Biatlonové MS zahájí ve štafetě Vítková, Davidová, Moravec a Krčmář | iSport.cz
6. března 2019 • 17:28

Biatlonové MS zahájí ve štafetě Vítková, Davidová, Moravec a Krčmář

Autor: ČTK, iSport.cz
TOP VIDEA
Dvě minuty od LM. Ulich prozradil, o kolik milionů přišel. Co ho živí dnes? Dvě minuty od LM. Ulich prozradil, o kolik milionů přišel. Co ho živí dnes?
Duda o konci Rolinka: Zaráží mě, v jaké se situaci se nachází hokej v Pardubicích Duda o konci Rolinka: Zaráží mě, v jaké se situaci se nachází hokej v Pardubicích
VŠECHNA VIDEA ZDE

Už je jasné, kdo zahájí biatlonový šampionát! Smíšenou štafetu na mistrovství světa v Östersundu pojedou ve čtvrtek v českých barvách závodníci v pořadí Veronika Vítková, Markéta Davidová, Ondřej Moravec a Michal Krčmář.V ženské části sestavy měla jistou pozici Davidová, která byla v aktuálním ročníku Světového poháru čtyřikrát na stupních vítězů v individuálních závodech. Pak se rozhodovalo mezi Vítkovou, která se letos běžecky trápí, a Evou Puskarčíkovou. Nakonec dal trenér žen Egil Gjelland přednost Vítkové. "Řekl bych, že to bylo docela na hraně," komentoval jeho rozhodování trenér mužů Vítek.

Roli podle něj hrála i skutečnost, kdo bude nominován do závodu smíšených dvojic, který bude mít příští týden premiéru na MS. Trenéři zatím preferují nasadit do této disciplíny jiné závodníky než do klasické smíšené štafety. "Kdyby tu měl někdo jet všechno, bude to blázinec," vysvětlil Vítek.

Při výběru mužské dvojice vsadil na jistotu. "Jsou to letos naši nejlepší kluci, mají v poháru nejvíc bodů. Ondra jel na mistrovství Evropy běžecky dobře ve vytrvalostním závodě. Celkově je našich pět kluků docela vyrovnaných a vybrat z nich dva nejlepší nebylo jednoduché, ale tito dva si start zaslouží nejvíc a já věřím, že jsou na tom i nejlépe," řekl.

Smíšená štafeta, ve které se čeští biatlonisté stali v roce 2015 mistry světa, se pojede ve čtvrtek v 16:15. V aktuální sezoně Světového poháru skončila česká smíšená kvarteta čtrnáctá v Pokljuce a šestá v Soldier Hollow. Ani jednou nejeli v sestavě, kterou trenéři nasadili na MS.

Program MS biatlonistů

7. března Smíšená štafeta (16.15)
8. března Sprint žen (16.15)
9. března Sprint mužů (16.30)
10. března  Stíhací závod žen (13.45)
                 Stíhací závod mužů (16.30)

12. března Vytrvalostní závod žen (15.30)
13. března Vytrvalostní závod mužů (16.10)
14. března Smíšená štafeta dvojic (17.10)
16. března  Štafeta žen (13.15)
                 Štafeta mužů (16.30)

17. března Závod s hromadným startem žen (13.15)
                Závod s hromadným startem mužů (16.00)

Všechny závody vysílá přímým přenosem ČT sport

 

MS v biatlonu 2019 - Švédsko, Östersund

Program Rozpis závodů Info a vstupenky Markéta Davidová

MS v biatlonu se koná od 7. do 17. března 2019 ve švédském Östersundu.

Sportovní speciály: FORTUNA:LIGA * MS v hokeji * MS v lyžování * Tipsport extraliga

Aktuální události
Články odjinud


Články odjinud