bude usilovat o olympijskou medaili přesně za týden. Ve čtvrtek ji čeká kvalifikace. Před čtyřmi lety v Soči byla šestá v paralelním slalomu, který už se na hrách nejede, a sedmá v paralelním obřím slalomu.

Gratulace, Ester! Česká lyžařka je v Koreji jedničkou na Super-G
Gratulace, Ester! Česká lyžařka je v Koreji jedničkou na Super-G

Janek Ledecký: Ester chce ukázat, že lyže a snowboard jde dělat současně

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Olympiáda v Pchjongčchangu: ZOH 2018 na iSport.cz

 
Program a výsledky ONLINE přenosy Češi na olympiádě Medailové pořadí
Zimní olympijské hry v Pchjongčchanguse konají od 9. do 25. února 2018. Celkem se na OH 2018 v Jižní Koreji rozdá 102 sad medailí.

Hokej na ZOH 2018

 
Program zápasů Česká nominace Tabulky a výsledky Stadiony na OH
Systém turnaje: Do čtvrtfinále postoupí přímo vítězové skupin a nejlepší tým z 2. místa. Zbylých 8 mužstev si zahraje o další čtyři místa.
Český program: Česko - USA 3:2sn
Česko - Rusko 0:3
Česko - Kanada 4:6

Eva Samková, Ester Ledecká, Barbora Havlíčková, Veronika Vítková, Ondřej Moravec, Martin Erat, Michal Krčmář, Šárka Pančochová, Martina Sáblíková, Karolína Erbanová, Pavel Francouz

 

 
Články odjinud


Články odjinud