ZOH 2018 | Sáblíková vyrazila napřed na ZOH: Bála jsem se, ale už se těším! | iSport.cz
27. ledna 2018 • 19:00

Sáblíková vyrazila napřed na ZOH: Bála jsem se, ale už se těším!

Autor:
TOP VIDEA
Sparta - Kometa: Nevídané! Erat vyhrál buly a poslal puk do prázdné brány při hře šest na tři, 1:4 Sparta - Kometa: Nevídané! Erat vyhrál buly a poslal puk do prázdné brány při hře šest na tři, 1:4
INSIDER: Česká jízda na Australian Open. Bude Kvitová nebo Plíšková světovou jedničkou? INSIDER: Česká jízda na Australian Open. Bude Kvitová nebo Plíšková světovou jedničkou?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Rychlobruslařka Martina Sáblíková dnes odletěla do dějiště olympijských her v Pchjongčchangu. Trojnásobná olympijská šampionka, jež bude v Koreji obhajovat zlatou a stříbrnou medaili ze Soči, se chce před vrcholnou akcí sezony dokonale aklimatizovat. Proto odletěla společně s Nikolou Zdráhalovou a trenérem Petrem Novákem ještě předtím, než bude otevřena olympijská vesnice. Až do čtvrtka bude skupina bydlet v hotelu nedaleko rychlobruslařské haly."Poslední dobou jsem se docela dost bála, ale teď už převládá těšení," řekla Sáblíková novinářům před odletem. "Všichni ví, že jsem měla problémy se zády, které mě limitovaly, a jsem si vědoma toho, že mi dva měsíce tréninku budou chybět. Na druhou stranu je to olympiáda a každý sportovec se na ni chce dostat. A já jsem ráda, že mohu být opět součástí českého týmu," vysvětlila třicetiletá rychlobruslařka důvody, proč má z nadcházejících her mírné obavy.

Sáblíková se chystá na čtvrté olympijské hry a ve sbírce má tři zlaté, stříbrnou a bronzovou medaili. S ohledem na zdravotní komplikace, které ji v aktuální sezoně provázejí, nahlíží na své ambice tentokrát trochu jinak.

Sáblíková vyrazila na olympiádu. Chci se vrátit s medailí, hlásila
1080p 720p 360p

"Teď vůbec nevím, jak to bude vypadat. V minulosti jsem věděla, že jsem stoprocentně připravená. Teď jedu na olympiádu z jiné pozice," řekla dlouholetá královna dlouhých tratích, která v této sezoně stále čeká na premiérovou výhru. "Na poslední dvě olympiády jsem odjížděla a věděla, že skoro stoprocentně přivezu nějakou medaili. Teď to tak není. Neházím flintu do žita, ale ty dva měsíce budou chybět," podotkla přesně dva týdny před startem závodu na 3000 metrů.

Přestože ještě v minulých dnech přiznávala, že je z blížícího se začátku her nervózní a nerada například sledovala odpočet dnů do startu na sportovních televizních kanálech, teď už je to jiné. "Od rána se hrozně těším, takže snad to bude dobré," pousmála se.

Cestovala leteckým spojem do Soulu a následně ji čekal přesun do Kangnungu, kde budou rychlobruslaři závodit. I přes problémy se zády neměla Sáblíková z dlouhé cesty strach. I proto, že letěla business třídou. "Letíme přes noc, takže budu spát. Snad to rychle uteče," řekla před více než desetihodinovou cestou.

Čas v Koreji vedle aklimatizace, se kterou má vždy menší problémy, využije i k přípravě a dohánění tréninkového manka. "Budu se připravovat na suchu, na což se těším. Bude to očištění mysli, než se člověk dostane na olympijský stadion, kde budou olympijské symboly. Bude to něco jiného," uvedla Sáblíková. Chystá se zejména jezdit na kole. Stejně jako Zdráhalová si jej vezla s sebou. "Dojde i na posilovnu, skokové tréninky a na ledě pak na rychlost, která bude směřovat k závodům," popsala rodačka z Nového Města na Moravě své plány.

Přestože kvůli problémům se zády vynechala lednové mistrovství Evropy, momentálně je prý její zdravotní stav dobrý. Nezhoršil se ani po závodech Světového poháru v Erfurtu minulý týden, které jí posloužily jako test. "Cítím se lépe a lépe. I v posilovně mě záda přestaly bolet. Jsem nalitá optimismem," dodala Sáblíková.

Program olympiády: Rychlobruslení na ZOH 2018 »

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Olympiáda v Pchjongčchangu: ZOH 2018 na iSport.cz

 
Program a výsledky ONLINE přenosy Češi na olympiádě Medailové pořadí
Zimní olympijské hry v Pchjongčchanguse konají od 9. do 25. února 2018. Celkem se na OH 2018 v Jižní Koreji rozdá 102 sad medailí.

Hokej na ZOH 2018

 
Program zápasů Česká nominace Tabulky a výsledky Stadiony na OH
Systém turnaje: Do čtvrtfinále postoupí přímo vítězové skupin a nejlepší tým z 2. místa. Zbylých 8 mužstev si zahraje o další čtyři místa.
Český program: Česko - USA 3:2sn
Česko - Rusko 0:3
Česko - Kanada 4:6

Eva Samková, Ester Ledecká, Barbora Havlíčková, Veronika Vítková, Ondřej Moravec, Martin Erat, Michal Krčmář, Šárka Pančochová, Martina Sáblíková, Karolína Erbanová, Pavel Francouz

 

 
Články odjinud


Články odjinud