5. března 2023 • 16:00

Poslední závod v Novém Městě ovládli Norové. Jislová a Mareček dvanáctí

Autor: iSport.cz, ČTK
Vstoupit do diskuse
0
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
SESTŘIH: Třinec - Sparta Praha 2:4. Hosté berou druhý bod v sérii, rozhodl Kempný
Jílek a Saňák: O zklamání ve Spartě, Priskem, tajném cíli a trenérském orgasmu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Zastávka Světového poháru v Česku je u konce. Poslední biatlonový závod v Novém Městě na Moravě ovládlo Norsko. Roli favoritů ve smíšené štafetě dvojic potvrdili Marte Olsbuová Röiselandová a Vetle Christiansen. Česká dvojice Jessica Jislová a Jonáš Mareček skončili na závěr představení před domácími fanoušky na dvanáctém místě. V této disciplíně je to letos nejlepší výsledek českých biatlonistů - na SP v Pokljuce byli Češi patnáctí a na mistrovství světa v Oberhofu čtrnáctí.Domácí dvojice držela se špičkou krok jen na prvním úseku. Jislová potvrdila aktuální výbornou střeleckou formu a po dvou nulách předávala jako pátá deset sekund od čela. Mareček ale hned při prvním stoupání v chumlu závodníků zakopl, upadl a nabral ztrátu. Po čtyřech dobíjeních klesl do druhé desítky.

Vleže poprvé a naposledy zaváhala na střelnici Jislová, která spotřebovala všechny tři náhradní náboje a klesla na patnáctou příčku. Pak už ale střílela čistě a polepšila si o tři místa. Finišman Mareček tuto pozici udržel. Jislová tak dopadla o dvě místa lépe než v Pokljuce s Adamem Václavíkem. Mareček absolvoval tuto disciplínu v elitním závodě letos poprvé.

Česko ztratilo minutu a 49 sekund na vítězné Nory. Olsbuová Röiselandová po úspěchu ve sprintu i ve stíhačce vyhrála i třetí letošní závod v Novém Městě. Další místa na stupních vítězů obsadili Švýcaři Amy Basergaová, Niklas Hartweg a překvapivě Lotyši Baiba Bendiková, Andrejs Rastogurjevs.

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální události
Články odjinud


Články odjinud